نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو درمان اگزما و “خارش پوست” به روشی ساده
اگزما ، علت اگزما
“خارش پوست” و اگزما که گاهی به حساسیت پوستی نسبت داده می شود، واکنش سیستم ایمنی بدن نسبت به عوامل محرک است که به دلیل تغذیه ی نامناسب و یا عوامل دیگری همچون استرس و.. بروز می کند.

همه چیز درباره علل و راههای درمان اگزما

اگزما الگوی واکنشی است که پوست در تعدادی از بیماری ها نشان می دهد. با قرمزی ، تاول هایی شروع می شود که حاوی مایع روشن ، قرمز است وباکتری ها را بالا می برد . وقتی تاول ها می ترکد مایع درون آن جاری می شود در اگزما مزمن، تاول ها برجستگی کمتری دارند و پوست ضخیم است. اگزما تقریبا همیشه خارش دارد.

آیا اگزما انواع مختلفی دارد و عوامل و فاکتورهای خطر آن

حداقل 11 نوع مختلف بیماری پوستی وجود دارد که اگزما ایجاد می کنند . برای طرح درمان تشخیص آن ها مهم است. این کار اغلب آسان نیست.
درمان اگزما
علت اگزما چیست
درماتیت اتو پیک : این بیماری پایه ژنتیکی دارد و نوع متداول اگزما را ایجاد می کند. درماتیت اتوپیک در زندگی افراد با زمینه آلرژی زود شروع می شود ، اما به احتمال زیاد آلرژی ندارد. ، خارش روی گونه ها، گردن، آرنج و مچ پا و قوزک پا رخ می دهند.
درماتیت سوزش آور : زمانی اتفاق می افتد که پوست به طور مکرر در معرض شستشوی بیش از حد و یا مواد سمی قرار می گیرد.
درماتیت تماسی آلرژیک : پس از تماس مکرر به یک ماده، سیستم تشخیص ایمنی بدن در محل بعدی فعال می شود و درماتیت را ایجاد می کند. یک نمونه از این مورد ، آلرژی به پیچک سمی است.
درماتیت استازی :این بیماری عموما روی پاهای متورم افرادی رخ می دهد که گردش ضعیف در رگ های پاها دارند.
علت اگزما
انواع اگزما 
عفونت های قارچی :می تواند الگوی مشابه بسیاری از انواع دیگر اگزما را ایجاد کند، اما قارچها زیر میکروسکوپ باجزئیات قابل دید هستند
پوست زخمی : این بیماری از هجوم انگل های انسانی ناشی می شود و ممکن است جوش شبیه دیگر انواع اگزما را ایجاد کند.
اگزمای دیس هیدروتیک:بیماری شایع است که به طور معمول دست ها و گاهی اوقات پا ها را با ایجاد خارش و تاول ها روی کف دست و پا تاثیر می گذارد.
lichen simplex: این ویروس باکتری های پوست را تولید می کند که عموما روی ساق پا و گردن یافت می شوند .
اگزما نومولار یا سکه ای : یک عبارت غیر اختصاصی برای باکتری های سکه ای است که اغلب روی پایین پاهای افراد مسن ایجاد می شود .
درمان اگزما
بیماری های که موجب اگزما می شوند
Xerotic ( پوست خشک ): اگر خشکی بیش از حد شود ، پوست ترک می خورد و آسیب می بیند
درماتیت سبورئیک :یا شوره ای در پوست سر، صورت، گوش ها و گاهی اوقات میانه سینه بزرگسالان خارش ایجاد می کند. کودکان، مبتلا زیاد گریه می کنند، تاول پشت گوش ها کاملا گسترده و تمام بدن را می گیرد .

علائم اگزما چیست

تقریبا همه بیماران اگزما از خارش شکایت دارند. از آنجا که ظاهر اغلب انواع اگزما مشابه، پوست قرمز و ناهموار است، انفجار می تواند کمک بزرگی در تشخیص یک نوع از نوع دیگر باشد. برای مثال، درماتیت استاتیز اغلب روی پای پایین رخ می دهد در حالی که درماتیت اتوپیک در جلو آرنج و پشت زانو رخ می دهد.
 علت اگزما
درمان اگزما

تشخیص اگزما

چه متخصصی اگزما را درمان می کند ؟
اگزما اغلب توسط پزشک خانوادگی درمان می شوند، اما از آنجایی که دلایل زیادی برای اگزما وجود دارد کمک گرفتن از یک متخصص بهداشت و درمان در صورتی که بیماری در حال بهبود نیست ضروری است. اکثر متخصصان امراض پوستی متخصص تشخیص و درمان همه انواع اگزما هستند.
 
متخصصان پوست چطور اگزما را تشخیص می دهند ؟
تشخیص دقیق نیازمند بررسی کامل سطح پوست و سابقه سلامتی دقیق است. برای یک دکتر مهم است شرایط قابل درمان را که توسط ارگانیسم های عفونی ایجاد شده است را رد کند. گاهی اوقات ، یک نمونه از پوست ( بافت برداری ) ممکن است برای بررسی در آزمایشگاه فرستاده شود.
درمان اگزما
نحوه تشخیص اگزما

درمان اگزما چیست

درمان خارش شدید که در آن فرد اشک می ریزد نیازمند چرخه های تکراری استفاده از محلول های رقیق سرکه با آب شیر اغلب به شکل کمپرس و سپس بخاراست. اغلب راحتر است قسمت آسیب دیده بدن را پس از قرار دان کمپرس مقابل پنکه نگه دارید هنگامی که درد کاهش پیدا کرد، استروئید موضعی ( مانند کرم تریامسینولون) می تواند درمان موثری باشد. در بیماری گسترده، استروئید ها سیستمیک مورد نیاز است که به صورت قرص یا با تزریق مورد استفاده قرار می گیرد.

درمان های خانگی اگزما چیست ؟

اگزما ملایم ممکن است با آب ولرم و بخار درمان شود. اگزما مزمن را می توان با استفاده از آب و پس از آن یک نرم کننده( کرم مرطوب و یا لوسیون ) بهبود بخشید. اگزما خفیف را می توان به طور موثر با 1 ٪ کورتیزول بدون تجویز درمان کرد.

درمان اگزما
درمان اگزما با مواد طبیعی
تغذیه تاثیری روی اگزما دارد؟
نقش رژیم غذایی در درماتیت اتوپیک ، بحث برانگیز است. شواهد قانع کننده ای وجود دارد که رژیم غذایی نقش مهمی برای اکثریت افراد بازی می کند که اگزما دارند، مهم نیست چه نوع آن

آیا درمانی برای اگزما وجود دارد ؟

هر نوع اگزما به نوع خاصی از درمان نیاز دارد. راحت ترین راه درمان همیشگی ، آن هایی هستند که از قارچ ها و زخم ناشی می شوند. اگر یک ماده آلرژیک خاص شناسایی و از آن اجتناب شود ، اگزما آلرژیک تماسی را می توان درمان کرد.
آیا اگزما مسری است ؟
اگزما ناشی از قارچ و زخم برای دیگران مضر است. هیچ یک از انواع دیگر اگزما مسری نیست.
درمان اگزما
اگزما را چگونه درمان کنیم
پیش بینی اگزما چگونه است ؟
اکثر بیماران ، تحت مراقبت متخصص پوست تشخیص دقیق انجام می دهند. گاهی اوقات ، اگزما می تواند توسط میکرو ارگانیسم ها، مثل ویروس استافیلوکوک یا ویروس هرپس ساده ، آلوده شود. علت این امر این است عملکرد طبیعی پوست با شرایط التهابی آسیب می بیند. در این شرایط، عفونت ممکن است مسری و به آنتی بیوتیک نیاز داشته باشید. یک سیگنال مهم تب و جوش چرکی، به اضافه درد در محل جوش است.
 
آیا جلوگیری از اگزما ممکن است ؟
استفاده عاقلانه از کرم های مرطوب کننده و یا روغن ، می تواند برای بسیاری از مردم در پیش گیری از انواع ویژه ای اگزما مفید باشد.
درمان اگزما
آیا اگزما به درمان پاسخ می دهد
همه درمان اگزما وپسوریازیس
اگر چه شرایط جداگانه ای ، است اگزما و پسوریازیس علایم درد خشک، سفت و خارش پوست را دارد. خوشبختانه، ثابت شده است این درمان های خانگی باعث کاهش علایم و ارائه برخی از کمک های مورد نیاز برای پوست استرس شده شما هستند.

درمان های خانگی اگزما

مالیدن روغن نباتی :
روغن نباتی برای مالیدن روی پوست خشک ، ترک خورده استفاده می شود تا به التیام آن کمک کند - اینجا برخی درمان های خانگی دیگر برای دست های خشک وجود دارد. ناحیه آسیب دیده را با پوشش پلاستیکی بپوشانید و با باند جراحی ایمن نگه دارید سعی کنید 2 تا 4 ساعت بماند تا رطوب جدب شود . در صورت امکان، هر روز تکرار کنید تا آرام شود.
درمان اگزما
درمان اگزما با روغن 
نسخه حمام :
یک فنجان روغن نباتی یا روغن معدنی را به حمام گرم اضافه کنید تا پوست خشک را مرطوب و تسکین دهید. درمان خانگی دیگر، مخلوط کردن 2 قاشق چای خوری روغن زیتون با یک لیوان شیر به آب حمام است. حمام بلغور نیز به خاطر تسکین خارش مشهور هستند. مشتی از آرد جو ساده را در مخلوط کن بریزید، سپس پودر را روی آب حمام بریزید. اضافه کردن 1 - 3 فنجان نمک اپسوم غنی از منیزیم به کاهش خارش و از بین رفتن آنها کمک خواهد کرد. همچنین یک قاشق چای خوری روغن اسطوخودوس را برای خواص درمانی و التیام آن اضافه کنید. این یکی از درمان های طبیعی پوستی است که می توانید متناسب با نیازهای خاص خود انجام دهید . در اینجا هشت درمان خانگی دیگر برای جوش پوست وجود دارد.
 
خوردن زردچوبه :
بسیاری از درمان های اگزما نیاز به مراقبت موضعی دارند ، اما این یکی بیشتر به آنچه که می خورید مرتبط است . مطالعات این ادویه را به کاهش التهاب در تعدادی از شرایط پوست از جمله پسوریازیس متصل کرده است. کورکومین ، یک آنتی اکسیدان است که در زرد چوبه یافت می شود ، برای محافظت از پوست با خنثی سازی رادیکال های آزاد و کاهش زمان التیام زخم است. برای رسیدن به این هدف، هر روز یک قاشق چای خوری زردچوبه بخورید. مزه خوبی دارد که با برنج، سبزیجات، پاستا و دیگر غذاهای پخته شده به خوبی عمل می کند.
درمان اگزما
درمان اگزما باسرکه سیب
مالیدن سرکه سیب:
سرکه سیب به مدت طولانی برای تسکین التهاب پوست و سوختگی ها و همچنین یک داروی ضد عفونی کننده استفاده شده است. می توانیدز توپ های پنبه ای به سرکه آغشته و روی موضع بمالید . توجه داشته باشید:اگر پوست ترک یا خونریزی دارد، از این درمان استفاده نکنید چون سرکه باعث سوزش و برانگیختن خشم شما خواهد شد .
 
مالیدن روغن زیتون :
روغن زیتون یک روغن طبیعی دیگر است که اسیدهای چرب امگا 3 دارد و التهاب را کاهش می دهد. سعی کنید روغن زیتون گرم را روی مناطق آسیب دیده پوست مالش دهید تا پوست نرم شود. اگر پسوریازیس پوست سر تان را تحت تاثیر قرار می دهد، سعی کنید کمی روغن زیتون را روی پوست سر بمالید تا بتوانید افزودن روغن زیتون به رژیم غذایی نیز می تواند به التیام پوست از داخل کمک کند.
 
خوردن بذرکتان :
بذرکتان با اسیدهای چرب امگا 3 پر می شوند و به مسدود کردن یک ماده شیمیایی در بدن به نام اسید آراشیدونیک که باعث التهاب می شود کمک می کنند . چند قاشق سوپ خوری بذر کتان را بردارید و به اسموتی ، بلغور جو دو سر، و یا سالاد اضافه کنید. هم چنین می توانید از روغن بذر کتان به عنوان چاشنی برای سالاد و سبزیجات استفاده کنید.
 اگزما 
درمان اگزما با بذر کتان
مالیدن روغن درخت چای :
چند قطره روغن درخت چای را با کمی روغن زیتون رقیق کنید، روی پوست خشک و یا پسوریازیس تان چند بار در روز بمالید . نسخه استرالیا برای تسکین خارش و کاهش پلاک هامفید است ، به خصوص اگر یک مورد ملایم داشته باشید.
 
مالیدن آلوئه ورا:
ژل آلوئه ورا خالص غنی از ترکیبات ضد التهاب و ترمیم است و احساس سرمایش خوب برای پوست خارش زا ایجاد می کند. اگر خال یا پسوریازیس دارید، ژل آلوئه ورا خالص نیز می تواند در اغلب فروشگاه های دارویی و فروشگاه های مواد غذایی یافت شود. 
  اگزما
 چگونگی درمان اگزما
آیا حمام سرکه برای اگزما خوب است؟
سرکه فواید زیادی برای پوست دارد که به بازسازی و ترمیم سریع کمک می کند.به عنوان نوعی سفت کننده عمل می کند و باکتری ها، گرد و خاک و دیگر ناخالصی ها پوست را از بین می برد.
  • سرکه به تعادل PH پوست کمک می کند تا از خارش، خشکی پوست جلوگیری کند که علایم آن رایج هستند.
  • یک ضد التهاب است وبه تسکین پوست آسیب دیده کمک می کند.
  • نوشیدن سرکه بدن را پاکسازی و تمیز می کند
  • سیستم گوارشی را بهبود می بخشد و بیرون کردن سموم از بدن را آسان می کند
  • سرکه سیب منبع غنی از پتاسیم است که به مقابله با آلرژی های غذایی کمک می کند
  • شامل بتا - کاروتن، یک آنتی اکسیدان است که به بازسازی پوست کمک می کند. وسلول های مرده پوست ، تکه های زبرپوست را از بین می برد.
  • سرکه شامل مواد معدنی و ویتامین است که سیستم ایمنی را برای درمان اگزما مفید می سازد.

استفاده های بسیار مناسب از سرکه برای درمان اگزما

چگونه از سرکه برای اگزما استفاده کنیم ؟
یادگیری نحوه استفاده درست از سرکه سیب برای اگزما تضمین می کند بیش ترین سود را ببرید.
 
 اگزما
 درمان اگزما با حمام سرکه
درمان نقطه ای - موضعی
این روش در کنترل نشانه ها موثر است ، در صورتی که مناطق کوچک مثل پوست، سر،صورت و دست ها آسیب ببینند.
داخل کاسه ای، مقدار برابر سرکه سیب و آب اضافه کنید.
توپک پنبه را خیس کنید و روی موضع آسیب دیده بمالید.
هم چنین می توانید محلول را داخل یک بطری اسپری بریزید و از آن برای تازه کردن پوست استفاده کنید.
این روند را دو بار در روز تکرار کنید تا از اگزما خلاص شوید.

حمام سرکه موثر برای درمان اگزما

حمام سرکه
این روش اجازه درمان در نواحی بزرگ تر پوست روی دست ها، پاها و پشت مانند dyshidrotic اگزما را می دهد. حوزه هایی که نمی توانند به راحتی به درمان خود دسترسی داشته باشند.
در وان آب گرم، دو فنجان سرکه سیب اضافه کنید. اگر از نصف وان استفاده می کنید، از یک فنجان قهوه استفاده کنید
خیساندن حداقل 20 تا 30 دقیقه
پوست خود را خشک کنید و با روغن نارگیل مرطوب کنید.
مطمئن شوید حمام بیش از حد داغ نیست. آب داغ به پوست آسیب می زند و باعث خشک شدن پوست حساس می شود. پوست خود را با مواد زبر مانند اسفنج و محرک ها پاک کننده ها شدید تمیز نکنید.
 
اگزما
درمان اگزما با جوش شیرین
مالیدن جوش شیرین :
از آنجا که درمان های اگزما همچنان ادامه دارد این نسخه خیلی زود عمل می کند .
1 / 2 فنجان جوش شیرین را با 3 گالن آب مخلوط کنید. واز یک کیسه حمام برای مالیدن ترکیب به کار ببرید.

درمان اگزما با خوردن روغن ماهی

خوردن روغن ماهی :
مطالعات متعدد، اسیدهای چرب امگا 3 را در روغن ماهی به بهبود اگزما و پسوریازیس با دوزهای بالا، بین 3 تا 10 گرم در روز مرتبط می دانند. با پزشک درباره خوردن مکمل روغن ماهی صحبت کنید. در همین حال روغن زیتون، بذر کتان، آجیل و ماهی چرب مثل قزل آلا، ساردین، شاه ماهی، خال مخالی و ماهی تن همه منابع طبیعی اسیدهای چرب امگا 3 هستند. هدف حداقل 3 تا 4 اونس ماهی چرب کنسرو شده در هفته. توجه:اسیده ای چرب امگا 6 که در گلرنگ، آفتابگردان، و روغن ذرت یافت می شوند، تورم را تشدید می کنند.

 

روش ساده درمان اگزما و خارش پوست در چند دقیقه

درمان اگزما و “خارش پوست” به روشی ساده
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 1415
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن / ف
این مطلب مفید بود ؟ 1173 242
نظر کاربران
فاطمه

فاطمه

مطالب خیلی خوب بود.ممنون

پاسخ دادن 26 17
محمدرضا

محمدرضا

متشکرم مطالب عالی بود

پاسخ دادن 8 5
مجتبی

مجتبی

پیام جالبی بود ممنون

پاسخ دادن 11 4
ازاده

ازاده

مثل همیشه عالی بود

پاسخ دادن 10 7
افسانه ایرانمنش

افسانه ایرانمنش

عالی بود

پاسخ دادن 13 4
پارسا

پارسا

خیلی ممنون , مطالب کامل و مفید بود.

پاسخ دادن 7 5
شادی

شادی

سلام..مطالب بسیارعالی بود..فقط من یه سوال دارم..احتمال داره که اگربهبود پیداکردیم دوباره بتونیم ازمواردبالااستفاده کنیم؟؟ویک نکته، پیشنهادمیکنم ازکورتون استفاده نشه..چونکه من ازموقعی که استفاده کردم بیماریم حاد شده وگرنه قبلش آلرژی برام اذیت کننده نبودازروزی که کورتون زدم یه دونه هایی بهم زده که هرکاری میکنم رفع نمیشه..واقعا خسته شدم.. موفق باشین

پاسخ دادن 15 14
ریحانه

ریحانه

سودا حتما باید از بدن دفع بشه ،اگه زیاد بشه عوارض بدی داره که اگزما یکیشه، خیلی تو اینترنت گشتم، یازده ساله اگزما دارم، چند وقتت فهمیدم گلگاو زبون خوبه، شما هم استفاده کنید ایشالا خوب بشین. یه قاشق غذاخوری گل گاوزبون رو با یه لیوان آب تو قوری بریزید بذارید ده دقیقه رو گاز باشه، روزی یه فنجون، بعد از پنج روز که استفاده کردین دو سه روز فاصله بذارید و دوباره پنج روز استفاده کنید

پاسخ دادن 27 17
امین

امین

سلام من حدود شش سال از اگزما رنج میبرم و همه دارو ها موقتی بوده ولی امسال يه دارو خوب بهم جواب داد، میوه ای به نام نارنج سودا که شیره چسبناک داره و اون شیره رو روزی دوسه بار زدم به محل اگزما و روی زخمها خیلی خوب جواب داده واقعا داره خوب میشه البته شب تا شب با کلوبتازول شرکت داروپخش هم چرب کنید

پاسخ دادن 17 9
ستاره

ستاره

سلام من اگزمای صورت داشتم هر چه کورتون استفاده میکردم هر دکتری میرفتم خوب نمبشدم . به توصیه مامان بزرگم سیاه دانه با عسل خوردم خوب شدم . سیاه دانه با عسل دو صبح ناشتا یک ساعت قبل از غذا مصرف کنید خوب میشید

پاسخ دادن 11 12
نیما کبیری

نیما کبیری

با سلام دوستان من چند وقت پیش حساسیت شدید پیدا کردم و از داروی لتیزن استفاده کردم که هیچ عوارض روی من نداشت به شما هم پیشنهاد میکنم از این دارو استفاده کنید

پاسخ دادن 10 3
Saba

Saba

سلام،راهی که من برای اگزامای دستام پیش گرفتم خیلی زود خوب شد بدون استفاده از دارو اول که تو زمستون سرما مراقب دستاتون باشید چون سرما رو پوست من خیلی تاثیر میذاره حالت خشک خارش میگیره و بعد به هیچ وجه مایع ظرفشویی و دست شویی استفاده نکنید کسایی که پوست دستشون حساسه با صابون بچه دستاتونو بشورید حالا روشی که من برا خوب شدن دستام پیش گرفته بودم به قدری دستام خارش و سوزش داشت که فک نمیکردم خوب شه ولی شد این بود توی ی ظرف آب گرم ولرم بریزید توش بتادین بریزید اگه سوزش داشت دستاتون اوایل کمتر بریزید به مرور بیشتر کنید بتادین رو تو آب من دستام خیلی خارش داشت و جوشای سر سفید زیادی زیر پوستم زده بود دستام که تو آب میذاشتم چون خارش داشت علی الرغم اینکه خیلی مقاومت میکردم نخارونم متجه شدم قسمتایی که میخارونم تو آب و بتادین و جوشای سرسفیدش خالی میشه اون قسمتا پوستش صاف میشه و اگزماش از بین میره پس همین کارو کردم تو آب با ناخنم جوشارو خالی کردم به طرز باورنکردنی بعد سه چها روز انجام دادن این کار دستام کاملاااا خوب شد به شمام توصیه میکنم این کارو انجام بدین این تجربیات من بود کرم فلویوسینولون هم برا وقتایی که پوستتون خارش داره بزنید روش خیلی خوبه به جای کرم همیشه وقتایی که پوستتون خشک میشه وازلین آلوورا خیلی خوبه

پاسخ دادن 20 9
زهرا

زهرا

سلام من يه مدت از لايه بردار تركيبي استفاده كردم بعد اول صورتم كم كم دچار التهاب شد و رفته رفته اين التهاب تبديل شد به خارش و جوش هاي ريز ملتهب ، از پماد الوكام استفاده كردم كه اوايل خوب بود اما درمان كننده نبود ،حالام از پماد تركيبي استفاده ميكردم كه توي دستورش از ترتينوئين و كرم سرد استفاده شده ،اين دارو هم اوايل خوببود الانه همه اش خارش داره پوستم و پوسته ريزي شديد ،الان چند شبه از روغن ويتامين Eاستفاده ميكنم كه همچنان التهاب و قرمزي رو دارم واقعا كلافه شدم تو رو خدا يكي كمكم كنه ،نه ضد افتاب ميتونم استفاده كنم نه لوازم ارايش شدم مثه انسانهاي اوليه

پاسخ دادن 20 14
شهین

شهین

سلام تنها راه درمان اگزما که نتیجه عالی ازش گرفتم و بعد دوازده سال مشکلم حل شد..برگ خشک شاهتره را دم کرده وبعد از سرد شدن روی موضع بمالید ...بعد چند دقیقه اب شاهتره را با حنا مخلوط کرده و روی اگزما بزارید تا بماند و با نایلکس محل را میبندیم...روزی دو ساعت روی موضع بماند....هرروز تکرار کنید حتما جواب میگیرید...التماس دعا

پاسخ دادن 15 16
محمد

محمد

من بعد از دوسال خارش و چنگ زدن به پوستم فهمیدم اگزما دارم روی صورتو کتفهام و شونه هامو با ازمایشات کامل به دکتر مراجعه کردم متخصص پوست مرطوب کننده با کورتون تجویز کرده بنظر شما با این تجربه های که دارین استفاده کنم یا نه .ممنونم

پاسخ دادن 13 5
yuhana

yuhana

سلام عزیزم من بهتون پیشنهاد میکنم که پیش یک متخصص الرژی برید دکتر های پوست اکثرا درمانشون موقتی هست و داروهای کرتن دار خیلی مضره.‌باید تست الرژی بدید ببینید به چه چیزایی حساسیت دارید از داروهای کرتن دار استفاده نکنید

پاسخ دادن 8 2
سوسن کبریایی

سوسن کبریایی

من هم مدت طولانی در عذاب بودم و این مشکل را داشتم به نظر من هر چند که داروهای حاوی کورتون عوارض دارد ولی مدت سه ماهی استفاده کردن آن فکر کنم در درمان بی تاثیر نباشه .. منم درگیر ای مشکل بودم ولی با کورتون ( البته با تجویز پزشک ) بیماری را مهار کردم .امیدوارم که رعایت تغذیه هم تو برنامه گنجانده بشه تا نتیجه بده

پاسخ دادن 5 1
علی

علی

با سلام سه دراژه ویتامین آ ود3وای400بابالاترین دوز موجود در داروخانه را که خوراکی هستند را با سوزن سوراخ کرده وهر سه را به ترتیب به محل اگزما بمانید هر سه را روی هم بمانید بگذارید خودش در محل خشک شود اثر بی نقص آنرا به سرعت خواهید دید ضمنا سیتروزین با2عدد هیدروکسید زین 25خارش را به سرعت کم میکند اگر موثر بود فاتحه برای پدرم

پاسخ دادن 21 7
درمانگر

درمانگر

حتما از پماد کلوبتازول همراه با پماد ویتامین aو d استفاده کنید ۱۰۰% جواب میگیرید.

پاسخ دادن 17 12
سارا

سارا

با سلام.اين اتفاق براي منم افتاده دستهام به شدت زشت شده بود ولي با پماد مگاكورت يك هفته اي خوب شد

پاسخ دادن 6 6
بهزاد

بهزاد

سلام خسته نباشید من الان 20 سال که خارش شدید وپوست ریزی در تمام نقات بدنم دارم راهی برام پیدا کنین ممنون

پاسخ دادن 28 12
نیما

نیما

سلام وخسته نباشید.من از کودکی روی پام دونه های ریز پدید میومد و خارش ومن اونا رو میخاروندم و اب زرد رنگی روی انها قرار میگرفت و دونه ها بیشتر میشد پیش هر دکتری که رفتم فایده ای نداشته از سن چهار سالی تا الان که هجده سالمه حالا هم شروع شده سره انگشتای دستم میندازه با پاهام دیگه خسته شدم لطفا اگر راه حلی وجود دارد کمکم کنید.

پاسخ دادن 10 2
عطیه

عطیه

بهترین راه حل اگزما روغن هسته اناره بوی بدی میده ولی کار سازه روزی دوبار روی محل مالیده بشه صبح وشب حتما جواب میگیرید البته در تغزیه هم دقت کنید در ادویه ها زیاده روی نکنید باعث اگزما و حساسیت های پوستی میشه

پاسخ دادن 7 4
بهار

بهار

من نزدیک به شش سال هستش اگزمادارم خسته شدم ازبس خارش داره خشک هستش درد داره من چیکارکنم بعضی وقت هاگریه میکنم راهنمای کنیدمنو

پاسخ دادن 8 8
مهدا

مهدا

سلام من حدودا دو یا سه ساله که اگزما دارم البته یکی از دکترا گفت اگزماس خیلی دکتر عوض کردم دیگ خسته شدم یکی از دکترا میگفت انگله و پماد فلویونسیلون بهم داد تا وقتی میخارید میزدم و خب خارشش کمتر بود.یه مدت روی ساق پام و بازوهام پشت گردنم و اندام تناسلیم زد خوب میشد دوباره بعد یک ماه یا دوماه شروع میکرد به خاریدن الانم دوباره میخاره تروخدا یکی راهنمایی کنه چیکار باید بکنم همه پوست بدنم با جای زخم یکی شده انقد که دلم میخواد یه چاقو بردارم و پوستمو ببرم بندازم بره یکی راهنماییم کنه چجوری این بیماریو درمان کنم جوری که خوب بشه.اگزما با گا و جرب فرق داره؟؟

پاسخ دادن 19 18
نجمه

نجمه

برای خارش دستگاه تناسلی ازعسل وزردچوبه استفاده کنید هنگام شب وصبح بشویید خیلی خوب جواب میده

پاسخ دادن 8 2
صدف

صدف

سلام روغن کنجد بزن یا زیتون روش پلاستیک بزار یه ساعت بعد بشور.به تغذیه دقت کن شاید به فلفل دلمهای یا تنقلات یا سویا حساسیت داری. مطمین باش رعایت کنی وروعن بزنی خوب میشی. بعد که خوب شدی برو دکتر میکرودرم کن جاش هم میره

پاسخ دادن 4 2
علی

علی

خیلی مرض مزخرفی است همش میخاره

پاسخ دادن 10 7
محمدی

محمدی

از عرق کاسنی و شاهتره و یا شربت خاک شیر استفاده کنید اینها کبد راپاک کرده و نیزخنک کننده است کاکائو شدیدا آلرژیزاست پرهیز کنید

پاسخ دادن 6 1
مهلقا

مهلقا

سلام. من سالها درگیر اگزما دست و پا بودم. تا اینکه فهمیدم اوره در کنترل اگزما موثره. کرم دست بتیس برای پوست های خشک و خیلی خشک رو حتما امتحان کنید. این کرم اگزمای دست و پای منو کاملا برطرف کرده. قیمت روزش 14500تومانه.

پاسخ دادن 4 3
ابهترین دارو واسه من

ابهترین دارو واسه من

من هم در گیر اگزما بودم تا اینکه یکی از اقوام بهم گفت گوشت لاک پشت وشبها روی پوستم بزارم وباپلاستیک ببندمش تا صبح یکهفته این کارو کردم برای همیشه راحت شدم الان ۱۵سال از این ماجرا میگذره

پاسخ دادن 6 18
باوان

باوان

من چندساله اگزما ی شدیددارم پیش دکترهای زیادی رفتم ولی جواب نگرفتم تا اینکه از شیره ی درخت انجیر استفاده کردم به مدت یک سال دستهای من کاملا خوب شدند ولی الآن دوباره داره التهابم شروع میشه میخوام دوباره استفاده کنم به شما هم توصیه میکنم استفاده کنید چون خیلی بهتر ازدرمان های شیمیایی جواب میده، وقتی انجیرو از درخت جدا میکنید شیره ی سفیدی که از اون میادو روی محل مورد نظر بریزید و حداقل تا ده ساعت بذارید بمونه یکم سوزش داره ولی خوب میشید

پاسخ دادن 4 3
فاطمه

فاطمه

سلام.من 23 سالمه و از یک ماهگی تا به حال اگزما داشتم.چند نوع مختلف اگزما رو هم تجربه کردم.هیچ درمان قطعی که دیگه از شر اگزما برای همیشه راحت بشم پیدا نکردم.تقریبا همه ی دکترهای اصفهان رو رفتم.اولا درمان هایی که پیشنهاد میکنید ممکنه برای نوع اگزمایی که شما دارین جواب بده و برای شخص دیگه نه.ثانیا میخوام تجربه هام رو بگم نکاتی که به کاهش اگزما کمک زیادی میکنه(تجربه ی 23سال زندگی!)1.خاکشیر به خصوص آخرشب و صبح ناشتا خیلی موثره.2. پونه رو با ریشه هایش بکنید، بشورید و بذارین در آب تا حدود نصف روز روی بجوشه و بعد آبش رو بگیرید رنگ سیاه و غلیظ باید بشه.خیلی موثره به خصوص برای زخم های اگزما که آب زرد میدن.3. از صابون پیچ زرد رنگ برای دست شستن و استحمام استفاده کنید.این صابون رو عطاری ها دارند.4. ادویه کاری و فلفل خیلی مضر هستن.همچنین نوشابه و بادمجان خیلی تاثیر سریع و بدی برای اگزمای من داشتن.5.استرس نداشته باشین.6. سعی کنین کمتر دست به آب بزنید.من خودم خیلی وسواسم و تند تند دستم رو میشورم.همچنین خاکی شدن دست اگه سریع نشورید خیلی برای اگزما بده(اگزمای دست)7. در کل نگران نباشید و سعی کنین با این بیماری کنار بیایید و براتون اهمیت نداشته باشه.چون ممکنه عمرتون بگذره و اگزما خوب نشه پس حساس نباشید و اونو بپذیرید. التماس دعا. انشاالله هممون از شر اگزما خلاص بشیم.اگه هم نشد مصلحته.

پاسخ دادن 18 4
محمد رضا

محمد رضا

ممنون از اینکه تجربه هاتونو در دسرس ما قرار دادین تا ماهم بهره ببریم سپاس گذارم از لطفتون

پاسخ دادن 6 1
سلام احمد

سلام احمد

سلام دوستان .. .. برای درمان این بیماری من از روغن بنفشه صابون گل ختمی صابون گوگرد تا انواع و اقسام داروهای استروییدی یا خاکشیر عناب تخم شربتی استفاده کردم ولی نتیجه نمیدن..........تـــــــنــــــــهــــا راه درمــــــــــــــان که منو خوب کرده( بصورت موقت ) است..من یه مدت هر روز حمام کردم مخصوصاا میگم مخصوصا حمام صبح ! نمیدونم مشکل من اینجور رفع شده یا واقعا شما هم درمان میشید ..من هر روز صبح تا پا میشم صورت و سرم میشورم بعد میرم سرکار..شانسی شانسی بعد چند ماه قرمز شدن کم شد و خوب شدم البته بگم که نرم حمام بعد 2 روز در میاد ولی حداقلش برای من این حمام کردن بهتر از زدن کرم کورتون داره که پوست نازک میکنه من از سال 83 این بیماریو دارم بنظرم یمدت این راهو برید ! برای رفتن به سفر هم که آب برای حمام کمه و شرایطش نیست از 2هفته قبل صابون گوگرد بزنید به صورتتون یا برای شوره به سر بزنید میبینید تا 4 روز هم حمام نکنید اصلا اگزما در نمیاد فقط اینو بدونید صابون گوگرد موی سر سفید میکنه

پاسخ دادن 6 3
حامی

حامی

سلام به همگی.بچه ها اگزما نیازی به دکتر نداره بهتون میگم چطور درمانش کنین فقط این درمان اختیاری نگین نگفتم...چیزایی که لازم داریم،سنگ پا ،مسواک و وایتکس باسنگ پا جایی که اگزما داره رو خوب بساوین تا پوست نازک شه بعد با مسواک وایتکس رو به بزنین به اگزما روزی هم 3بار. فقط به قسمتهای تناسلی اگزما داره نزنین حساسیت پیدا کنین اوکی؟اگه درمون نشد همین جا میبینمتون... ایشاله همتون خوب شین .قربون شما

پاسخ دادن 8 79
mahin

mahin

سلام دوست گرامی ( حامی ) . فکر نمی کنم زدنِ وایتکس روی پوست کار درستی باشه . خودم هم سالهاست که مبتلاهستم . دوستان ،راههای خوبی پیشنهاد کردند . ممنون از همگی

پاسخ دادن 7 0
سارا

سارا

دوستان من سال هاست اگزما دارم می آد و درمانش میکنم تموم میشه ،من دکتر متخصص پوست برام پرمنگنات تجویز کرد که وقتایی که خیلی شدید میشه وپوست دستم آب زرد میده توو محلول آب و پرمنگنات دستم و روزی دور میذارم هردفعه ده دقیقه باعث میشه دیگه آب زردهاش خشک بشه و حالت زخم پیدا میکنه که وقتی تموم زیاد میرم کم کم زخماش کنده میشه و خوب میشه پماد کورتون مثل کلوبتازول پوستتونو به شدت نازک میکنه جوری که ترک میخوره به مرور و خون می آد،دیگه ادویه که دوستان گفتن بده

پاسخ دادن 1 0
پریسا

پریسا

شما خودتو با این روش خوب کن

پاسخ دادن 10 0
سارا

سارا

دوستان یه وقت این روش تخیلی وایتکس و امتحان نکنید کارتون به بیمارستان و بستری و هزار بدبختی میکشه،آقا خجالت بکش میخوای مردمو به کشتن بدی ؟!برو خودت وایتکس بزن دیوانه

پاسخ دادن 12 0
علی آمل

علی آمل

دوستان سلام خدایی یه بامرام بیاد کمک کنه.صورتم اگزمای شدید داره.خارش نداره.فقط قرمزه. چیکار کنم؟؟؟؟ چیکار؟؟؟؟

پاسخ دادن 15 7
Farzaneh

Farzaneh

سلام تو رو خدا اگ راهه درمانی واسه اگزما کشف کردید حتما بگید ؛؛من دگ خسته شدم بخدا

پاسخ دادن 2 1
معصومه

معصومه

من سالهاست اگزما دارم اگه مراقب نباشم دستهام خون هم میاد ولی چند سالیه بعد از هر شستشو حتما از وازلین استفاده می کنم و موقع ظرف شستن هم اول دستکش نخی می کنم سپس دستکش پلاستیکی می کنم امتحان کنید موثره البته درمان نیست ولی دیگه علائم اگزما تا زمانی که مراقب هستید وجود نداره

پاسخ دادن 10 0
Mohamad

Mohamad

مالیدن روغن حیوانی روزی دو مرتبه صبح و شب به مدت یک ماه بر روی کف دست و اطراف آن برای پوست عالی و آن را درمان میکند و جلوی خارش را هم میگیرد و آن را درمان میکند .

پاسخ دادن 0 0
مهران

مهران

خدا خیرتون بده از پیشنهاداتون و خدا مرگ بده این دکترایی که فقط نیت دارن تجربه شون رو با دارو کرم هایی که تجویز میکنن بالا ببرن ۰ بی شعورا فقط بلند اول پول بگیرن

پاسخ دادن 3 0
س

س

مصرف یک ورق قرص لوراتادین به توصیه یکی از دکترهای خوب اصفهان متخصص پوست قدیمی از ایتالیا التهاب و قرمزی صورت من رو که چند دکتر دیگه قارچ تشخیص دادند و ایشون اگزما در عرض یک هفته درمان کرد.

پاسخ دادن 4 4
محمد

محمد

علت اصلی اگزما فقط یکی هست و اون هم غلبه سودا در بدن هست که بهترین راهش حجامت هر 40روز یکبار زیر آخرین دنده سمت راست که حجامت کبد هست انجام بدید.غذاهای طبیعت خشک رو ترک کنید .درمان قطعی فقط حجامت هست فقط

پاسخ دادن 3 0
مریم

مریم

دمبلان کوبیده شده گوسفند بهترین داروی درمان اگزماست

پاسخ دادن 2 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف