نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها درمان خانگی و طبیعی تیروئید
تیروئید ، بیماری تیروئید
مشکلات تیروئیدی می تواند به طور طبیعی با یک رژیم غذایی مناسب، ورزش، استراحت و کاهش استرس درمان شود.
بازدید : 3,235 نفر

ترفندهایی برای درمان تیروئید

تیروئید یک غده کوچک شبیه به پروانه است که در قسمت تحتانی گردن واقع شده و و ظیفه آن ساختن دو هورمون مهم تری یدو تیرونین(T3) و تیروکسین(T4) است. در صورت اشکال در کارکرد این غده و کاهش میزان تولید T4 در بدن ، تغییراتی در وزن ، اشتها ، الگوی خواب ، دمای بدن و غیره به وجود می آید.
شایعترین مشکلاتی که این غده را تحت تاثیر قرار می دهند عبارتند از:
کم کاری تیروئید ،پرکاری تیروئید ، بزرگی غده ی تیروئید ( گواتر) ، توده های تیروئید، سرطان تیروئید و التهاب تیروئید.

عواملی مانند ( بیماریهای خود ایمنی، استعداد ژنتیکی، اشعه درمانی، جراحی تیروئید ، برخی از داروها و...) سبب می شوند تیروئید به اندازه کافی هورمون تولید نکند. یک بیماری التهابی خاص به نام تیروئیدیت هاشیماتو ( شایعترین علت کم کاری تیروئید ) وجود دارد که سبب می شود سیستم ایمنی بدن آنتی بادی بر علیه بافت های خودش تولید کند هنوز علت اینکه چرا بدن بر علیه بافت های خودش واکنش می دهد مشخص نیست.

بیماری های غده تیروئید امروزه در بسیاری افراد شایع است این عارضه حتی در شمار زیادی از مردم با وجود ابتلا به آن تشخیص داده نشده است.
 
تیروئید غده اصلی انرژی و سوخت و ساز بدن است و مکانیزم عملکرد آن پیچیده است چرا که هر سلول در بدن دارای گیرنده های هورمون تیروئید است.
 
مشکلات تیروئیدی می تواند به طور طبیعی با یک رژیم غذایی مناسب، ورزش، استراحت و کاهش استرس درمان شود.
تیروئید

تیروئید را با روش های طبیعی درمان کنید

راهکار عالی برای درمان تیروئید به طور طبیعی:

روغن نارگیل برخلاف بسیاری از روغن های پخت و پز در روند تبدیل T4 به T3 خللی وارد نمی کند این امر موجب افزایش سوخت و ساز و کاهش وزن می شود. این روغن همچنین در تقویت و سلامت سیستم ایمنی بدن بسیار تاثیرگذاراست به همین دلیل توصیه می شود که روزانه حداقل یک قاشق از این روغن استفاده شود.
 
2.مصرف ویتامین A ، D ،k
این ویتامین ها برای سلامت و بهبود عملکرد هورمون تیروئید بسیار مهم است. مطالعات اخیر نشان داده که مردمی که مشکلات تیروئید دارند اغلب کمبود این ویتامین در بدنشان دیده می شود.
 
3.ورزش
تمرین برخی از روش های تمدد اعصاب، مانند یوگا، یا تای چی برای تنظیم عملکرد تیروئید به خصوص اگر این مشکل ناشی از افسردگی یا شنیدن خبر بسیار بد بوده باشد بسیار مفید و موثر است.
 
4. اجتناب از مصرف گلوتن
گلوتن باعث ایجاد یک واکنش در سیستم ایمنی بسیاری از مردم است که از آن به عنوان علت تیروئیدیت هاشیموتو (یک بیماری تیروئید خود ایمنی شایع ) یاد می شود.
 
5.کره بادام زمینی
کره بادام زمینی در بهبود مشکلات تیروئیدی در بیماران موثر است.

درمان خانگی و طبیعی تیروئید

درمان خانگی و طبیعی تیروئید
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 7 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف