نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها خواص لیمو ترش در درمان خارش ته حلق و تورم آن
لیمو ترش ، خواص لیمو ترش
مصرف لیمو ترش در فصل تابستان بسیاری از مشکلات گرم مزاجان و افرادی با رطوبت بدنی زیاد را رفع می کند.

خواص بی نظیر لیمو ترش را بشناسید

آنژین نوعی التهاب گلو است که علائم مختلفی دارد. برای درمان خانگی این بیماری بهتر است آب لیموترش، جوشانده ی آویشن، قرقره با آب نمک و غیره را امتحان کنید.در صورت بروز آنژین مهم ترین کار تسکین درد و تقویت سیستم ایمنی بدن است.

مدیر گروه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ارتش گفت:بافت خوراکی لیموترش، مزاج سرد و خشک دارد و پوست و دانه آن دارای مزاج گرم و خشک است. اگر لیمو به طور کامل یعنی به همراه پوست و دانه در دستگاه آبگیری انداخته شود، آب آن سردی کمتری نسبت به آب خالص بافت لیمو دارد.این میوه از حرارت و رطوبت بدن و التهابات درونی کبد می کاهد، خون را رقیق می کند و برای هضم غذاهای چرب، شیرین و سنگین مفید است.

لیمو ترش

خواص لیمو ترش در درمان خارش ته گلو

مصرف لیمو ترش در فصل تابستان بسیاری از مشکلات گرم مزاجان و افرادی با رطوبت بدنی زیاد را رفع می کند.

خواص بی نظیر لیمو ترش :

  1. گرفتگی صدا و حلق
  2. تورم
  3. قرمزی
  4. خارش ته حلق یا حنجره
  5. جوش
  6. تنگی نفس ناشی از گرمی و حرارت کبد

با مصرف این میوه بهبود پیدا می کند. همچنین لیموترش به رفع یبوست در افراد خشک مزاج کمک می کند اما مصرف زیاد آن و اصولا هر خوردنی دیگری که طعم ترش دارد به سردمزاجان و افرادی که اعصاب ضعیفی دارند توصیه نمی شود.

لیموترش قطع کننده و شکننده مولکول های بزرگ غذایی است و هضم ماده غذایی را سبک و لطیف می کند و مصرف آن به عنوان چاشنی و مصلح در کنار غذاهای چرب و سنگین همچون انواع کباب ها و کله پاچه مفید است.

مصرف لیموترش را به افرادی که دچار غلظت خون هستند نیز توصیه کرد و گفت:لیمو ترش به رقیق شدن و صافی خون کمک می کند و با دفع سموم، بدن را سبک کرده، پاک کننده مجاری درونی اعضای بدن نظیر کبد، معده و روده است.

اگر شخصی از مصرف لیموترش دچار عارضه شود می تواند آن را به صورت شربت آبلیمو استفاده کن د. این شربت از سردی معده کاسته و برای سردمزاجان بی ضرر خواهد بود اما گرم مزاجان بهتر است خود لیمو را استفاده کرده و کمتر شربت مصرف کنند.

خواص لیمو ترش در درمان خارش ته حلق و تورم آن

خواص لیمو ترش در درمان خارش ته حلق و تورم آن
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 9
برگرفته از سیمرغ /م .ف
این مطلب مفید بود ؟ 9 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف