نمناک اخباراقتصاد میزان درآمد عربستان از حج امسال چقدر بود؟
درآمد عربستان از حج ، درآمد عربستان از حج امسال
درآمد عربستان از حجاج داخلی و خارجی حج امسال می تواند به 20 تا 26 میلیارد ریال عربستان معادل 5.33 تا 6.67 میلیارد دلار برسد.
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1396

درآمد عربستان از حج امسال چقدر است؟

در شرایطی که عربستان با کاهش قیمت نفت، با افت درآمدهای نفتی مواجه شده است، حج یکی از مهم ترین منابع درآمد جایگزین در این کشور محسوب می شود که سالانه چندین میلیارد دلار را به خزانه این کشور سرازیر می کند.

مجموع تعداد حجاجی که در مناسک حج امسال شرکت کردند، حدود دو میلیون و 350 هزار نفر بوده است ، از این تعداد حدود یک میلیون و 750 هزار تن از اتباع 168 کشور مختلف جهان هستند که هر کدام علاوه بر هزینه های سفر هوایی، هزاران دلار را برای محل اقامت، تغذیه و سوغات هزینه می کنند.

ماهر جمال، رئیس اتاق تجارت و صنعت شهر مکه مکرمه در این رابطه گفت:هزینه های حجاج داخلی و خارجی حج امسال می تواند به 20 تا 26 میلیارد ریال عربستان معادل 5.33 تا 6.67 میلیارد دلار برسد، در حالی که این هزینه ها در سال گذشته میلادی 14 میلیارد ریال عربستان معادل 3.73 میلیارد دلار بوده است.

 

درآمد عربستان از حج

میزان درآمد عربستان از حج

 جمال در ادامه افزایش درآمدهای کشورش از حج امسال را به افزایش 20 درصدی حجاج در مقایسه با سال قبل مربوط دانست.

لوک شانتر، تاریخدان و کارشناس امور حج گفت:تا وقتی که نفت در عربستان کشف نشده بود، حج منبع اول درآمدهای عربستان بود.

شانتر افزود:تا پیش از اسلام مکه از موقعیت تجاری ویژه ای برخوردار بود، این شهر محلی برای تبادلات تجاری بین المللی همزمان با استمرار ابعاد مذهبی و اقتصادی بود.

میزان درآمد عربستان از حج امسال چقدر بود؟

میزان درآمد عربستان از حج امسال چقدر بود؟
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 5
برگرفته از ایسنا/ی
این مطلب مفید بود ؟ 3 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف