درمان ریزش مو
درمان ریزش مو به دو دسته ی کلی شیمیایی و گیاهی تقسیم می شود که طبق معمول توصیه ی اکثریت کارشناسان راههای طبیعی درمان ریزش مو است که با بهترین آنها آشنا می شوید.

موثر ترین روش های خانگی درمان ریزش مو :

 

درمان ریزش مو شاید به جرات یکی از پرمتقاضی ترین موضوعات مراجعه به پزشک در اکثر کشورهای دنیا است. در اکثر کشورهای دنیا به خصوص کشورهای استوایی و شرقی روش های گیاهی را برای درمان ریش مو در زنان و مردان پیش می گیرند. در این بخش 4 مورد از بهترین درمان های طبیعی ریزش مو را برایتان خواهیم گفت.

استفاده از شامپو های صنعتی می تواند ریشه موها را ضعیف کند اما استفاده از 4 درمان خانگی با استفاده از طب سنتی می تواند به تقویت ریشه موها کمک کند.

 یک پزشک طب سنتی گفت:شامپو های صنعتی و رنگ های مو حاوی 10 تا 20 نوع ماده شیمیایی مصنوعی هستند که به بافت های مو آسیب وارد می کنند. از نظر طب سنتی، داروهای گیاهی و درمان های زیادی برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت ریشه موها وجود دارد که بدون عارضه بوده و کمک می کند تا پس از مدت کوتاهی موهای شفافی داشته باشید.

روغن های گیاهی

روغن های گیاهی و تاثیر بینظیر آن ها بر روی موها

 

ریشه موهایتان را با روغن کرچک ماساژ دهید و با گذاشتن یک کلاه نایلونی تا صبح صبر کنید، هفته ای یکبار نیز آبلیموی تازه را به ریشه موهایتان بزنید.

 یکی از این درمان ها استفاده از تخم شنبلیله است، به این صورت که مقداری از آن را در آب بریزید و بگذارید خیس بخورد، سپس سرتان را با آن ماساژ دهید و به مدت 3 ساعت روی سرتان حوله قرار دهید و بعد بشویید. این درمان را تا یک ماه ادامه دهید.

این پزشک طب سنتی با اشاره به اینکه اگر می خواهید موهای شفاف داشته باشید، گفت:برای این کار هفته ای 2 بار حمام کنید و از روغن بادام تلخ و روغن زیتون استفاده کنید

بهترین درمانهای خانگی ریزش مو

4.486
این مطلب مفید بود ؟7610
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
برچسب :
وبگردی