نمناک سرگرمیدیدنی ها قدیمی ترین دانشگاه های جهان + تصاویر
دانشگاه های قدیمی دنیا ، دانشگاه های قدیمی جهان
دانشگاه هایی در دنیا وجود دارند که از همه دانشگاه ها قدیمی تر هستند که تصاویر آنها را می توانید ببینید.
بازدید : 1,298 نفر

دانشگاه های قدیمی دنیا را بشناسید

از حدود هزار سال پیش بود که ساخت برخی از دانشگاه ها در دنیا شروع شد. دانشگاه هایی مثل اکسفورد و الزهر مصر از دانشگاه های قدیمی هستند که بعد از گذشت سالیان همچنان از برترین دانشگاههای جهان به حساب می آیند. این دانشگاه ها نه تنها میراث دار دانش بشر هستند بلکه این قایلیت را دارند تا با دانشگاه های مدرن هم رقابت کنند. می خواهیم تعدادی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان را معرفی کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

 

قدیمی ترین دانشگاه های دنیا:

 

دانشگاه بولونیا، ایتالیا

دانشکاه بولونیا در سال 1088 میلادی در کشور بولونیا تاسیس شد و با داشتن رتبه 182 جهانی از دانشگاه های فعال جهان به شمار می رود. دانشگاه بولونیا قدیمی ترین دانشگاه جهان است و مدتی فقط در آن دوره دکترا تدریس می شد ولی امروز در همه مقاطع مختلف دانشجو قبول می کند. این دانشگاه 85 هزار دانشجو دارد که 35 هزار نفر از آن ها در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر هستند.

 

دانشگاه های قدیمی

قدیمی ترین دانشگاه ها

 

دانشگاه آکسفورد، انگلیس

دانشگاه آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان دنیاست و با رتبه 5 جهانی از بهترین دانشگاه های جهان می باشد. در طول تاریخ افراد نخبه زیادی در این دانشگاه تحصیل کردند، کسانی که نامشان در پیشرفت علم و دانش جاودانه شده است. اینکه این دانشگاه دقیقا در چه زمانی تاسیس شده مشخص نیست ولی اولین بار در سال 1096 در آن تدریس صورت گرفت. دانشگاه آکسفورد 22 هزار دانشجو دارد و از معتبرترین دانشگاه های دنیاست.

دانشگاه های قدیمی

قدیمی ترین دانشگاه ها

دانشگاه سالامانکا، اسپانیا

دانشگاه سالامانکا در سال 1134 در غرب مادرید کشور اسپانیا تاسیس شد. این دانشگاه قدیمی رتبه 490 جهانی دارد و در سال 1218 موفق به دریافت نشان پادشاهی شد. سالامانکا قدیمی ترین دانشگاه اسپانیا است و 300 هزار دانشجو دارد. این دانشگاه اولین مرکز تحصیلات عالیه در اروپا است که در سال 1254 به طور رسمی عنوان دانشگاه به آن داده شد.

دانشگاه کمبریج، انگلیس

به دلیل بروز مشکلات سیاسی بین اساتید مختلف دانشگاه آکسفورد تعدادی از آن ها تصمیم گرفتند که آن دانشگاه را ترک و دانشگاه جدیدی را ایجاد کنند، به این ترتیب بود که دانشگاه کمبریج در سال 1209 در کشور انگلیس تاسیس شد. این دانشگاه با داشتن رتبه 2 جهانی از معروف ترین و معتبرترین دانشگاه های جهان است و توانسته از رقیب خود آکسفورد هم جلو بزند. دانشگاه کمبریج حدود 18 هزار دانشجو دارد که 1/3 آن ها در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر در حال تحصیل هستند. در ابتدا فقط مردها اجازه داشتند که به این دانشگاه وارد شوند و در آن تحصیل کنند اما مدتی بعد در سال 1869 اولین دانشکده خانوم ها هم در این دانشگاه تاسیس شد.

دانشگاه های قدیمی

قدیمی ترین دانشگاه ها

دانشگاه کویمبرا، پرتغال

این دانشگاه در سال 1290 توسط پادشاه کشور پرتغال تاسیس شد و رتبه 351 جهانی را دارد. پادشاهان زیادی در طول تاریخ مکان این دانشگاه را تغییر دادند اما امروزه در کشور کویمبرا قرار دارد و با داشتن 25 هزار دانشجو از فعال ترین دانشگاه های کشور پرتغال می باشد. دانشگاه کویمبرا حدود 8 دانشکده مختلف دارد و دانشجویان نخبه زیادی در آن تحصیل می کنند. این دانشگاه در سال 2013 در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

قدیمی ترین دانشگاه های جهان + تصاویر

قدیمی ترین دانشگاه های جهان + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از الی گشت/ی
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف