نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها این دردهای معمولی در بدن را جدی بگیرید!
درد ، دردها
گاهی یک درد معمولی در نقطه ای بدن میتواند خبر از یک بیماری جدی باشد که نادیده گرفته میشود.

دردهایی که خبر از یک بیماری جدی میدهند

درد از علامت های هشدار دهنده در بدن است که در بیشتر مواقع نادیده گرفته میشود . دردها همانند زنگ خطرهایی هستند که نشانه ای از وجود اختلال در بدن است که باید آنها را جدی گرفت و به آنها توجه کرد . برخی از دردهای ناگهانی که در بدن ایجاد میشوند را باید جدی گرفت و به دنبال یافتن علت واقعی آن بود.

اگر همیشه از وجود دردهای مزمن در نقاط مختلف بدنتان شکایت دارید، بهتر است آنها را نادیده نگیرید.

این دردهای معمولی، ممکن است پیش در آمد یک بیماری یا مشکل بدخیم باشند که نشانه های اولیه خود را به این صورت نمایان کرده اند.

دردهایی که سرمنشا بیماری های جدی هستند

سردرد: منظور از سردرد، دردهای میگرنی یا معمولی نیست. برخی از سردردهای ناگهانی، شدید و معمولاً بدون سابقه قبلی می تواند ناشی از آنوریسم مغزی باشد. آنوریسم مغزی یک بیرون زدگی بصورت حباب در جدار شریان های مغزی است. در حقیقت آنوریسم عروق مغزی ناشی از یک ضعف در جدار شریان های مغزی است که بتدریج به علت بالا بودن فشار در داخل عروق سبب برجستگی و ایجاد حباب می شود و چون جدار آن ها ضعیف تر از جدار طبیعی شریان ها است ممکن است پاره شود و سبب خونریزی مغزی گردد.

درد

سردرد از درهای جدی است که باید علت واقعی آن را پیدا کرد و برای درمان آن اقدام کرد

خونریزی: در مورد چهار نوع خونریزی باید نگران بود؛ خونریزی از رکتوم، سرفه خونی، خون در ادرار و در زنان خونریزی غیر معمول از واژن. در بسیاری از موارد شاید این شرایط بی ضرر باشند اما در اغلب موارد، خونریزی ها می توانند ناشی از سرطان روده بزرگ، سرطان ریه، سرطان مثانه و سرطان آندومتر باشند.


سوزش همیشگی سر دل یا تنگی نفس: ترکیبی از علائم از قبیل عرق کردن، سوزش سر دل، تهوع، سرگیجه، تنگی نفس و ... می تواند نشانه ای از یک حمله قلبی باشد و آنهم به دلیل فقدان اکسیژن در عضلات قلب و مسدود شدن یک شریان اصلی.


کاهش وزن غیر قابل توضیح: از دست دادن بیش از 20 پوند وزن در طول شش ماه گذشته می تواند نگران کننده باشد. ترکیب از دست دادن وزن غیر قابل توضیح بعلاوه کاهش اشتها می تواند نشانه ای از مبارزه بدن با نوعی از سرطان باشد.

این دردهای معمولی در بدن را جدی بگیرید!

این دردهای معمولی در بدن را جدی بگیرید!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از سلامانه / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف