نمناک سرگرمیدیدنی ها رکورد درازترین دوچرخه جهان در گینس! + تصاویر
درازترین دوچرخه ، دوچرخه
در جدیدترین رکورد های گینس درازترین دوچرخه ی به طول 35 متر در کتاب گینس 2016 ثبت شد عرض این وسیلۀ نقلیه نیز12 سانتی متر می باشد که به طرز جالبی به هم متصل شده است.
بازدید : 2,457 نفر

درازترین دوچرخه جهان!

در میان رکوردهای گینس درازترین دوچرخۀ جهان یکی از عجیب ترین رکوردهای آن محسوب می شود،اعضای سازمان Mijl Van Mares Werkploeg رکورد بزرگ ترین دوچرخه ی جهان را در کتاب گینس 2016 ثبت کردند. این وسیله ی نقلیه 35 متر طول و 12 سانتی متر عرض دارد. دو سر آن با چند سازه ی آلومینیومی به هم متصل شده اند. این نوع سازه ها ثبات زیادی دارند و معمولا از آنها در کنسرت ها استفاده می کنند. برای به حرکت درآوردن درازترین دوچرخه ی جهان دو نفر باید رکاب بزنند؛ یکی در عقب و یکی در جلوی این وسیله.


درازترین دوچرخه
این دوچرخه چرخ آموزشی ندارد و هیچ وسیله ی تثبیت کننده ای هم به آن وصل نیست. فقط برای حفظ تعادل آن، چرخ عقبی عریض تر طراحی شده است. «فرانک پلت» (Frank Pelt)، سرپرست گروه Mijl Van Mares WErkploeg گفته که سواری بر این دوچرخه بسیار آسان است و تنها عیب اش این است که نمی تواند دور بزند. همین گروه رکورد درازترین دوچرخه در سال 2011 را هم ثبت کرده بودند.

البته این رکورد کوتاه مدت خواهد بود. اوایل سال میلادی جاری، شرکت Santos و دانشگاه استرالیای جنوبی با همکاری یکدیگر دوچرخه ای به طول 41 متر و عرض 25 سانتی متر ساختند که احتمالا سال آینده وارد کتاب گینس خواهد شد.

درازترین دوچرخه

رکورد درازترین دوچرخه جهان در گینس! + تصاویر

رکورد درازترین دوچرخه جهان در گینس! + تصاویر
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از برترینها - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف