نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها علت درد زانو در سرما چیست؟
درد زانو ، درد زانو در سرما
درد زانو به دلیل کمبود ویتامین D می باشد که کمبود ویتامین D معمولا در فصل زمستان به دلیل عدم دریافت نور خورشید بروز می کند.
بازدید : 2,025 نفر

علت درد زانو در سرما چیست؟

تحقیق جدیدی از مجله بالینی درد نشان می دهد اگر زانوهایتان در این موقع از سال، حال خوشی ندارند ممکن است شما به ویتامین D بیشتری نیاز داشته باشید. افراد مبتلا به آرتروز که دچار کمبود ویتامین D بودند در مقایسه با افراد مبتلا به آرتروزی که ویتامین D کافی داشتند، بطور قابل توجهی بیشتر دچار زانو درد و کاهش کارایی بودند. این نتایج، بدون در نظر گرفتن وزن هر فرد، بدست آمد. شرکت کنندگان چاق این مطالعه، به احتمال زیاد از کمبود ویتامین D رنج می بردند.

تونی گلوور، یکی از نویسندگان این مطالعه و استاد دانشگاه فلوریدا می گوید:کمبود ویتامین D از راه های مختلفی به زانوهای شما صدمه می زند. اول اینکه کمبود ویتامین D، میزان التهاب شما را افزایش میدهد که به نوبه خود، میزان حساسیت به درد مربوط به آرتروز را بیشتر می کند. سطح ویتامین D بسیار پایین، تحلیل استخوان را نیز افزایش می دهد که باعث کاهش کیفیت استخوان می شود.

 

درد زانو

علت درد زانوها در فصل سرما چیست؟گلوور می گوید:کمبود ویتامین D یک مشکل فراگیر است. در واقع یک مطالعه جدید توسط مجله تحقیقات تغذیه ای دریافته که تقریبا 42% از آمریکایی ها، بطور خطرناکی دچار کمبود ویتامین D هستند. شما بیشتر ویتامین D مورد نیازتان را از قرارگیری در معرض نورخورشید دریافت می کنید. بنابراین تمام مشکلات مربوط به کمبود ویتامین D معمولا در فصل زمستان که اکثر مردم، نور خورشید کافی دریافت نمی کنند، بروز می کند.

گلوور می گوید:یک آزمایش خون ساده که توسط پزشک شما درخواست می شود، می تواند تعیین کند که آیا کمبود ویتامین D دارید یا خیر. اگر دچار کمبود باشید، مصرف یک مکمل ویتامین D بمدت چند ماه، می تواند به شما کمک کند که سطح ویتامین D بدنتان را بالا ببرید. احتمال دریافت ویتامین D بیش از حد، بسیار کم است با اینحال مقدار ویتامین D مورد نیاز شما به وزن و ترکیب بدنتان بستگی دارد.

 

درد زانو

علت درد زانوها در فصل سرما چیست؟

 

بدن شما، ویتامین D را در سلول های چربی ذخیره می کند یعنی افرادی که چربی بدن بیشتری دارند، برای محدود کردمن میزان درد و کاهش کارایی به ویتامین D بیشتری نیاز دارند.

اگر درد و کاهش توان حرکتی، برای نگران کردن شما درباره میزان ویتامین D بدنتان، کافی نیستند به یاد داشته باشید بیشتر تحقیقات دریافته اند که کمبود ویتامین D، خطر ابتلا به زوال عقل را دو برابر می کند.

علت درد زانو در سرما چیست؟

علت درد زانو در سرما چیست؟
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از الف/ی
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف