نمناک سرگرمیدیدنی ها درخت سروی که پسر نوح در یزد کاشت! + تصاویر
پسر نوح ، درخت پسر نوح
سرو چهار هزار ساله، سرسبز و شاداب در پهنای کویر یزد در شهرستان ابرکوه مقاوم و استوار است، این درخت کهن توسط پسر نوح ساخته شده است.
بازدید : 4,400 نفر

درخت کاشته شده توسط پسر نوح در یزد

درختی قدیمی در یزد که بنا بر گفته برخی مورخان بدست پسر نوح کاشته شده است توجه بسیاری از دانشمندان را برانگیخته است،این سرو (نگین سبز) چهار هزار و پانصد ساله ابرکوه، با گذشت 1,642,500 روز از عمر خود، سرسبز و شاداب در پهنای کویر یزد در شهرستان ابرکوه مقاوم و استوار است و جهانیان را شگفت زده کرده است.
 
درخت پسر نوح
 
دانشمندان و کارشناسان داخلی و خارجی، از این درخت به عنوان کهنسال ترین درخت جهان یاد می کنند و می گویند:دیدن این درخت برای هر کسی جالب و شگفت آور است. اخیرا دانشمندانی از ژاپن و روسیه از این درخت دیدن کردند و عمرش را تا هشت هزار سال برآورد کرده اند. پیشتر "الکساندر روف" دانشمند روسی، عمر آن را به 4000 تا 4500 سال برآورد کرده بود.
 
درخت پسر نوح
 
"حمدالله مستوفی" هم در کتاب "نزهت القلوب" که به سال 740 هجری قمری تالیف شده است، درباره این سرو آورده است:در آنجا سروی است که در جهان شهرتی عظیم دارد چنانچه سرو کشمیر و بلخ، شهرتی داشته و اکنون این از آن بلندتر و بزرگتر است. برخی مورخین معتقدند:نهال این درخت را "یافث” پسر نوح کاشته است.

درخت سروی که پسر نوح در یزد کاشت! + تصاویر

درخت سروی که پسر نوح در یزد کاشت! + تصاویر
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 17
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 14 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف