نمناک اخبارجامعه دانش آموزان تا چندم اسفند 95 مدرسه می روند؟
دانش آموزان ، تعطیلات
مدیر کل آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش در خصوص روزهای حضور دانش آموزان در کلاس های درس در اسفند ماه گفت: تا آخرین روز اداری باید کلاس های درس دایر باشد.
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1395

دانش آموزان تا چند روز قبل عید باید به مدرسه بروند

روزهای آخر اسفند که از راه می رسد، تب و تاب تعطیلات نوروزی بر مدارس حاکم می شود و از چند روز مانده به آغاز رسمی تعطیلات شاهد "تق و لق" بودن کلاس های درس و حضور نیافتن دانش آموزان و گاه معلمان در کلاس های درس می شویم. در برخی مدارس نیز مدیران با توافق انجمن اولیا و مربیان از چند روز جلوتر به استقبال تعطیلات نوروز می روند و کلاس های درس را تعطیل می کنند.

اگر چه آموزش و پرورش طی سال های گذشته هم با تعطیلی مدارس قبل از آغاز تعطیلات رسمی نوروز مخالفت می کرد ولی امسال آموزش و پرورش با در پیش گرفتن رویکردی جدید اعلام کرده است که مدارس تا روز 28 اسفند باز هستند و تمام دانش آموزان و معلمان باید تا این روز در مدرسه حاضر باشند.

مدیر کل آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش گفت:در جلسه ای که هفته گذشته برای مدیران کل برگزار شد این مساله مورد توجه قرار گرفت و مقرر شد تا مدیران استان های مختلف در روزهای فعالیت پیش از ایام نوروز نظارت داشته باشند.
 
دانش آموزان

تعطیلات دانش آموزان

محبی با بیان اینکه امسال تعطیلات متعددی به دلایل آلودگی هوا و شرایط جوی وجود داشته است، اظهار داشت:وزیر آموزش و پرورش در این جلسه به فعالیت کلاس ها تا پایان روزهای اداری تاکید داشته و چگونگی ساماندهی وضعیت به عهده مدیران کل استان ها و مدیران مدارس قرار می گیرد.
 
مدیر کل آموزش متوسطه اول بیان کرد:در ایام نوروز باید دانش آموزان تکالیف عیدی داشته باشند که با مهارت های زندگی همراه بوده و آنها را به سمت ساحت های شش گانه سند تحول سوق دهد.
 
وی تصریح کرد:انتظار داریم هر معلمی متناسب با دروس تدریس خود تکالیفی برای دانش آموزان مشخص کند که جنبه یادگیری مهارت های اجتماعی را داشته باشد، همچنین باعث کسالت و یک نواختی دانش آموز نشود.به عنوان مثال معلم هنر دانش آموزان را به سمت عکاسی از تفریحات و سفرهای نوروزی دانش آموز سوق دهد یا معلم اجتماعی گزارش سفر از دانش آموز مطالبه کند.
 
مدیر کل آموزش متوسطه اول عنوان کرد:کتاب های درسی صرفا هدف علمی نداشته بلکه سایر مهارت ها را نیز همراه دارند که با هدایت صحیح معلمان محقق می شود.
 
وی در خصوص تدابیر مدارس برای روز چهارشنبه سوری گفت:بخش عظیم این آیین مربوط به فضای خارج از مدرسه بوده که با فعالیت های رسانه ها و نیروی انتظامی اطلاع رسانی می شود و در مدارس مدیران دانش آموزان را به سمت رفتارهای کم خطر و بدون خطر راهنمایی می کند.

دانش آموزان تا چندم اسفند 95 مدرسه می روند؟

برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 19 238
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف