نمناک اخباردانشگاه ماجرای کتک کاری دانشجو و مامور حراست دانشگاه آزاد
دانشگاه آزاد ، دانشگاه آزاد تهران شمال
زوایای مختلف فیلم منتشر شده از درگیری فیزیکی یک دانشجو با مامور حراست دانشگاه آزاد تهران شمال از سوی رئیس مرکز حراست دانشگاه آزادی اسلامی تشریح شد.
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1397

درگیری فیزیکی در دانشگاه آزاد واحد تهران شمال

خبرآنلاین: رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی درباره درگیری فیزیکی یک دانشجو با مامور حراست دانشگاه آزاد واحد تهران شمال توضیحاتی داد.

به نقل روابط عمومی دانشگاه آزاد؛ شمس رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی درباره درگیری یک دانشجو با مامور حراست دانشگاه آزاد تهران شمال که فیلم بخشی از این درگیری در فضای مجازی منتشر شده، توضیحات کاملی ارائه داد و گفت:روز چهارشنبه ساعت 13:30 بعد از ظهر جلو دانشکده فنی دانشگاه آزاد سه دانشجو در حال سیگار کشیدن بودند و یک کارمند هم جوار آن ها به حراست شکایت می کند تا مامور حراست به آن ها تذکر دهد، پیرو این درخواست یکی از ماموران دانشجویان را دعوت می کند تا برای ارائه توضیحات به داخل حراست دانشگاه بروند و از آن ها تقاضای کارت دانشجویی می کند. 

وی ادامه داد:در این زمان یکی از دانشجویان که در فیلم لباسی بر تن ندارد، جمله بسیار نامناسبی را به مامور انتظامات دانشگاه می گوید و به او حمله می کند و ضرب و شتم آغاز می شود، به نحوی که مامور حراست از پشت میز خود به پایین می افتد و دانشجو هم مامور را کتک می زند. 

رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشجویان دیگر پس از دیدن این صحنه به داخل اتاق حراست می روند، اظهار داشت:پس از آنکه دعوای دانشجو با مامور حراست بیشتر می شود، دانشجویان و یکی از نیرو های دانشگاه برای جدا کردن آن دو نفر وارد عمل می شوند و در همین حین است که پیراهن دانشجو از تنش خارج می شود. 

شمس با اشاره به اینکه در پی وقوع درگیری موضوع سریعا به حراست کل دانشگاه آزاد اعلام شد، گفت:هنگامی که این دو نفر از روی زمین بلند می شوند، مامور حراست برای دفاع از خود با دانشجو گلاویز می شود و فیلمی که در فضای مجازی وجود دارد فقط همین بخش درگیری را نشان می دهد. 

محتوای فیلم منتشر شده در فضای مجازی کذب است

 رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی درباره فیلم منتشر شده در فضای مجازی، تاکید کرد:ادعای خانمی که به صورت هدفمند در حال فیلم برداری است و اظهار می کند که چرا دانشجوی مملکت را کتک می زنید، کاملا کذب است، زیرا مامور حراست است که در حال کتک خوردن است. 

وی ادامه داد:پس از آنکه دعوا خاتمه یافت، دانشجوی خاطی از مامور حراست عذرخواهی می کند و حتی دست این مامور را هم می بوسد.

دانشگاه آزاد

 

 شمس در ادامه گفت:خانمی که در حال فیلم برداری است نباید خلاف واقع در فیلم صحبت می کرد، زیرا دانشجو در حال کتک خوردن نبوده است. 

رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مامور حراست ضمن انجام دادن وظیفه خود کتک خورده است، اظهار داشت:در صحنه فیلم مامور حراست واکنش طبیعی انجام داده، زیرا از خود دفاع کرده و فیلم هدفمند بوده است. 

وی یادآور شد:به طور جدی در مسئله ورود پیدا کرده ایم و در حال بررسی هستیم؛ قطعا چه با دانشجویی که ضرب و شتم را آغاز کرده و چه با دانشجویی که به صورت هدفمند فیلم گرفته، اقدام مقتضی را انجام می دهیم، زیرا فرد تصویربردار صحنه سازی های اشتباه داشته است. 

شمس در پایان تاکید کرد:حراست دانشگاه آزاد اسلامی تا حصول نتیجه پیگیر این موضوع خواهد بود. 

حال با توجه به واقعیتی که رخ داده، آنچه مورد اتفاق نخبگان و فرهیختگان دانشگاهی به عنوان یک اصل مشترک مورد پذیرش و تاکید است، تلاش برای حفظ کرامت سه رکن استاد، دانشجو و کارکنان در دانشگاه آزاد اسلامی است. 

چنانچه کرامت محوری سه ضلع استاد، دانشجو و کارمند از سوی یکی از این اضلاع مورد غفلت قرار گیرد، خانواده دانشگاهی با چالش در سطح خرد و کلان مواجه خواهد شد. 

اتفاق قابل بررسی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال که در قالب فیلمی از درگیری مامور حفاظت این واحد و یک دانشجو در فضای افکارعمومی انعکاس پیدا کرده، اهمیت التزام دانشگاهیان به قانون مداری، در کنار کرامت محوری در فضای روابط دانشگاهی را بیش از پیش مشخص می کند. 

بدون تردید دانشگاه به عنوان یک گروه مرجع که علاوه بر کارکردهای علمی و پژوهشی، انتظار می رود به عنوان نهادی تربیتی و پرورشی در منظومه تمدن سازی دانشگاه نقش آفرین باشد، چنانچه دچار عدم تعادل و رویدادهایی نظیر اتفاق اخیر شود؛ شایسته می نماید که این قانون مداری و کرامت محوری را در منشورهای حقوقی و اخلاقی درونی سازد.

موضوع برخورد با یکی از دانشجویان از سوی حراست دانشگاه آزاد بررسی شود

 این درحالی است که روز گذشته رئیس هئیت موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی در واکنش به پخش تصاویری از برخورد تعدادی از کارمندان حراست دانشگاه آزاد با یکی از دانشجویان، خواستار بررسی دقیق، رسیدگی و ارائه گزارش از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولان بازرسی شد. 

علی اکبر ولایتی با اشاره به وقوع حادثه در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت:از روز پیش شاهد تصاویر نگران کننده و تاسف باری که در فضای مجازی منتشر شده است، بودم. 

وی افزود:عنوان می شود که درگیری بین تعدادی از کارکنان حراست دانشگاه آزاد اسلامی با یکی از دانشجویان آن دانشگاه است و محتوای تصاویر بسیار تکان دهنده و دور از ذهن است. 

رئیس هئیت موسس و امنای دانشگاه با تاکید بر بررسی و رسیدگی به موضوع گفت:ریاست محترم دانشگاه و مسئولان بازرسی موظف هستند به سرعت به موضوع رسیدگی و نتیجه را به اینجانب گزارش دهند.

انتهای پیام/م 

کتک کاری یک دانشجو و مامور حراست دانشگاه تهران شمال

ماجرای کتک کاری دانشجو و مامور حراست دانشگاه آزاد
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 7
این مطلب مفید بود ؟ 5 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف