نمناک اخبارجامعه دردناک ترین اعدام دنیا + عکس
کلایتون لاکت ، اوکلاهما
اعدام زندانی آمریکایی با نام کلایتون لاکت که به واسطه تزریق سم انجام شد با جنجال فراوانی روبرو شده است و از آن به عنوان زجرآورترین اعدام دنیا لقب گرفته است.
تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1393

یک زندانی آمریکایی به نام «کلایتون لاکت» در ایالت اوکلاهما به گونه ای اعدام شده که جنجال برانگیز شده است. این زندانی 13 دقیقه بعد از تزریق سم اعدام به بدن ، سرش را بلند کرد و کلماتی به صورت نامفهوم ادا کرد که پزشک دستور توقف تزریق را داد. اما وی 40 دقیقه بعد از آن و در پی حمله قلبی شدید جان خود را از دست داد.

کلایتون لاکت

پاره شدن رگ و تاثیر پیش بینی نشده دارو بر بدن این فرد، علت مرگ وی اعلام شده است. لاکت به قتل محکوم شده بود. فرماندار اوکلاهما خواستار انجام تحقیقات مستقلی درباره ماجرای لاکت شده است. نحوه اعدام لاکت سبب شده است بار دیگر بحثهایی درباره اعدام با مواد کشنده در آمریکا شدت پیدا کند.
بازتابها این شیوه اعدام تا جایی بوده که کاخ سفید نیز به این ماجرا واکنش نشان داده و گفته است اعدام وی با این شیوه، مطابق معیارهای انسانی نبوده است.
جی کارنی سخنگوی کاخ سفید گفت:با آن که حکم اعدام موجه است، این حکم باید به گونه ای انسانی اجرا شود و همه می دانند که نحوه اعدام لاکت کمتر از استانداردهای انسانی بوده است.
داروهای اعدام در آمریکا تا کنون جنجال های بسیاری را در ایالت های مختلف ایجاد کرده اند. در این روش اعدام از سه دارو استفاده می شود:داروی اول متهم را بیهوش، داروی دوم او را فلج و داروی سوم قلب فرد را متوقف می کند. روی جعبه دو دارویی که در این روش استفاده می شود این هشدار داده شده که ممکن است منجر به اشکال در سیستم تنفسی شوند، و روی جعبه داروی سوم هم نوشته شده که در صورت استفاده با دوز بالا، اما غیرکشنده، ممکن است منجر به اختلال در کارکرد قلب شود. ضمن این که توضیح داده شده که اگر بیماری مقدار بیش از حد از این دارو را مصرف کرد اما نمرد، چه کاری باید کرد.
در ایالات متحده آمریکا برای اعدام محکومین به مرگ در ایالت های مختلف از پنج روش عمده استفاده می شود که عبارتند از :اعدام بوسیله تزریق مواد مرگبار، صندلی الکتریکی، گاز مرگبار، جوخه آتش و طناب دار.
در بعضی ایالت ها از چند روش برای اعدام استفاده می شود و محکوم به اعدام میتواند از بین روش های فوق یکی را انتخاب کند. اعدام بوسیله تزریق مواد مرگبار که روشی راحت و بدون درد است در اکثر ایالات استفاده می شود. ایالت نبراسکا تنها ایالتی است که برای اعدام از تنها یک روش استفاده می کند و آن اعدام بوسیله صندلی الکتریکی است.
در 12 ایالت از ایالت های 51 گانه آمریکا مجازات اعدام وجود ندارد.

دردناک ترین اعدام دنیا + عکس

دردناک ترین اعدام دنیا + عکس
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 28
برگرفته از شبکه خبر , مشرق نیوز , سیمرغ - /م
این مطلب مفید بود ؟ 20 8
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف