هک تلگرام

دختر نوجوان با یک کلیک تلگرامش هک شد

تاریخ انتشار : 6 آبان 1395کد مطلب : 38680زمان مطالعه : 3 دقیقه
دختر نوجوانی که به خاطر هک شدن تلگرامش به پلیس فتا مراجعه کرد با تهدید های این هکر ترسیده و دچار افسردگی شده بود .

دختری که گرفتار هکر تلگرام شد

هکر جوان پس از به دست آوردن عکسها و اطلاعات خصوصی طعمه اش دست به اخاذی میلیونی از او زد اما طمع وی باعث شد که پلیس وارد ماجرا شده و او را دستگیر کند.

به گزارش خبر جنوب، چند روز پیش زنی همراه دخترنوجوانش راهی پلیس فتا شیراز شد و به شکایت از هکری پرداخت که با تهدید و نشر اکاذیب، خواب را از چشمان آنها ربوده بود.
هک تلگرام

چطور تلگرام را هک میکنند؟

این زن گفت:مدتی قبل دخترم پیامکی دریافت کرد که در آن نوشته شده بود برای جلوگیری از هک شدن تلگرامش باید روی لینک کلیک کند. او هم این کار را انجام داد و پس از وارد کردن کد 4رقمی که از سوی تلگرام برایش ارسال شده بود، در دام یک هکر شیاد گرفتار شد.

 
جوان هکر از این طریق توانست به تلگرام دخترم و همه اطلاعات و عکسهای او دست پیدا کند. او حتی به جای دخترم با پسرهای اقوام چت میکرد و با نوشتن مطالب مستهجن کاری کرد که آبروی دخترم به خطر بیفتد.
 
شاکی ادامه داد:مدتی که گذشت، جوان هکر با دخترم تماس گرفت و مدعی شد که در اینستاگرام، صفحه ای با نام او باز کرده و در آنجا عکسهای کاملا خصوصی دخترم به همراه شماره تلفنش را درج کرده است.
 

دخترم با دیدن این صفحه، شوکه و دچار افسردگی شده بود تا جایی که وقتی این مرد تماس گرفت و خواست برای حذف صفحه، میلیون ها تومان به او پرداخت کنیم، این کار را انجام دادیم.

پس از پرداخت پول اما، تهدیدهای او همچنان ادامه داشت و حالا وی دخترم را تهدید کرده که اگر تن به خواسته های شومش ندهد، هرگز صفحه اینستاگرام جعلی را حذف نخواهد کرد.
 
با شکایت این زن، تیمی از کارشناسان پلیس فتا وارد عمل شدند و با بررسیهای تخصصی توانستد جوان هکر را شناسایی کنند.
 
این مرد در یک عملیات ضربتی دستگیر شد اما پس از انتقال به اداره پلیس ادعای عجیبی را مطرح کرد. او گفت:من به دختر نوجوان علاقه داشتم اما هر چه تلاش کردم نتوانستم با او ارتباط برقرار کنم. برای همین تصمیم گرفتم تلگرامش را هک کنم و با دسترسی به اطلاعات خصوصی اش، با او تماس گرفته و بتوانم به وی نزدیک شوم.
پس از اعترافات این مرد برای او قرار قانونی صادر شد و پروندهاش در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.
 

چگونه بفهمیم تلگراممان هک شده و جلوی آن را بگیریم

 با رفتن در قسمت ستینگز اپیکیشن تلگرام میتوانید بفهمید آیا حساب کاربری شما هک شده است یا نه؟ تا جلوی آن را بگیرید.
 
اینکه از چه طریقی در حال استفاده از تلگرام هستید، در قسمت ستینگز/ settings مشخص است. بعد از ورود به این قسمت روی Privacy and Security کلیک کنید و سپس بخش Active Sessions را انتخاب کنید.
 
در اینجا لیست گوشیها، پی سیها و سایر ابزارهایی که با آن از تلگرام استفاده میکنید، مشخص شده است. مثلاً اگر همزمان از گوشی آیفون و نسخه دسکتاپ تلگرام استفاده میکنید، نام هر دو در لیست با تاریخ و ساعت آخرین استفاده نوشته شده است.

برای اطمینان و درصورتی که نام ابزار مشکوک را در این لیست مشاهده کردید می توانید ابزار مشکوک را پاک کنید و یا با ابزار اصلی آنلاین شده و همزمان روی Terminate all other sessions کلیک کنید تا سایر ابزارهای مشکوک دسترسی شان قطع شود.

دختر نوجوان با یک کلیک تلگرامش هک شد

510
این مطلب مفید بود ؟100
برگرفته از تابناک -/ح
برچسب :
وبگردی