نمناک اخبارسیاست زخم های تجاوز 40 داعشی روی صورت دختر ایزدی + تصاویر
دختر ایزدی داعش ، لامیا دختر فرار کرده از دست داعش
خاطرات تلخ اسیر 18 ساله افشاگری هایی بود که او از تروریست های تکفیری بر زبان می آورد . دختر ایزدی داعش و تعرضات وحشیانه آنها نمی توانست تحمل کند و بالاخره موفق به فرار شد.
تاریخ انتشار : 20 دی 1395

بلایی که داعشی ها سر دختر دختر ایزدی آوردند

لامیا تنها یکی از چند هزار دختر و زن ایزدی است که به اسارت گروهک تروریستی داعش ISIS درآمده اند. دختران و زنان بی گناهی که مانند حیوان در بازار خریدوفروش می شوند تا به عنوان برده مورد سوءاستفاده قرار گیرند. او با وجود اینکه 18 سال بیشتر ندارد، کوهی از درد و رنج بر دوشش سنگینی می کند. زخم هایی عمیق روح او را می آزارد؛ زخم هایی عمیق تر از آنچه که در صورتش دیده می شود. 

او دو سال در اسارت داعش بوده، روزها و شب هایی که یادآوری شان کابوس تلخ زندگی او شده است. لامیا اهل روستایی در شمال عراق است. او کودکی شادی داشته، خانواده اش کشاورز بوده اند و او نیز پابه پای آنها کارمی کرده تا به رویای معلم شدن دست یابد.

دختر ایزدی داعش

لامیا دختر ایزدی که موفق به فرار از چنگال داعش شد

او می گوید وقتی برای اولین بار داعش را از تلویزیون دیدم نمی دانستم آنهاتروریست Terrorist هستند. یک روز صبح داعشی ها به روستای آنها هجوم بردند و مردان روستا را کشتند و زنان و دختران از جمله لامیا و سه خواهرش را با خود به اسارت بردند. پدر و برادران لامیا نیز جزو کشته شده ها بودند. داعشی ها او و سه خواهرش را در بازار شهر موصل به فروش گذاشتند و هر کدام به قیمتی به فروش رفتند.

لامیا در مدت اسارت پنج بار اقدام به فرار Escape کرد اما هر بار ناموفق بود تا اینکه سرانجام توانست خود را نجات دهد. در یکی از فرارهای ناموفق وقتی دوباره دستگیر شد صاحب او به او گفت اگر فکر فرار به سرت بزند یا تو را می کشم یا پایت را قطع می کنم. پاسخی که این دختر ایزدی به صاحبش داد این بود "اگر پایم را قطع کنی با پای دیگرم فرار می کنم. من هرگز تسلیم نخواهم شد". او می گوید من تصمیم گرفته بودم به هر نحوی مقاومت کنم. من باید با سرنوشتی که آنها برایم رقم زده بودند مبارزه می کردم.

یکی از تلخ ترین خاطراتی که در ذهن لامیا مانده تعرض 40 داعشی به اوست. او شاهد فروش دختران خردسالی بود که به عنوان برده به فروش می رفتند. با این حال هرگز امید خود را از دست نداد و تسلیم نشد. هر بار که صدای جنگنده ها به گوشش می رسید از خدا می خواست که مقر آنها را بمباران کنند تا از این زندگی خلاص شود. او حتی مجبور بود در ساخت بمب های انتحاری به آنها کمک کند و سرانجام در انفجاری خودساخته که باعث آسیب های جدی به صورتش شد توانست از چنگال داعش فرار کند.

لامیا اکنون در آلمان زندگی می کند و یکی از اهدافش این است که به دختران و زنان اسیر داعش کمک کند و صدای آنها را به مجامع جهانی برساند. او به خاطر شجاعتش برنده جایزه ساخاروف (جایزه اتحادیه اروپا) شد.

زخم های تجاوز 40 داعشی روی صورت دختر ایزدی + تصاویر

زخم های تجاوز 40 داعشی روی صورت دختر ایزدی + تصاویر
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 35
برگرفته از رکنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 28 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف