نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون درخواست کمک احسان علیخانی از مردم
احسان علیخانی ، پست اینستاگرامی احسان علیخانی
احسان علیخانی با انتشار پستی در صفحه شخصی اش از مردم خواست تا با دادن ایده هایی درباره ماه عسل امسال عوامل سازنده این برنامه را یاری کنند.
تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1396
بازدید : 5,426 نفر

پست اینستاگرامی احسان علیخانی درباره ماه عسل

ماه عسل برنامه لحظات افطار ماه رمضان امسال هم به مانند سالهای گذشته در لحظات نزدیک به اذان مهمان خانه های مردم میشود . احسان علیخانی مجری توانایی که چند سالی است اجرای ماه عسل را برعهده دارد امسال هم این برنامه را روی آنتن میبرد. احسان علیخانی مجری برنامه ماه عسل با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش از مردم خواست با دادن ایده هایی برای ماه عسل عوامل سازنده این برنامه را یاری کنند.

احسان علیخانی با انتشار این عکس نوشت:

احسان علیخانی

احسان علیخانی مجری برنامه ماه عسل

سلام رفقای عزیز و نازنین...

پانزده روز باقی مونده تا آغاز ماه عسل ، هر چیزی که دوست دارین و ترجیح میدین در قاب ماه عسسل ببینید بفرمایید( شکل و فرم برنامه ، موضوع ، سوژه ، دکور ، آیتم ها ) من و تعدای از همکارانم تلاش میکنیم که تمام کامنتهای شما رو بخونیم ، پس لطفا فقط در این مورد پست بگذارید...

ماه عسل احسان علیخانی این خواننده ها مشهور کرد

محسن یگانه، اولین خواننده ای بود که پا به «ماه عسل» گذاشت و تیتراژ ابتدایی اولین «ماه عسل» را در سال 86 با عنوان «خیال تو» با جمله «منو درگیر خودت کن، تا جهانم زیر و رو شه» خواند.

یکی دیگر از خواننده هایی که توسط این برنامه معروف و به محبوبیت رسید، مهدی یراحی بود که علاوه بر این، می توان او را یکی از خواننده های ثابت این برنامه دانست.

اما علیخانی در سال 90 برای اولین بار تیتراژ ابتدا و انتها را در کنار یکدیگر قرار داد. در این سال مهدی یغمایی تیتراژ ابتدایی «ماه عسل» و مهدی یراحی تیتراژ پایانی را خواندند.

سال 93 تیتراژخوان های «ماه عسل» مرتضی پاشایی و مهدی یراحی بودند.

در سال 94 امیرعلی بهادری تیتراژ ابتدایی را با عنوان «ماه عسل» و جمله «یه جاده یه سفر یه ماه عسل» و همچنین تیتراژ پایانی را احسان خواجه امیری با نام «بغض» با تکرار «حال هیشکی تو دنیا بدتر از حالِ من نیست».

اما تیتراژ ماه عسل 95 را محسن یگانه و مهدی یراحی که هر دو از اولین خواننده های این برنامه بودند، خوانده اند. حضور یگانه برای مخاطب یادآور خاطرات اولین ماه عسل و اولین تیتراژ خوانده شده توسط این خواننده برای محبوب ترین برنامه قبل افطار شبکه سه سیما است.

احسان علیخانی

احسان علیخانی مجری برنامه ماه عسل

برنامه ماه عسل احسان علیخانی از کجا شکل گرفت

رمضان سال 84 شبکه سه برای اولین بار برنامه ای با نام «جزر و مد» را ویژه لحظات افطار روانه آنتن کرد که فرزاد حسنی مجری آن بود و علی زاهدی تهیه کنندگی اش را برعهده داشت. ایده اصلی برنامه هم متعلق به حسنی و پیرامون حضور زن و شوهرهای جوانی بود که برای اولین بار ماه رمضان را با هم تجربه می کنند. 6 قسمت از این برنامه روی آنتن رفته بود که اختلاف حسنی و زاهدی باعث خروج او از این برنامه شد و از قسمت هفتم مخاطبان شاهد اجرای جوانی به نام احسان علیخانی در این برنامه بودند. تیتراژ این برنامه را محمد علیزاده با ترانه ای از حسنی خوانده بود.

رمضان سال 85 عنوان این برنامه به پیشنهاد علیخانی به «ماه عسل» تغییر پیدا کرد. در این سال نیز علی زاهدی تهیه کننده بود و همچنان عروس و دامادها به برنامه می آمدند. با این حال این انتقاد مطرح شد که بهتر است به جای عروس و داماد جوان از زوج هایی که چند سال کنار هم هستند و حرف های بیشتری برای گفتن دارند استفاده شود. این موضوع کم کم ساختار برنامه را به اثری مروج ازدواج آسان با حضور زوج های موفق، تغییر داد. در آخرین قسمت از برنامه نیز ازدواج دو خواهر و دو برادر دوقلو که پیش از برنامه به عقد یکدیگر درآمده بودند، به شکل صوری در یک دفتر نمادین به ثبت رسید.

رمضان سال 86 «ماه عسل» با ادامه رویه قبل با اجرای علیخانی که در این سال در بخش تهیه کنندگی نیز وارد شده و زاهدی را کمک می کرد ادامه یافت. محسن یگانه قطعه «خیال تو» را که به «منو درگیر خودت کن» معروف است در این سال اجرا کرد.

رمضان سال 87 علیخانی که خود به جای حسنی روی صندلی برنامه نشسته بود نیز دچار مشکل شد و اجازه اجرا پیدا نکرد. همین موضوع تهیه کننده برنامه را به فکر انداخت تا طرح برنامه را تغییر داده و با حضور مهمان های زن، از یک مجری زن استفاده کند. نام برنامه نیز به «ماه محبوب» تغییر پیدا کرد. حتی مجری زن انتخاب و تایید شد اما یک روز مانده به رمضان علی اصغر پورمحمدی مدیر وقت شبکه سه محسن افشانی را برای اجرای برنامه پیشنهاد داد.10 روز بیشتر از رمضان نگذشته بود که حین اجرای او، علیخانی به عنوان مهمان به استودیو آمد و پس از پخش یک میان برنامه، جای او با افشانی تغییر کرد. تیتراژ برنامه در سال 87 را مجید اخشابی خوانده بود.

رمضان سال 88 زاهدی با «ماه عسل» خداحافظی کرد و اینگونه شد که علیخانی برنامه را با کمک پیام ابراهیم پور تهیه و البته اجرا کرد. مهدی یراحی خوانندگی تیتراژ این سری از برنامه را خواند و همین موضوع مقدمه ای بر ورود این خواننده به مسیر شهرت بود.

رمضان سال 89 نه خبری از زاهدی بود، نه علیخانی و نه ابراهیم پور بلکه پورمحمدی خود با فرزداد حسنی وارد گفتگو شده و با تایید عزت الله ضرغامی حضور او را به عنوان مجری برنامه قطعی کرده بود. پس از او نیز سیدعلی احمدی به عنوان تهیه کننده به برنامه پیوست. از طرفی به صورت ضمنی با حسن جوهرچی نیز صحبت شده بود. با این همه در ساعت 17 روز نخست ماه رمضان و در حالی که تنها دو ساعت به آغاز برنامه مانده بود، جوهرچی جایگزین او شد. از آن رو که ابتدا قرار بود حسنی اجرا را برعهده داشته باشد، ترانه تیتراژ این سری با صدای محمد علیزاده سروده او بود و «چقدر خدا خدا کنم دلش بلرزه» بخش معروف آن است.

رمضان سال 90 علیخانی که به نحوه اجرای او، به ویژه شیوه ارتباط با مهمان ها نقدهایی وارد می شد دوباره به عنوان تهیه کننده مستقل و مجری به برنامه برگشت، در حالی که تغییرات اساسی در اجرای او به چشم می خورد و پخته تر از همیشه ظاهر شده بود. مهدی یغمایی و مهدی یراحی نیز خوانندگان تیتراژها و «حس می کنم تو رو تو هر شب خودم» و «هر جای دنیایی دلم اونجاست» نیز قطعاتی بودند که تا مدت ها زمزمه می شدند.

رمضان سال 91 در حالی که از چندی قبل حرف هایی از حضور علیخانی این بار در شبکه دو و ساخت مستند برای این شبکه بر اساس زندگی آدم های خاص شنیده می شد، تیم تازه ای وارد ترکیب «ماه عسل» شدند و این بار سید علی ضیاء اجرا را برعهده گرفت. تهیه کنندگی نیز به صورت مشترک به مجید یوسفی و کیوان مدنی سپرده شد. بنیامین بهادری و حامد زمانی خوانندگان تیتراژهای ابتدایی و انتهای این سری با نام های «گریه در ماه» و «دستمو بگیر» بودند.

این برنامه در ادامه روند ثابتی را طی کرد و علیخانی موفق شد بدون حاشیه و جایگزین، اجرا و تهیه کنندگی «ماه عسل» را برعهده بگیرد.

درخواست احسان علیخانی از مردم برای ماه عسل

درخواست کمک احسان علیخانی از مردم
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف