نمناک اخبارفرهنگ و هنر دختر ایرانی در میان برندگان زن شایسته جهان + عکس
زن شایسته جهان اسلام ، معصومه ابراهیمی
مسابقه دختر شایسته جهان اسلام در حالی در اندونزی برگزار شد که معصومه ابراهیمی 27 ساله فارغ التحصیل مدیریت صنعتی و طراحی، نیز از کشور ایران در این رقابت ها شرکت کرده بود.
تاریخ انتشار : 30 شهریور 1392

بیش از 511 دختر از کشورهای اسلامی، از جمله ایران، درخواست های خود را برای شرکت در این مسابقه ارسال کرده بودند. پای بندی به آموزه های اسلامی یکی از ملاک های اصلی برای پذیرفتن داوطلبان بوده است.

مسابقه انتخاب زن شایسته جهان اسلام

به نقل از دویچه وله، رقابت های "دختر شایسته جهان اسلام" از سوی انجمن "زنان مسلمان" و با حمایت صنعت مد اندونزی برگزار می شود. اکا شانتی، مؤسس این انجمن هدف از راه اندازی چنین رقابت هایی را ایجاد "آلترناتیو اسلامی" در مقابل رقابت های دختر شایسته جهان توصیف می کند. جایزه نفر اول این مسابقه مبلغی در حدود 1611 یورو به همراه یک سفر زیارتی به مکه است.
 

رقابت انتخاب زن شایسته جهان اسلام

بنا بر این گزارش، پای بندی به آموزش های اسلامی یکی از شرایط اصلی مسابقه "دختر شایسته جهان اسلام" است. داوطلبان شرکت در رقابت "دختر شایسته جهان اسلام" از کشورهایی نظیر اندونزی، نیجریه، مالزی، بنگلادش، برونئی و ایران درخواست هایشان را به صورت ویدئویی ارسال کرده بودند که در نهایت شرکت کنندگان از میان 111 ویدئوی ارسالی انتخاب شدند. بیش از 511 دختر از کشورهای اسلامی درخواست های خود را برای شرکت در این مسابقه ارسال کرده بودند. پای بندی به آموزه های اسلامی یکی از ملاک های اصلی برای پذیرفتن داوطلبان بوده است.

برندگان مسابقه زن شایسته جهان اسلام

 

بعد از عبادت صبحگاهی آنها به سخنرانی هایی در مورد سیستم مالی اسلامی، تربیت اسلامی و تفسیر قرآن گوش می دادند. برای دور نهایی این مسابقه دختران باید سه روز تمام خود را از نظر معنوی آماده می کردند. این آمادگی شامل برخاستن از خواب در ساعت 3 و نیم بامداد و حضور به موقع در نیایش صبحگاهی بود.

دختر ایرانی رفابت انتخاب زن شایسته جهان اسلام

معصومه ابراهیمی (نفر اول از سمت راست) ، 27 ساله فارغ التحصیل مدیریت صنعتی و طراحی، نیز از کشور ایران در این رقابت ها شرکت کرده بود.
 

ابابیا عایشه اجیبلا زن شایسته جهان اسلام

ابابیا عایشه اجیبلا، 21 ساله از نیجریه شامگاه چهارشنبه (19 سپتامبر/28 شهریور) به عنوان "دختر شایسته جهان اسلام" معرفی شد. او پس از اعلام نتیجه به خبرگزاری فرانسه گفت:«ما می خواهیم نشان دهیم که یک زن مسلمان می تواند زیبا و با استعداد باشد و پوشش اسلامی به هیچ وجه مانع او نمی شود.»

شرکت کنندگان مسابقه زتن شایسته جهان

مسابقه "دختر شایسته جهان اسلام" در حالی در اندونزی برگزار شد که این کشور میزبان مسابقه "دختر شایسته جهان" نبز است. به دلیل اعتراضات فراوان گروه های اسلامی به مسابقه "دختر شایسته جهان"، دست اندرکاران مجبور شدند تا محل برگزاری را از جاکارتا به بالی منتقل کنند. اکثریت ساکنان بالی هندو هستند.

دختر ایرانی در میان برندگان زن شایسته جهان + عکس

دختر ایرانی در میان برندگان زن شایسته جهان + عکس
:
امتیاز : 3.4 تعداد رای : 57
برگرفته از afkarnews.ir
این مطلب مفید بود ؟ 39 18
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف