نمناک سبک زندگیکودک درد رشد در کودکان و روش تسکین آن
درد رشد ، درد رشد چیست
کارشناسان سلامت علت دقیق درد رشد را نمی دانند اما احتمال می دهند که این درد با سطح فعالیت کودک در طول روز مرتبط است.

چگونه می توان متوجه درد رشد در کودک شد؟

بیشتر والدینی که کودک در حال رشد دارند اغلب با شکایت فرزندشان از درد در استخوان های پا روبرو هستند. اگرچه این شکایت از درد پا می تواند هشدار دهنده باشد، اغلب جای نگرانی وجود ندارد و تنها بخشی از فرایند رشد کودک به حساب می آید. اما چگونه می توان از درد رشد کودک مطمئن شد و چگونه می توان به تسکین این درد در کودک کمک کرد؟

دکتر «مارنی باکر» متخصص اطفال در مرکز پزشکی Saddleback Memorial کالیفرنیا در توضیح درد رشد می گوید:هرچند از نظر علمی این که درد رشد در کودک از رشد سریع استخوان و ماهیچه ها ناشی می شود، اثبات نشده اما از هر پدر و مادری سوال کنید به شما می گوید که این دردها واقعی هستند. کارشناسان سلامت علت دقیق آن را نمی دانند اما احتمال می دهند که این درد با سطح فعالیت کودک در طول روز مرتبط است.

به گفته باکر، علائم اولیه درد رشد احساس ناراحتی در قسمت پایین پاهاست که اغلب هنگام شب شروع می شود و شدید و عمیق است. این درد به طورمعمول دو پا را درگیر می کند و باعث می شود کودک نتواند به خواب برود یا از خواب بلند می شود. درد رشد در سن نوزادی و مجدد در فاصله سنی 8 تا 12 سال در کودک ظاهر می شود.

 

 درد رشد

تسکین درد رشد در کودکان

 درد رشد ویژگی های مشخصی دارد که می توان آن را از دیگر مشکلات متمایز کرد. این درد به طور عمومی در زانو و قسمت پایین پاها اتفاق می افتد اما در تمامی کودکان نقطه درد ثابتی وجود ندارد. همچنین نشانه جسمی با درد رشد همراه نیست. به بیان دیگر، در محل درد هیچ علامتی از ورم، قرمزی یا حرارت مشاهده نمی شود.

مارنی باکر گفت:درد رشد برای والدین هشدار دهنده و برای کودکان اذیت کننده است که می توان با نوازش کردن و ماساژ دادن و دادن مسکن ایبوپروفن به کودک درد او را تسکین داد.

درد رشد در کودکان و روش تسکین آن

درد رشد در کودکان و روش تسکین آن
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ایسنا/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف