نمناک بهداشت و سلامتتغذیه هله هوله هایی برای داشتن خواب راحت
داشتن خواب راحت ، راههای داشتن خواب راحت
داشتن خواب راحت یعنی تاثیرات بیشماری دارد از طرفی بی خوابی هم عوارضی خطرناک برای فرد به همراه خواهد داشت پس با یک تغذیه مناسب این نیاز مهم بدن را به خوبی تامین کنید.

توصیه های مفید غذایی برای داشتن خواب راحت

داشتن خواب راحت یعنی سلامت قلب و مغز ، زیبایی پوست و چهره و دهها مزیت دیگر که نمی توان به راحتی از آن گذشت از سوی دیگر نداشتن خواب کافی و راحت عوارض بسیاری را به همراه دارد که می تواند منشا بروز بسیاری از بیماری های روانی و جسمی باشد پس اهمیت تامین فاکتورهای مورد نیاز برای داشتن خواب کافی و احتمالا درمان بیخوابی های شبانه امری ثابت شده است که هر کسی بایستی به ان توجه داشته باشد.

راههایی برای داشتن خواب راحت با کمک تغذیه

نتایج مطالعات انجام شده در دانشگاه «یاماگوچی» ژاپن نشان می دهد خوردن هله هوله های سرشار از کربوهیدرات در ساعات شب به تنظیم دوباره ساعت شبانه روزی بدن کمک می کند اما خوردن کربوهیدرات چه فایده ای دارد؟ متخصصان در این مطالعه دریافتند انسولین بر ژن اصلی تنظیم خواب موسوم به PER2 در موش ها اثر می گذارد. این مساله باعث شد تا آنها به این نتیجه برسند که ترکیباتی که سبب ترشح انسولین می شوند ممکن است سبب سلامت الگوی ساعت بدن در انسان هم بشود. همچنین از آنجا که کربوهیدرات سبب افزایش ترشح انسولین می شود می تواند چرخه ژن PER2 را نیز در بدن انسان تنظیم کند پس هر زمانی که بخواهید می توانید احساس خواب آلودگی کنید. به گزارش پایگاه اینترنتی «تودی»، «کری گانس»، خوردن شب چره های ذیل را برای داشتن خوابی راحت و بدون کوچکترین اضافه وزنی توصیه می کند اما باید توجه داشت که از این تنقلات تنها به اندازه یک وعده کوچک میل کنید نه اینکه به اندازه یک وعده کامل غذایی هله هوله بخورید.

داشتن خواب راحت

خوردنی هایی برای داشتن خواب راحت

برای داشتن خواب راحت چی بخوریم

دسر ماست یخ زده

 در گرمای تابستان یکی از خوراکی هایی که پیش از رفتن به رختخواب خیلی می چسبد، دسر ماست یخ زده است. این دسر که دست کم هشت تا 10 درصد از کلسیم مورد نیاز روزانه بدن را نیز در خود دارد به تولید «ملاتونین» و در نتیجه تنظیم خواب کمک می کند. همچنین بدن شما میزان بالای تریپتوفان جذب می کند که در غذاهای سرشار از پروتئین وجود دارد.

 معجون موز و فندق با شیر کم چرب

این معجون سرشار از کربوهیدرات است که به شما کمک می کند تا ریتم ساعت خواب خود را بهتر تنظیم کنید. شیر کم چرب نیز سرشار از «تریپتوفان» است که این ماده در مغز به «سروتونین» و «ملاتونین» تبدیل می شود و می تواند اثر آرام بخشی داشته باشد.

بیسکویت های سبوس دار

 اگر عادت دارید پیش از خوابیدن انواع مختلف چیپس بخورید، به جای آن بیسکویت های سبوس دار را امتحان کنید. این بیسکویت ها که از آرد 100 درصد کامل و حاوی سبوس غلات تهیه شده اند نه تنها سرشار از کربوهیدرات هستند بلکه یک منبع بسیار غنی ویتامین B محسوب می شوند. این ویتامین از بی خوابی جلوگیری می کند.

گیلاس

تاثیر گیلاس در داشتن خواب راحت

گیلاس

این میوه در واقع سرشار از کربوهیدرات است به طوری که هر فنجان گیلاس حدود 24 گرم کربوهیدرات دارد. گیلاس همچنین یکی از محدود منابع طبیعی «ملاتونین» محسوب می شود. این هورمون به تنظیم چرخه خواب کمک می کند. جالب اینجاست که یک فنجان گیلاس تنها 100 کالری انرژی دارد.

کره بادام و نان

اگر دنبال یک راه ساده تر برای رفع مشکل بی خوابی هستید، هیچ چیز به اندازه یک برش نان کامل (نان سبوس دار و تهیه شده از آرد کامل) به همراه یک قاشق کره بادام به شما کمک نمی کند. بادام سرشار از منیزیم است که این ماده ضمن آرامش عضلات سبب خواب آلودگی نیز می شود. این خوراکی سریع ترین و آسان ترین شیوه برای افزایش ترشح انسولین نیز محسوب می شود.

داشتن خواب راحت ، تغذیه درمان بیخوابی و داشتن خواب راحت

هله هوله هایی برای داشتن خواب راحت
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
برگرفته از روزنامه آرمان /ن
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف