نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها دررفتگی زانو در کمین افراد چاق!
دررفتگی زانو ، دررفتگی کشکک زانو
برای دررفتگی زانو باید نیروی بسیار زیادی به مفصل وارد شود که افراد چاق به خاطر وزن زیاد بیشتر در معرض دررفتگی زانو هستند.

افراد چاق در معرض دررفتگی زانو

ﻣﻨﻈﻮر از در رﻓﺘﮕﯽ زاﻧﻮ اﯾﻦ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ اﺳﺘﺨﻮان ھﺎی دﺧﯿﻞ در ﺷﮑﻞ ﮔﯿﺮی ﻣﻔﺼﻞ زاﻧﻮ از ﻣﻮﻗﻌﯿﺖ آﻧﺎﺗﻮﻣﯿﮏ ﻧﺮﻣﺎل ﺧﻮد در ﻣﺤﻞ ﻣﻔﺼﻞ ﺧﺎرج ﺷﺪه و ﺷﮑﻞ ﻣﻔﺼﻞ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﮐﻨﺪ. اﺳﺘﺨﻮان ھﺎ در ﻣﺤﻞ ﻣﻔﺼﻞ ﺗﻮﺳﻂ رﺑﺎط ھﺎ ﺑﻪ ﯾﮑﺪﯾﮕﺮ اﺗﺼﺎل دارﻧﺪ. در زاﻧﻮ ﻧﯿﺰ اﺳﺘﺨﻮن ھﺎی ﺳﺎق ( درﺷﺖ ﻧﯽ و ﻧﺎزک ﻧﯽ ) ﺗﻮﺳﻂ ﭼﻨﺪﯾﻦ رﺑﺎط ﺑﻪ اﺳﺘﺨﻮان ران اﺗﺼﺎل دارﻧﺪ و اﯾﻦ رﺑﺎط ھﺎ ﺳﺒﺐ ﭘﺎﯾﺪاری ﻣﻔﺼﻞ زاﻧﻮ و ﺣﻔﻆ ﺷﮑﻞ و ﮐﺎرﮐﺮد آن ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ. در دررﻓﺘﮕﯽ زاﻧﻮ اﯾﻦ رﺑﺎط ھﺎ ﭘﺎره ﺷﺪه واﺳﺘﺨﻮان ھﺎی ﺳﺎق ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ اﺳﺘﺨﻮان ران درﻣﺤﻞ ﻣﻔﺼﻞ زاﻧﻮ ﺟﺎﺑﺠﺎ ﺷﺪه و زاﻧﻮ دﭼﺎر ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺷﮑﻞ و ﻧﺎﭘﺎﯾﺪاری ﻣﯽ ﺷﻮد.

دررفتگی زانو

علل دررفتگی زانو

مطالعات نشان می دهد افراد چاق بیشتر به زانو درد و دررفتگی زانو مبتلا می شوند که این مسئله به مرور آسیب های جدی تر به آنها وارد می کند.

چاق ها بیشتر در معرض دررفتگی زانو هستند

مطالعات محققان دانشگاه براون آمریکا نشان می دهد اضافه وزن می تواند منجر به دررفتگی زانو شود. ممکن است آسیب وارد به عروق خونی در این حالت به اندازه ای جدی باشد که منجر به قطع پا نیز شود. مطالعات نشان می دهد افزایش وزن یکی از مهمترین دلایل آسیب به زانو است و می تواند منجر به دردرفتگی زانو شود. شایع ترین علل در رفتگی زانو تصادف، زمین خوردن یا حین بازی فوتبال است.

محققان با بررسی 19 هزار مورد دررفتگی زانو بین سال های 2000 تا 2012 میلادی دریافتند چاقی و اضافه وزن نقش مهمی در دررفتگی زانو دارد و با توجه به افزایش جمعیت چاق، تعداد دررفتگی های زانو افزایش یافته است. ادامه مطالعات نشان می دهد چاقی همچنین باعث دردرفتگی شدیدتر می شود، این بیماران مدت زمان بیشتری در بیمارستان بستری می شوند و هزینه درمان بالاتری دارند.
ادامه مطالعه نشان می دهد جراحت وارد به عروق خونی ناشی از دردرفتگی زانو در افراد چاق دو برابر بیشتر از افراد لاغر است و این آسیب می تواند تا اندازه ای جدی باشد که منجر به قطع پا شود.به طور کلی معمولا افراد چاق از درد زانو شکایت دارند چراکه در این حالت فشار بیشتری به مفاصل وارد می شود. کاهش وزن تنها راه مقابله با آسیب های زانو است.
نتایج این مطالعه در نشریه Orthopaedic Trauma منتشر شده است.

دررفتگی زانو در کمین افراد چاق!

دررفتگی زانو در کمین افراد چاق!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از رکنا - هنرهای رزمی -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف