نمناک اخبارپزشکی و سلامت دختر و پسر هندی انگشتان خود را خوردند! + تصاویر
خوردن انگشت،خواهر برادر هندی،عفونت،بیماری نادر،احساس درد ، دختر و پسر هندی
دختر و پسر هندی که به طور مادرزادی درد را متوجه نمی شوند و حتی تا به حال گریه نکرده اند، در نبود مادر انگشتان دست خود را خوردند.
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1394

خوردن انگشتان دختر و پسر هندی

«مانیشا» 7 و «دانیکال پاتل» 5 ساله، اهل «رایپور»، در شرق هند به طور مادرزادی مبتلا به اختلال نادر عدم حساسیت مادرزادی هستند و دردی را متوجه نمی شوند.

این خواهر و برادر در نبود مادر، انگشتان دست خود را در حالی خوردند که دردی احساس نکردند . آنها به همین دلیل، در معرض ابتلا به عفونت های مکرر قرار دارند که گاهی به خاطر ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن شان شرایط را دشوار می کند.

دختر و پسر هندی


پزشکان، انگشتان خورده شده دست آنها را برای جلوگیری از آسیب بیشتر باندپیچی کرده اند و پاهای آنها را نیز پوششی ضخیم کشیده اند تا از وارد آمدن آسیب های بیشتر به بافت های بدن جلوگیری کنند.
 
دختر و پسر هندی
 
این اختلال مادرزادی، به دلیل جهش نوعی ژن موسوم به SCN9A رخ می دهد و اختلال بسیار خطرناکی است زیرا فرد به دنبال هرگونه آسیب فیزیکی و جسمی، هرگز دردی را احساس نمی کند و همین امر، فرد را در معرض انواع عفونت ها و مشکلات بعدی قرار می دهد.

پدر این دو کودک می گوید:«من به همراه همسرم مشغول کار روی زمین بودیم و مادرم از بچه ها مراقبت می کرد. او مدتی از بچه ها غافل می شود و ناگهان متوجه می شود که هر دو، انگشتان دست خود را خورده اند. این امر بسیار باورنکردنی است ولی آنها چون هیچ دردی حس نمی کنند ممکن است هر کار خطرناکی انجام دهند. دیدن این صحنه بسیار وحشتناک بود و گویی موش انگشتان آنها را جویده بود».
 
دختر و پسر هندی
 
پدر این خانواده ماهی 70 دلار هزینه درمان این دو فرزند خود می کند و علاوه بر آن، در تأمین مخارج زندگی نیز مشکل دارد. او که تا پیش از این از وجود چنین اختلال مادرزادی بی خبر بود، تصور می کرد فرزندانش آنقدر شجاع و نترس هستند که با وجود آسیب هایی که می بینند، گریه نمی کنند. مادر 28 ساله آنها می گوید که این دو از زمان تولد تاکنون هرگز گریه نکرده اند و امیدوارم، روزی بیماری آنها درمان شود. 

دختر و پسر هندی انگشتان خود را خوردند! + تصاویر

دختر و پسر هندی انگشتان خود را خوردند! + تصاویر
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 35
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - /م
این مطلب مفید بود ؟ 23 12
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف