نمناک اخبارسیاست عاقبت کسی که حرم امام حسین (ع) را گلوله باران کرد
داماد صدام حسین ، اسناد تاریخی
عاقبت شوم داماد صدام حسین کسی که حرم امام حسین ( ع) را گلوله باران کرد به طرز عجیبی رقم خورد.
تاریخ انتشار : 13 آبان 1396

روایتی از حمله تروریستی داماد صدام حسین

اسناد تاریخی نشان می دهد که انتفاضه شعبانیه شیعیان عراق در دوم ماه مارس 1991 آغاز شد و به تمام استان های عراق کشیده شد و مردم کربلا نیز در این انتفاضه استقامت و ایستادگی کم نظیری از خود به نمایش گذاشتند و توانستند این شهر مقدس را از لوث وجود نیروهای بعثی صدام و مقر های حزبی و مؤسسات امنیتی و اطلاعاتی پاکسازی کنند.

صدام حسین در سال 1991 میلادی (1370 شمسی) به منظور برنامه ریزی برای حمله به مرقد مطهر امام حسین(علیه السلام) در کربلا و شیعیان و زوار این مرقد، با دو پسرش «عدی» و «قصی» و «حسین کامل»، دامادش، در قصر «السجود» عراق تشکیل جلسه داد.عدی، پسر صدام از حسین کامل می خواهد که تمامی مناطق کربلا را بدون مشورت با صدام هدف قرار دهد و زمانی که حسین کامل در این رابطه با صدام مشورت می کند، دیکتاتور سابق عراق می گوید.
داماد صدام حسین
«به گنبدهای حسین (علیه السلام) حمله ور شوید و سرها را تکه تکه کنید».حسین کامل از ژنرال «قیس حمزه عبود» حمله به گنبدهای مرقد امام حسین(علیه السلام) و حرم حضرت حضرت عباس را خواستار می شود و صدام نیز از وی می خواهد که تمامی زائران این دو حرم را مورد حمله قرار دهد و حتی کسانی را که در بازداشت نیروهای امنیتی هستند، در همانجایی که بازداشت می شوند، اعدام کنند. حسین کامل با یک تانک وابسته به گارد ویژه ریاست جمهوری، گنبد امام حسین(علیه السلام) را مورد هدف قرار دهد و پس از اطمینان از انجام وظیفه، صدام را در جریان این حمله وحشیانه قرار می دهد و صدام نیز به وی وعده تجلیل از سوی رژیم حاکم را می دهد.
 
صحبت های «علاء ضیاء الدین» رئیس بخش موزه آستان مقدس حسینی(ع) در کربلای معلی:
 
طی پانزده - شانزده روز از مقاومت مردم کربلا در برابر نیروهای متجاوزگر صدام، عتبات عالیات پشت و پناه جامعه بودند، در زمینه کمک های انسانی و مداوای مجروحان و کمک رسانی به آسیب دیدگان، هر شخصی نیاز مشخصی داشت به عتبات پناه می برد. در نتیجه هنگام تشدید حملات توپخانه ای، بسیاری از خانواده هایی که خانه هایشان آسیب دید، به عتبات مقدسه پناه بردند از جمله زنان و کودکان با این تصور که عتبات مکان مقدسی است و هیچکس به آن خدشه ای وارد نخواهد کرد. ولی متاسفانه توحش رژیم و متجاوزان آن، احترام هیچ چیز حتی حرم را رعایت نکردند و به محض اینکه متوجه شدند خانواده ها و زنان و کودکان به عتبات پناه برده اند، شروع به گلوله باران اماکن مطهر کردند و همانطور که به شما گفتم، گلوله باران بسیار شدید و سنگین بود.
 حسین کامل فرمانده عملیات تجاوز به شهر کربلا بود، چرا که صدام اعتماد زیادی به وی داشت، وی در آستانه ورود به کربلا ایستاد و به رجزخوانی پرداخت و با غرور و جسارت گفت کسی نیست که هماورد وی باشد، او گفت :«من حسین هستم و تو هم حسین هستی»! اما عاقبت او چه شد؟
 سبحان الله، من در جریان فرار این فرد به امان اردن حضور داشتم، یعنی «حسین کامل» قساوت و سنگدلی صدام و جنایات صدام و سرسختی و قساوت صدام را می دانست ولی با این وجود، در حقیقت وی در بازگشت به عراق دچار جنون شد و وقتی که با دختران صدام به اردن فرار کرد، جنون بازگشت وی را فرا گرفت، در حقیقت برکت و لطف امام حسین(ع) را شاهد بودیم، کامل نمی خواست در صلح زندگی کند، بنابراین برگشت و به دستور صدام به طرز هولناکی کشته شد؛ همان کسی که برای سید و مولای ما امام حسین(ع) رجز خوانی کرد.
 کامل وقتی به اردن پناهنده شد از طرف آمریکایی ها صندوق اسرار صدام لقب گرفت.
او در گفتگو با مجله «السفیر» لبنان که در تاریخ 29/1/1996 صورت گرفت به این جنایت ها اعتراف کرد. وی با وعده های صدام به عراق بازگشت و به دستور صدام در جمعه 1374/12/4 کشته شد.

عاقبت عجیب و شوم داماد صدام حسین چه شد؟

عاقبت کسی که حرم امام حسین (ع) را گلوله باران کرد
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 38
برگرفته از تسنیم - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 31 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف