نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان درمان بیماری ام اس چگونه ممکن می شود؟
بیماری ام اس ، بیماری ام اس و درمان آن
بیماری ام اس یا فلج تدریجی اعضای بدن با نشان هایی همچون کاهش حافظه و اختلال در عملکردهای جنسی و فیزیکی آغاز می شود . راههای تشخیص و درمان ام اس را با هم مرور می کنیم.

عوامل موثرو راه درمان بیماری ام اس

علائم این بیماری را بشناسیدبیماری MS در صورتیکه به موقع تشخیص داده شود قابل کنترل بوده و می توان از روند پیشرفت بیماری جلوگیری کرد.
یک متخصص مغز و اعصاب در مورد چگونگی ابتلا به بیماری MS و روش های درمان این بیماری گفت:بیماری MS یک بیماری التهابی وابسته به سیستم دفاعی بدن است که سلول های عصبی اکسون و میلین را مورد تهاجم قرار می دهد.

نوع بیماری ام اس

وی ادامه داد:نوع درمان در MS بستگی به نوع بیماری و مرحله ای است که بیماری درآن تشخیص داده می شود ولی درمجموع MS با علائمی شامل اختلالات حسی سفتی عضلانی، اختلال ادراری گوارشی اختلال تعادل ،مشکل گفتاری ،عدم تحمل به گرما ،خستگی و سرگیجه و حتی درد اعضاء خود را نشان می دهد.
این متخصص مغر و اعصاب ادامه داد:در تعدادی از بیماران اختلالات شناختی ،عدم تمرکز و کاهش حافظه و مشکل تصمیم گیری ، هم چنین افسردگی و یا بالعکس حالت سر خوشی و شخصیت دو قطبی هم دیده می شود.

روش تشخیص بیماری ام اس

وی در مورد روش های تشخیص این بیماری گفت:MRI و گرفتن نوار بینایی و شنوایی از روش های تشخیص بیماری MS است . همچنین در مواردی کهMRI کمک کننده نباشد بررسی مایع نخاع از نظر پروتیین های خاص انجام می شودکه البته مثبت یا منفی بودن آن ، بیماری را تایید یا رد نمی کند .

این متخصص مغر و اعصاب با بیان اینکه بیماری MS نسبت به سیر آن به چند نوع تقسیم می شود خاطر نشان کرد:این بیماری به 5 نوع عود کننده ، بهبودی یابنده ، به طور ثانویه پیشرونده ، به طور اولیه پیشرونده و نوع خوش خیم تقسیم می شود.

بیماری ام اس

بیماری ام اس - عوامل ابتلا به بیماری ام اس - راه و روش درمان بیماری ام اس

راه درمان بیماری ام اس

 در مورد درمان این بیماری گفت:دردرمان بیماری MS از 2 روش تعدیل اختلالات ایمونولوژیک بدن و درمان علایم و کاهش عوارض بیماری استفاده می شود که در بیمار با وضعیت حاد درمان معمولا از طریق کورتن انجام شده و یا در موارد شدید تر تعویض پلاسمای خون نیز توصیه می شود.
این متخصص مغز و اعصاب با بیان اینکه انجام شیمی درمانی در موارد حاد ابتلا بهMS انجام می شود خاطر نشان کرد:از درمان های تعدیل کننده سیستم ایمنی که مورد تایید اداره غذا و دارو نیز می باشد استفاده از دارویی به نام اینتر فرون است که انواع مختلف داشته و بسته به مرحله بیماری و نوع بیماری توسط پزشک متخصص انتخاب می شود.
 در درمان های علامتی بیمار نیز تجویز دارو برای برطرف کردن علایمی از قبیل خستگی سفتی اندام ها، اختلالات اسفنکتری و اختلالات خلقی انجام می شود.

این متخصص مغز و اعصاب در پایان خاطر نشان کرد:با تشخیص بیماری MS نباید نگران و مضطرب شد زیرا اگر این بیماری به موقع تشخیص داده شده و درمان به موقع و مناسب نیز انجام شود و بیمار با اعتماد به پزشک خود در درمان همکاری لازم را انجام دهد ، بیماری قابل کنترل شده و خاموش می شود.

بیماری ام اس ، درمان بیماری ام اس چگونه ممکن می شود؟

درمان بیماری ام اس چگونه ممکن می شود؟
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 284
برگرفته از عصر ایران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 254 30
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف