نمناک سبک زندگیکودک اهمیت درمان تنبلی گوش درکودکی
تنبلی گوش ، تنبلی گوش کودکان
تنبلی گوش جزو اختلالات عملکردی سیستم شنوایی در گوش است که اهمیت بسزایی در در مورد دانش آموزان دارد زیرا بخش مهمی از یادگیری با شنوایی همراه است.

درمان تنبلی گوش در کودکی

تنبلی گوش و مشکلات شنوایی یکی از مهم ترین مشکلات کودکان امروزی محسوب می شود که ریشه در بسیاری از مشکلات دوران کودکی دارد.تنبلی گوش باعث کاهش حواس و هوش کودکان می شود و قدرت یادگیری آن ها را کاهش می دهد و باعث کاهش “نمرات تحصیلی” آن ها می شود.

دکتر مهدی اکبری، شنوایی شناس در خصوص تنبلی گوش می گوید:عواملی جهت ایجاد تنبلی برای گوش کودکان وجود دارد که از جمله آن می توان به بیماری های واگیر (زردی بالا) با بیماری مننژیت و همچنین مجموع بیماری هایی که روی عصب تأثیر می گذارند، اشاره کرد.

تنبلی گوش در کودکان

علت توصیه به درمان تنبلی گوش در کودکی

این بیماری ها باعث ایجاد تأخیر و اختلال در نحوه ی عملکرد عصب می شوند و اصطلاحاً ناهمزمانی عصبی ایجاد می کنند.
در بسیاری از افراد علی رغم این که میزان شنوایی در حد نرمال و مناسب قرار دارد، ممکن است مشکلاتی همچون سختی در پردازش کلمات و درک آن وجود داشته باشد.برخی کودکان دچار افت شنوایی هستند که باید برای تقویت شنوایی خود حتماً از سمعک استفاده کنند.
در صورتی که این کودکان از سمعک استفاده نکنند دچار تنبلی عصب شنوایی می شوند و اگر دیر جهت رفع آن اقدام نمایند بهره کافی را نبرده و زمان زیادی برای بهبود وضعیت شنوایی آن ها نیاز است.
وی پیرامون اقدامات لازم جهت افزایش میزان شنوایی و رفع مشکلات تنبلی گوش اذعان کرد:در مرحله اول میزان شنوایی در این افراد باید با صدا تقویت شود و از آن جا که مغز احتیاج به تحریک دارد باید با استفاده از اصوات موسیقیایی دریافت سیگنال های مختلف یادگیری که ویژگی چند حسی نیز دارد را تقویت کرد.
در افرادی که دچار کم شنوایی هستند، حتماً سمعک مورد استفاده قرار بگیرد، همچنین کسانی که دارای اختلال شنوایی هستند، باید از طریق تقویت شنوایی خود شنوایی را به سطح مناسب رسانده تا مشکل پردازش شنوایی و یا تلفیق اطلاعات در آ ن ها برطرف گردد.
 
چکاپ های سالیانه گوش ها برای کودکان بسیار اهمیت زیادی دارد از این رو والدین حتما باید توجه زیادی داشته باشند تا مراقب قدرت یادگیری کودکان خود باشند.
 

اهمیت درمان تنبلی گوش درکودکی

اهمیت درمان تنبلی گوش درکودکی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف