نمناک بهداشت و سلامتسلامت جنسی درمان افسردگی با سکوت !
درمان افسردگی ، افسردگی
صداهای مختلفی در پیرامون ما وجود دارد که می تواند تاثیر سویی در زندگی روزمره داشته و سلامت افراد را دچار مشکل کند.از صدای بوق ماشینها گرفته تا تیک تاک ساعت همه در سلامت روحی و جسمی انسانها می تواند تاثیر قابل توجهی داشته و منجر به افسردگی شود.

سکوت و تاثیر فوق العاده آن در درمان افسردگی!

 

اگر می خواهید بر افسردگی خود غالب شوید سکوت بهترین راه حل می تواند باشد.از ساعات اولیه صبح انواع و اقسام سر و صداها در محیط اطرافمان شنیده می شود که تاثیر زیادی بر سلامت جسمی و روحی ما می تواند بگذارد.از بوق ممتد خودروهای در حال عبور گرفته تا صدای چرخش ماشین لباسشویی و صدای هدفون اطرافیانمان و حتی تیک تاک ساعت همه و همه باعث از میان رفتن آرامش ما می شوند.

سروصدای محیط

اثرات سر و صدا بر روی آرامش افراد

 
از آنجایی که سر و صدای محیط اطراف ما قابل مشاهده نیست اثرات زیان بار آن را روی سلامتی خود احساس نمی کنیم. به گزارش سازمان سلامت جهانی 40 درصد جمعیت اروپا در طول شب در معرض بیش از 55 دسی بل صدای بلند قرار دارند. این میزان نویز و سر و صدا باعث ایجاد اثرات ناخوشایندی بر خواب افراد، تمرکز و خلاقیت آنها و همچنین باعث افزایش فشار خون و مشکلات قلبی و افسردگی می شود.
با مطالعات انجام شده روی بیش از 2000 نفر در دپارتمان محیط زیست امور شهری مشخص شد بیش از 76 درصد افراد احساس می کنند که سر و صدای موجود به میزان بسیار زیادی در کیفیت زندگی آنها مؤثر است، همچنین اغلب این افراد معتقدند که هیاهوی محیط کارشان باعث کاهش کارایی آنها در محل کارشان می شود.
 
نشستن در محیطی آرام و ساکت قبل از صرف صبحانه چه در محیط کار و چه در منزل یکی از کارهای بسیار مؤثر در کاهش اثرات سر و صدای محیط اطراف ماست. بعلاوه یوگا و مدیتیشن باعث کمتر شدن استرس افراد، فشار خون، دردهای مزمن، افسردگی و خواب راحت می شود.
محققان و متخصصان علم پزشکی طی سالیان اخیر بارها معجزه درمانی سکوت در کاهش استرس و مبارزه با پریشانی و افسردگی را یادآوری کرده اند. قرار گرفتن در محیطی آرام باعث می شود تا بتوانیم عمیق تر به خود و اطرافیانمان بیندیشیم و با شناخت و درک بهتر از خود و محیط اطرافمان عملکرد بهتری در فعالیت های روزانه داشته باشیم.

درمان افسردگی با سکوت !

درمان افسردگی با سکوت !
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 22
برگرفته از مهر-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 20 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف