درخت کمیاب
با برترین درختان ثبت ملی شده آشنا شویم ، 13 “درخت کمیاب” و با ارزشی که مانند یک گنج با ارزش می باشند.

درختان کمیابی که مثل یک گنج با ارزش هستند

از 1940، شکارچیان درخت - پارک و کارمندان جنگلبانی و نیز افراد عادی درختان کمیاب را در این رقابت بزرگ کاندید کرده اند و گروه حفاظت از جنگل ها به آن ها رسیدگی کرده و یک فهرست دو سالانه که در این بخش از سرگرمی نمناک خواهید آماده شده است منتشر کرده اند.

13 درخت کمیاب و با ارزش دنیا

1. ژنرال شرمن (درخت سکویای تنومند) در کالیفرنیا :

این درخت زیبای نادر، که در پارک ملی واقع شده است، بزرگ ترین درخت(از لحاظ حجم ) زنده در کل سیاره است. بله، درست است - کل سیاره. وزن آن بیش از سه هواپیما747 با محیط دایره 1،020 اینچ و ارتفاع 274 فوت است و گمان می رود که بیش از 2200 سال قدمت دارد. این درخت که از 1940 ثبت شده بود، نامش را در سال 1870 از ستوان شرمن عضو سابق کنفدراسیون که در جنگ داخلی ویلیام شرمن بود ، گرفت.

ژنرال شرمن

ژنرال شرمن در کالیفرنیا

2. هفت خواهر، بلوط در لوئیزیانا:

هفت خواهر، بزرگ ترین درخت بلوط جنوبی در کشورلوئیزیانا محسوب می شود و تنها در حدود 1500 سال است که در لویزیانا زندگی می کنند، تا به اندازه موثر برسد.با محیط دایره467 اینچ و ارتفاع 68 فوتی ، چند سال تصور می شد که چندین درخت بزرگ با هم رشد کرده اند ، اما در سال 1967 پس از تایید این که یک درخت نادر منحصر به فرد است ثبت شد. بعضی از مردم فکر می کنند، این درخت شگفت انگیز نام خود را از هفت شاخه که دارد گرفته است، اما در واقع توسط خانمی انتخاب شد که یکی از هفت خواهر بود.

هفت خواهر

درخت بلوط در لوئیزیانا

3. پرتقال _اوسیج در ویرجینیا :

این درخت اولین بار در سال 2011 ثبت شد ؛ در مقایسه با ژنرال شرمن، بنت و هفت خواهر، اوسیج پرتقالی جوانتراست و حدود 200 سال قدمت دارد.یکی از اعضای خانواده توت،349 اینچ قطر و 60 فوت ارتفاع دارد. این درخت hedge apple, horse apple, or monkey ball نیز نامیده می شود زیرا میوه کروی پر از برآمدگی و پر از لاتکس سفید و چسبناک ایجاد می کند.امروزه به خاطر توانایی آن برای دور نگه داشتن حشرات خانگی، باارزش تلقی می شود. این درختان کمیاب ،چوبی دارند که مقاوم و متراکم هستند، که آن را به عنوان ابزار مورد علاقه دسته ابزار، حصار، مورد استفاده قرار می دهند.

درخت کمیاب

 اوسیج در ویریجیانا

4. بنت در کالیفرنیا :

این درخت 3000 سال زنده است و تصور می شود چهارمین درخت بلند در دنیا باشد. خانه آن، مکانی نسبتا مجزا در جنگل ملی است ، نام آن بعد از کلارنس بنت طبیعت گر نام گذاری شد که در سال 1932 آن را یافت، بنت غربی محیط دایره 481 اینچی و 78 فوت ارتفاع دارد مانند ژنرال شر من، این درخت از سال 1940 ، جایگاه قهرمانی خود را ثبت کرده است.

بنت در کالیفرنیا

 درخت بنت در کالیفرنیا

5. تلخ بیان (درخت انجیر معابد):

این نمونه خاص تقریبا 187 اینچ و 40 فوت ارتفاع دارد ؛ بومی هاوایی، یک درخت گلدار مقاوم در برابر خشکسالی است - با شکوفه های نارنجی رنگ، زرد، سبز و شکوفه های سفید -و در خانواده نخود فرنگی قرار دارد . این درخت نادر جز درختان هاوایی است ، به این معنی که برگ های آن یک بار در سال می ریزد با این حال در تابستان این اتفاق می افتد نه در زمستان. در پاییز ، دانه های قرمز گیلاس تولید می کند . چوب آن چگالی کمی دارد ،بنابراین جزیره نشینان بومی از آن برای صید ماهی ، قایق شناور و تخته اسکی روی آب استفاده می کنند.

درخت انجیر

درخت انجیر معابد 

6. غرب واشنگتن_سدار سرخ غربی:

نقش مهمی در زندگی بومیان آمریکایی که از اورگون به جنوب شرقی آلاسکا کشیده شده اند، ایفا کردند. این درخت هیزم، پوست، و فیبرها برای سرپناه، لباس، قایق ماهیگیری، تور ماهیگیری، سبدهای ماهیگیری، پتو، پوشک، و بادبان ها فراهم کرد ؛ این چوب معطر، قارچ کش طبیعی است. این درخت خاص که به نام دریاچه شناخته می شود ، یک سوم حجم کل شرمن بود.761 اینچ محیط دایره و یک ارتفاع 159 فوت دارد ،تا اینکه در سال 2016 سقوط کرد.

درخت کمیاب

 درختان بسیار عجیب و کمیاب

7.سپیدار غول پیکر:

این درخت با شاخه های های آویزان، بومی دشت های کلرادو بوده و در ایالت وایومینگ، نبراسکا و کانزاس - مشاهده می گردد.سپیدار بزرگ از درختان کهن آمریکایی محسوب می شود و یکی از بزرگترین درختان جنگلی در قاره آمریکای شمالی است. ساکنان اولیه، آنها را به عنوان سایه بان به عنوان یک درخت کمیاب در آن بخش از کشور، مورد احترام قرار میدادند. ساکنان آمریکایی از پوست و ساقه درونی آن برای مقاصد پزشکی و برخی مراسم استفاده می کردند، و لوئیس و کلارک چوب آن را به قایق کنو تبدیل میکردند.ثبت آن در سال 2012 بود، این نمونه ای دارای ابعاد 394 اینچ و ارتفاع 112 فوت است.

درخت عجیب

 درختی با شاخه های آویزان

8. بلوط دره:

بلوط دره عشق دارکوبها است. نه تنها این درختان، بلوط میوه میدهند، بلکه پرندگان همچنین حفره هایی را در پوست بلوط حفاری می کنند، تا این میوه ی ارزشمندشان را برای خود پنهان کنند (بلوط همچنین ماده غذایی اصلی از سرخپوستان Yokut است.) بلوط در کالیفرنیا نیز رشد می کند؛ این درخت نادر واقع در شهرمندسینو 348 اینچ و 153 فوت ارتفاع دارد و در سال 2010 ثبت شده است.

بلوط دره

درخت بلوط دره

9. کاج سوزنی:

اگر چه کاج سوزنی درختی تنومند به حساب می آید، نام خود را از شاخه های سخت اما انعطاف پذیر خود گرفته شده است. چوب آن بسیار سخت است، و توسط آمریکایی ها در قرن 18 و 19 به عنوان الوار در معدن و راه آهن استفاده می شد. این درختان نادر، بسیار بلند قامت بوده و می توانند تا دو هزار سال زندگی کنند ودر جنگل ملی Uinta-Wasach-Cache واقع شده است، این درخت دلپذیر 275 اینچ و 62 فوت ارتفاع دارد - میانگین گونه ها 20 اینچ قطر و 40 فوت ارتفاع دارند و از سال 1968 عنوان ثبت ملی را از آن خود کرده است.

کاج سوزنی

 درخت کاج سوزنی

10. درخت کهور:

سخت است که بدون دیدن درخت کهور و عسل که مشهورترین گونه این درختان است، به خارج از شهر برویم.به اندازه کافی عجیب و غریب هستند، این در خانواده گیاهان خوراکی است و یک قطعه بذر ساده زرد را که توسط حیوانات و انسان خورده می شود، تولید می کند. عسل این گیاه در تگزاس بسیار مطبوع است، زیرا از آن در برابر خشکسالی مقاومت می کند و موجب باروری درخت می شود این درخت بزرگ و نادر در ریل کانتی از سال 1984 با ابعاد 183 اینچ و ارتفاع 56 فوت ثبت ملی شده است.

درخت کهور

 درخت کهور از معروف ترین درختان 

11. درخت اکالیپتوس ، اکالیپتوس صمغ آبی، کالیفرنیا:

اکالیپتوس بومی استرالیا است، اما این درخت خاص در پترول کالیفرنیا یافت شده است.این درخت حدود 49 فوت و ارتفاع 141 فوت عظمت دارد. جالب است که درختی که این عنوان را قبلا در اختیار داشت تا این درخت کشف شد، در سال 2002 توسط کلینت ایستوود در املاکش در کارمل کالیفرنیا نگهداری می شود.

درخت اکالیپتوس

 درخت اکالیپتوس در کالیفرنیا

12. سرو مرداب، لوئیزیانا:

طبق گزارش سرویس ماهی و حیات وحش لمریکا در ارتفاع 96 فوت و دور 56 پا، این درخت نه تنها بزرگترین گونه آن است، بلکه بزرگترین درخت هر گونه از شرق کوه سیرا نوادا است. فقط به این معنی که بزرگترین درختان سرو مرداب در لوئیزیانا میباشند؛ این درخت ثبت رسمی شده است. این گونه نادر خاص در جزیره حیات وحش ملی کت ایلند واقع شده اند.

درختان کمیاب

 درختان عجیب و بسیار کمیاب

13. چنار (انجیر مصری)در کالیفرنیا:

پس از همتای تاریخی خود درخت شاهد، این درخت خواهر خوانده این گونه شناخته شده است، این بزرگترین درخت ثبت ملی شده است. شهر گولتا، که در آن ،این گونه درخت یافت می شود، همسایه سانتا باربارا است، و در واقع این شهر تقریبا به میزبانی سه درخت نادرمستحکم تبدیل می شود. درخت شاهد خواهر تقریبا در حدود 50تا 94 فوت ارتفاع داشته. سانتاباربارا ایندیپندنت گزارش داد که این درخت، هرچند که سنش کاملا مشخص نیست، از زمان استعمار اروپایی قدیمی تر است، به این معنی است که آن را مانند گونه های جدیدتر سیکومور، پیوند نمیزنند.

درخت چنار

درخت چنار در کالیفرنیا

13 درخت کمیاب دنیا با ویژگی های باورنکردنی

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب /ن
وبگردی