نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو درمان جوش صورت و آکنه سریعتر از آنچه فکر کنید
درمان جوش صورت ، درمان جوش صورت با گلاب
جوش های صورت متاسفانه در بدترین موقعیت ممکن ظاهر می شوند در این مواقع می توانید این آکنه های مزاحم را به روش های خانگی طبیعی سریع درمان کنید.

تمام علل جوش و آکنه و راه های چگونگی خلاص شدن از جوش ها به صورت طبیعی و سریع

هنگامی که صحبت از مشکلات پوستی می شود، شاید یکی از خجالت آورترین آنها جوش باشند که اکثر افراد در یک دوره ای از زندگی خود با آن مواجه بوده اند.آکنه که بعنوان زیتس نیز شناخته می شود، در همه قسمت های بدن ظاهر می شود. طبق مطالعات انجام شده، حدود 80درصد نوجوانان، 3درصد مردان بزرگسال و 12 درصد زنان بزرگسال را در طول زندگی، تحت تاثیر قرار می دهد.

 جوش ها چه هستند؟

جوش یک بیماری است که غدد چربی پوست را درگیر می نماید. منافذ کوچک روی پوست شما در زیر پوست با غدد چربی در ارتباط می باشد. این غدد یک ماده روغنی به نام سبوم تولید می نمایند. منافذ از طریق کانال هایی به نام فولیکل با غدد در ارتباط هستند.

داخل فولیک ها این ماده روغنی سلولهای مرده پوست راه به سطح پوست انتقال میدهند یک موی نازک معمولاً از طریق فولیکول در سطح خارجی پوست رشد مینماید.

هنگامی که فولیکول یک غده پوستی مسدود میگردد یک جوش رشد می نماید. اغلب جوش بر روی صورت، گردن، کمر، سینه و شانه ها دیده میشوند. جوش یک مشکل جدی تهدید کننده حیات نیست، اما میتواند منجر به ایجاد زخم گردد .

جوش ها اغلب به زیر سطح پوست نفوذ می کنند، و به ضایعات نیمه خونی و قرمز تبدیل می شوند.اکثریت افراد در معرض جوش و آکنه روی صورت خود هستند، اما سینه، گردن، شانه ها و بالای کمر نیز مستعد ایجاد آکنه می باشد.

برآورد شده است که تقریبا 30 درصد از نوجوانان از آکنه شدید رنج می برند و برای برخی افراد ژنتیک عامل اصلی این قضیه است و خارج از کنترل می باشد.هنگامی که درمان نشود منجر به زخم میشود و احتمال دارد که پوست متورم و دردناک و قرمز باشد.

اساساً این فرم آکنه به عمق پوست نفوذ می کند و منجر به آسیب می شود، اگر بیمار درمان را به تأخیر بیاندازد، آسیب جدی می شود.آکنه معمولاً در سه سطح خفیف، متوسط و شدید دسته بندی می شود.

کندن، آکنه را بدتر می کند، زیرا مدت زمانی برای بهبود ندارد، باعث التهاب می شود و به این ترتیب ممکن است باعث ایجاد زخم شود، بنابراین بهتر است که در اسرع وقت به پزشک پوست و مو مراجعه کنید. 

علل وجود جوش آکنه چیست:

برای کنترل جوش به طور موثر مهم است که آنها را تشخیص دهید و بدانید که چگونه شکل می گیرند و چه چیزی باعث آنها می شود مهم ترین چیزی که در مورد جوش ها باید به یاد داشته باشید، این است که بدانید که تقصیر شما نیست و برخلاف باورهای عام، جوش ناشی از عوامل خارجی مثل آنچه که می خورید نیست، در واقع آنها ترکیبی از عوامل فیزیولوژیکی هستند که در زیر سطح پوست اتفاق می افتد، که فراتر از کنترل انسان می باشد.

 هنگامی که صحبت جوش و آکنه باشد، تنها یک عامل وجود ندارد، بلکه بسیاری از عوامل در آن دخیل هستند مانند:مقدار سبوم تولید شده روی پوست که اغلب بر روی زنان تاثیرگذار است. ژنتیک که ممکن است نقش مهمی در ایجاد و ماندگاری را ایفا کند.

 هورمون ها:

در حقیقت آکنه یک بیماری هورمونی است. چراکه اولین بار در دوران بلوغ بروز می کند. آکنه در جوانان همزمان با افزایش هورمون مردانه بروز میکند. افزایش سطح هورمون رشد و IGF-1 نیز ممکن است بر آکنه تاثیر گذارد.افزایش هورمون تستسرون عامل ایجاد کننده جوش است .

در پسران جوان یکی از مهمترین علت جوش صورت افزایش هورمون بلوغ می باشد. هورمونهای زنانه نیز می توانند باعث جوش های هورمونی شوند یکی از مهمترین قدم ها در درمان جوش صورت در خانم ها بررسی تست های هورمونی است. 

سبوم اضافی:

سبوم توسط غدد آندروژن ها تحریک می شود و روغن اضافی سبوم را تولید می کند. این فرآیند کاملا طبیعی است، اما زمانی که با باکتری های سلول های مرده پوست ترکیب شود، باعث ایجاد جوش و آکنه می شود.

 باکتری :

باکتری ها در انواع مختلف پوست صورت حضور دارند و این یک بخش طبیعی از سیستم نگهداری روغن پوست می باشد، اما هنگامی که به یک فولیکول متصل می شود به سرعت باعث افزایش آکنه می شود.

 پوسیدگی فولیکول :

سلولهای مرده پوست در فولیکول ها اغلب به طور پیوسته روغن سطح پوست را تخلیه می کنند و در افرادی که غدد بزاقی بیش از حد فعال هستند، این سلول ها سریع ترانجام میدهند و در صورت بروز چنین اتفاقی در سلول های مرده پوست با روغن بیش از حد مخلوط می شود و از این طریق از روند ترمیم طبیعی پوست جلوگیری می کنند.

 التهاب:

هنگامی که بدن انسان به طور ناخواسته با برخی از باکتری ها ارتباط برقرار می کنند، برخی از گلبول های سفید خون برای حمله به آنها ارسال می شود که این فرآیند واکنش التهابی نامیده می شود و پاسخ آن باعث ایجاد جوش ها و ورم قرمزی و درد می شود و همچنین برای هر یک از ما این روند متفاوت است.

 سایر علل جوش نیز عبارتند از:

- مشکلات گوارشی

- استرس اضافی

- مصرف بعضی از داروها

- لایه برداری های بیش از حد

- رشد باکتریایی

درمان جوش صورت با گلاب

علل جوش صورت و راه های درمان طبیعی و خانگی آکنه

چگونه می توانیم از جوش ها و آکنه به صورت طبیعی و سریع خلاص شویم:

1.سرکه سیب:

پس از تمیز کردن صورت خود، از یک حوله برای خشک کردن آن استفاده کنید، سپس سرکه سیب را با مقدار یک به سه با آب ترکیب کنید و یک تکه پنبه را درون مخلوط بخیسانید و سپس روی قسمت های آسیب دیده پوست خود اعمال کنید و بعد از 10 تا 15 دقیقه شستشو دهید و بعد از تونر مناسب پوست خود استفاده کنید.

این درمان را 2 تا 3 بار در روز تکرار کنید.

2.دارچین و عسل:

یک قاشق چای خوری پودر دارچین و 2 قاشق غذاخوری عسل را با یکدیگر ترکیب کنید و به خوبی هم بزنید.سپس آن را روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب شستشو دهید و با یک حوله نرم روی پوست خود بکشید تا خشک شود، این درمان را به صورت روتین 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

3. تکه های یخ:

یک عدد یخ را درون حوله بپیچید و آن را روی قسمت های آسیب دیده پوست برای چند ثانیه اعمال کنید و بعد از چند دقیقه آن را رها کنید.نکته:توجه داشته باشید که باید یخ را چندین بار در طول روز روی صورت خود بگذارید تا بهترین نتایج را به دست آورید.

4. خمیر دندان:

با استفاده از یک تکه پنبه یک لایه خمیر دندان را روی قسمت های آسیب دیده پوستتان اعمال کنید و بعد از 30 دقیقه با آب بشویید.این درمان را 2تا 3 بار در روز تکرار کنید.

5. فقط عسل:

خواص ضد عفونی کننده آن، شناخته شده است و به سرعت می تواند میکروب های بدن را از بین ببرد. چنانچه در بخش سلامت پوست و موی نمناک گفته شده است فقط با استفاده از یک تکه پنبه عسل را به مناطق آسیب دیده پوست خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب گرم شستشو دهید.

6. روغن درخت چای:

شما می توانید روغن درخت چای را با روغن نارگیل به خوبی ترکیب کنید و آن را روی صورت، بینی و چانه خود اعمال کنید و بعد از 20 تا 30 دقیقه با آب شستشو دهید.

به عنوان یک جایگزین همچنین می توانید ژل آلوورا به جای روغن نارگیل استفاده کنید و یک ماسک تهیه کنید:

یک قاشق غذاخوری ژل آلوورا را با چند قطره روغن درخت چای ترکیب کنید و سپس آن را روی جوش های خود بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب شستشو دهید.

اخطار:از اعمال روغن درخت چای روی پوست های حساس اجتناب کنید.

7. آب لیمو:

روش اول: فقط آب لیمو:

پس از تمیز کردن پوست خود با آب و پاک کننده های ملایم، لیموی تازه را نصف کنید و آب آن را درون یک کاسه بریزید و با استفاده از یک تکه پنبه آغشته به آب لیمو روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 10 الی 15 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.

این کار را دو بار در روز تکرار کنید.در ابتدا ممکن است کمی احساس سوزش و ناراحتی کنید، اما به زودی از بین خواهد رفت .

 روش دوم: آبلیمو و گلاب:

گلاب، دارای ویژگی های ضد باکتری است و به عنوان یک تونر پوستی عمل می کند، که می تواند خاصیت اسیدی آبلیمو را خنثی کند. پوست خود را با آب و پاک کننده ملایم تمیز کنید و با استفاده از یک حوله نرم خشک کنید.

آبلیمو و گلاب را به نسبت یک به یک مخلوط کنید و مخلوط را با استفاده از یک تکه پنبه روی ناحیه آسیب دیده پوست خود اعمال کنید و بعد از 15 الی 20 دقیقه با آب سرد شستشو دهید، برای خشک کردن از حوله نرم استفاده کنید.

برای گرفتن بهترین نتایجف این درمان را دو بار در روز تکرار کنید .

 هشدار:از برخورد آبلیمو با چشم اجتناب کنید.

در هنگام استفاده از آبلیمو در مقابل آفتاب قرار نگیرید یا از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

برای جلوگیری از هرگونه واکنش، ابتدا آب لیمو را روی یک ناحیه از پوست خود چک کنید و بعد آن را به تمام پوست تان اعمال کنید.

فوری ترین درمان های طبیعی برای جوش صورت

8. ماسک گوجه فرنگی:

روش اول:فقط گوجه فرنگی:

یک عدد گوجه فرنگی را رنده کنید و آنرا روی پوستتان اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد شستشو دهید و بعد یک تمیز کننده ملایم و پد نرم را روی صورتتان بکشید تا تمیز و خشک شود.این درمان را هر روز تکرار کنید.

شما همچنین می توانید یک عدد گوجه فرنگی متوسط را برش دهید و سپس تکه های برش را مستقیم روی پوست خود اعمال کنید و شستشو دهید.

 روش دوم:گوجه فرنگی، آب لیمو و جوی دو سر:

جو دو سر به سم زدایی پوست کمک می کند و مواد سمی که باعث آکنه می شوند را از بین می برد ،آب لیمو نیز باکتری ها را از بین می برد.نصف فنجان دو سر را درون مخلوط کن بریزید، یک قاشق غذاخوری آب لیمو و گوجه فرنگی را به آن اضافه کنید.

سپس ماسک تهیه شده را روی پوست تمیز خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب گرم شستشو دهید و خشک کنید.هر روز این روال را تکرار کنید.

 نکته:اگر می خواهید جوش ها را زودتر از بین ببرید، نعناع را برای کاهش التهاب به ترکیب خود اضافه کنید.

 روش سوم:گوجه فرنگی، روغن درخت چای و روغن جوجوبا:

یک گوجه فرنگی نصفه را له کنید و سپس 5 قطره روغن درخت چای و 1 قاشق چایخوری روغن جوجوبا را به آن اضافه کنید.ترکیب را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب گرم شسشتو دهید، این روش را هر روز تکرار کنید.

 روش چهارم:گوجه فرنگی و آووکادو:

درون یک قابلمه آب را بجوش بیاورید،سپس آب را از روی حرارت بردارید، حوله را روی سر خود بیندازید و به مدت 15 دقیقه بخور کنید، سپس آووکادو و گوجه فرنگی را درون مخلوط کن بریزید و آن را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 30 دقیقه با آب بشویید.

این روش را چندین بار در روز تکرار کنید.

 روش پنجم:گوجه فرنگی و ماست:

نصف گوجه فرنگی را با دو قاشق غذا خوری ماست ترکیب کنید و سپس با استفاده از انگشتان خود به آرامی و به صورت دورانی روی پوستتان ماساژ دهید.بعد از 30 دقیقه با آب گرم شستشو دید و بعد ، با تمیز کننده و پد خشک کنید، این درمان را هر روز تکرار کنید.

 روش ششم:گوجه فرنگی، کافور و عسل:

گوجه فرنگی و کافور را درون مخلوط کن بریزید و یک ماسک ضخیم به دست آورید و عسل را نیز با آن ترکیب کنید و روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید.می توانید از آب سرد استفاده کنید که باعث بسته شدن منافذ می شود، این درمان را هر روز تکرار کنید.

 روش هفتم :گوجه فرنگی و سیر:

4 حبه سیر را پوست بکنید و با دو قاشق غذاخوری آب گوجه فرنگی مخلوط کنید و سپس آن را روی پوست تمیز خود اعمال کنید و بعد از 5 دقیقه با آب شستشو دهید.بعد از تکرار آن به صورت روزانه روغن اضافی پوست گرفته می شود و باعث مرطوب شدن آن می شود.

درمان جای جوش صورت

درمان جوش صورت با ماسک های خانگی

بهترین درمان های خانگی برای جوش و آکنه صورت

9.بخور:

یک ظرف بزرگ را پر از آب داغ کنید، یک گل روی سر خود بیاندازید و از بخور آن استشمام کنید و بعد از چند دقیقه پوست تان را با آب ولرم شستشو دهید، بعد از خشک شدن مقداری مرطوب کننده یا روغن درمانی روی پوست خود اعمال کنید.

 10.سیر:

مقداری سیر را پوست بکنید و رنده کنید و آن را به نصف فنجان آب گرم اضافه کنید و مخلوط را با استفاده از یک تکه پنبه روی پوستتان اعمال کنید، سپس با آب شستشو دهید و با یک تمیز کننده ملایم صورتتان را پاک کنید.

ممکن است که بعد از استفاده از سیر، دچار التهاب پوستی شوید اگر پوست حساسی دارید پس بهتر است که در این شرایط از آن اجتناب کنید. 

چه چیزی برای درمان جوش صورت خوب است؟

11.جوش شیرین:

روش اول:

2 قاشق غذاخوری آب و جوش شیرین را با یکدیگر ترکیب کنید و بعد از شستن صورت و پاک کردن آن، با یک پنبه تمیز روی پوست خود اعمال کنید، بعد از 15 دقیقه با آب شستشو دهید و بعد از آن، از مرطوب کننده استفاده کنید.

این درمان را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

 روش دوم:جوش شیرین و آبلیمو :

آب لیمو همانطور که قبلا گفته شد باعث می شود که خیلی سریع از شر جوش ها خلاص شوید و میزان تولید روغن از منافذ پوست کنترل می کند، بنابراین باکتری ها را می کشد و باعث کاهش قرمزی پوست می شود.

برای تهیه این ماسک، جوش شیرین و آب و آبلیمو را به نسبت دو، دو و یک ترکیب کنید و سپس آن را روی پوست تمیز خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب شستشو دهید و بعد، از یک مرطوب کننده استفاده کنید.

 روش سوم:جوش شیرین و روغن نارگیل :

روغن نارگیل هم می تواند ترشح بیش از حد پوست را از بین ببرد.

در یک ظرف مقداری روغن نارگیل و جوش شیرین را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس با استفاده از یک پنبه روی پوست خود اعمال کنید و به آرامی ماساژ دهید و بعد از چند دقیقه با آب ولرم شستشو دهید و در نهایت با استفاده از یک پد خشک کنید و بعد از یک مرطوب کننده استفاده کنید.

این درمان را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

علاوه بر عناصر ذکر شده عناصر دیگری نیز می تواند با جوش شیرین ترکیب شود و آکنه را از بین ببرد. مانند سرکه سیب، روغن زیتون، آسپرین، شیر و غیره..

 12. پاپایا:

آب مقداری پاپایا را بگیرید و آن را مستقیم روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه بشویید، یا برای سم زدایی می توانید مقداری عسل را به آن اضافه کنید و آن را روی پوست آن اعمال کنید و با آب بشویید و اجازه دهید تا خشک شود.

 13. خیار:

خیار نه تنها یک منبع غنی ویتامین A و C و E و پتاسیم است، بلکه می تواند باعث نرمی و خنک شدن پوست شود.یک تا دو عدد خیار تازه را خورد کنید، سپس آن را روی پوست خود اعمال کنید بعد از یک ساعت با آب ولرم شستشو دهید.

یا می توانید یک عدد خیار را رنده کنید و آن را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب گرم شستشو دهید، این کار به از بین بردن باکتری و کثیفی ها کمک می کند.

 14. نعناع:

نعناع یک راه حل مفید برای بسته شدن منافذ پوست و کاهش روغن است.فقط کافیست تا به سادگی 2 قاشق غذاخوری نعناع تازه را به خوبی خورد کنید و با همان مقدار ترکیب کنید و با مقداری ماست ترکیب کنید و روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 10 دقیقه با آب شستشو دهید. 

برای درمان و رفع جوش صورت چه کنیم؟

15. اکیناسه:

این گیاه به طور سنتی برای کمک به روند بهبودی زخم استفاده می شده است.همچنین برای جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا و سرماخوردگی مفید است و با خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی که دارد برای درمان آکنه مورد استفاده قرار می گیرد.

شما میتوانید هر روز با استفاده از چای این گیاه صورتتان را شستشو دهید، که برای کمک به درمان جوش بسیار موثر خواهد بود.

 16. آسپرین:

آسپرین حاوی اسید سالیسیلیک است که برای درمان آکنه بسیار موثر خواهد بود.استفاده از آسپرین، جوش ها را خشک می کند و التهاب را کاهش می دهد.

برای این کار می توانید، 4 عدد قرص آسپرین را در دو قاشق غذاخوری آب حل کنید، سپس ماسک را روی پوست آسیب دیده خود اعمال کنید و بعد از 15 تا 20 دقیقه شستشو دهید.

 17. بابونه:

روش اول:

یک کاسه بزرگ را پر از آب داغ کنید و چهار عدد چای کیسه ای بابونه را درون آن بیندازید.یک حوله را روی سر خود بیندازید و از آن استشمام کنید.

سپس پوستتان را با استفاده از حوله نرم خشک کنید، این روش به طور طبیعی کثیفی و سوم و روغن اضافی را از پوست دفع میکند. 

روش دوم :بابونه و عسل :

یک قاشق غذاخوری از بابونه خشک شده و عسل ارگانیک را با یک قاشق چای خوری آب لیمو و یک عدد سفیده تخم مرغ ترکیب کنید.بابونه را درون آب داغ بجوشانید و اجازه دهید به مدت 20 دقیقه بماند و سپس تمام عناصر را به آن اضافه کنید و به خوبی هم بزنید.

سپس ماسک را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد بشویید، این درمان را هفته ای یک بار تکرار کنید.

 روش سوم:بابونه و نعنا:

یک قاشق غذاخوری گل های بابونه را خورد کنید و سپس با یک عدد زرده تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری نعنا ترکیب کنید.سپس آن را روی پوست تمیز و خشک شده خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.

 روش چهارم:بابونه و آب آلوئه ورا:

بابونه را با دو قاشق چای خوری خاک رس و یک قاشق چای خوری آب آلوئه ورا و عسل ترکیب کنید و آن را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد به خوبی شستشو دهید یا می توانید یک فنجان چای بابونه را هر روز بنوشید.

 18.فندق:

6 قاشق غذا خوری از فندق خورد شده را با دو قاشق غذاخوری ژل آلوورا ترکیب کنید و سپس 5 تا 10 قطره روغن درخت چای یا اسطوخودوس را به آن اضافه کنید و سپس آن را درون یک بطری اسپری بریزید و روی پوستتان اعمال کنید که باعث بسته شدن منافذ پوست خواهد شد و طبق آنچه در نمناک عنوان شده یا می توانید با استفاده از یک تکه پنبه آن را روی پوست خود بمالید.

این درمان را هر روز تکرار کنید. 

جوش صورت را با مواد طبیعی درمان کنید

19.آلوئه ورا:

روش اول:فقط آلوئه ورا:

بعد از شستن صورت با یک تمیز کننده ملایم و آب، ژل آلوورا را از برگ آن استخراج کنید و روی پوست خود اعمال کنید و صبح روز بعد بشویید.این درمان را هر روز تکرار کنید.

 روش دوم:عصاره آلوئه ورا:

برگ های آلوئه ورا را درون آب جوش بریزید و آن را به مدت 15 دقیقه بجوشانید و سپس حرارت را کم کنید و بگذارید خنک شود.سپس عصاره آن را روی پوست خود اعمال کنید، این درمان را دوبار در روز تکرار کنید.

 20. غذاهای اسیدی:

یکی دیگر از راههای خلاص شدن از آکنه، افزودن غذاهای اسیدی به رژیم غذایی روزانه است.غذاهای مانند:سرکه و آبلیمو می توانندمنافذ باز پوست را ببندند.یا می توانید آنها را روی تکه پنبه بریزید و روی آکنه های خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب بشویید.

درمان جوش صورت بعد از اصلاح

تاثیر تغذیه بر درمان جوش صورت

جوش های صورت را چگونه سریع درمان کنیم؟

 21.اسپیرولینا:

یک نوع جلبک سبز رنگ است که حاوی مقدار زیادی مواد مغذی و اسید لینولئیک می باشد.این اسید چرب ضروری دارای خواص ضد التهابی است و برای از بین بردن جوش و آکنه مناسب میباشد.

 22. اسیدهای چرب امگا 3:

اسیدهای چرب امگا 3 دارای خواص ضد التهابی است که می تواند آکنه را بهبود ببخشد.شما می توانید با مصرف یک کپسول حاوی روغن ماهی نیز از مزایای آن استفاده کنید.دانه کتان، گردو و ماهی سالمون را به رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید.

 23. سیب زمینی:

سیب زمینی یک درمان طبیعی و موثر برای جوش و آکنه است. شما می توانید یک تکه سیب زمینی را روی قسمت مورد نظر را اعمال کنید. پیش از این هم در بخش ماسک های ضد لک پوست در نمناک گفتیم که این باعث می شود تا رنگدانه ها و جوش ها از بین بروند، علاوه بر این به جلوگیری از چین و چروک و روشن شدن پوست کمک میکند.

 24. جو دوسر:

شما می توانید از جو دوسر برای از بین بردن آکنه استفاده کنید. این ماده به جذب روغن اضافی از پوست کمک می کند.مقداری از آن را بپزید و با مقداری عسل و آبلیمو ترکیب کنید و آن را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 30 دقیقه با آب ولرم بشویید.

 25.برگ نئیم:

این گیاه در درمان جوش و آکنه بسیار موثر خواهد بود.دارای خواص آنتی باکتریایی، ضدعفونی و ضد التهاب است.شما می توانید مقداری از برگ های خورد شده نئیم را با آب ترکیب کنید و آن را روی پوست اعمال کنید بعد از چند دقیقه بشویید و اجازه دهید تا خشک شود.

درمان سریع جوش صورت با موثرترین راهکارهای خانگی و ماسک های ضد جوش

 26.شنبلیله:

مقداری از برگ های شنبلیله را خورد کنید و با آب ترکیب کنید، تا یک ماسک غلیظ به دست آورید و آن را روی پوستتان اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب شستشو دهید.این درمان را 3 بار در هفته تکرار کنید.

 27.زرد چوبه:

4 قاشق غذاخوری پودر زردچوبه را درون یک کاسه بریزید و سپس مقداری عسل و یک قاشق غذاخوری شیر را به آن بیفزایید.به خوبی هم بزنید و سپس روی پوست خود اعمال کنید و به آرامی و به صورت دورانی ماساژ دهید و صبح روز بعد با آب بشویید.

شما همچنین می توانید با ترکیب نصف قاشق چای خوری پودر زردچوبه و دو قاشق چایخوری ماست و مقدار کمی عسل، یک ماسک مناسب تهیه کنید و سپس آن را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 30 دقیقه به خوبی بشویید.

 28.پودر چوب صندل و گلاب:

یک ترکیب بسیار تأثیرگذار برای پوست خواهد بود و به راحتی آن را از بین می برد ، نه تنها دارای خواص آنتی باکتریایی است، بلکه می تواند پوست را سم زدایی کند و باعث روشن شدن آن شود.

2 قاشق غذاخوری پودر چوب صندل را با کمی گلاب در یک کاسه ترکیب کنید.صورت خود را به آرامی با آن بشویید، اجازه دهید تا خشک شود و سپس با آب سرد شستشو دهید.

با استفاده از یک حوله نرم و تمیز صورت تان را خشک کنید، برای تاثیر بیشتر می توانید چند قطره گلیسیرین را نیز به آن بیفزایید.

 29. توت فرنگی:

3 عدد توت فرنگی له شده را با 2 قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید و یک خمیر غلیظ به دست آورید، سپس آن را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب گرم بشویید.این درمان را دو بار در هفته تکرار کنید.

 30.پوست موز:

شما می توانید پوستیک موز تازه را روی پوستتان بمالید و به آرامی و به صورت دورانی ماساژ دهید و بعد از 30 دقیقه با آب شستشو دهید.

 31.فلفل چیلی:

فلفل می تواند التهاب ناشی از آکنه را کاهش دهد.شما می توانید مقداری فلفل چیلی را آسیاب کنید و سپس خشک نمایید و با مقداری آب ترکیب کنید و با استفاده از یک تکه پنبه روی آکنه ها اعمال کنید.

 نکته:نباید از این ماسک دور چشم استفاده کرد.

درمان جوش صورت با روش های خانگی و طبیعی

 32. پودر بادام:

به راحتی مقداری پودر بادام را در یک کاسه بریزید و مقداری گلاب ترکیب کنید.این ماسک به نرم شدن پوست شما کمک خواهد کرد و بعد از 15 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.

 33.گشنیز:

روش اول:

نصف فنجان جوی دو سر را با یک چهارم فنجان آب خیار و شیر و یک مشت گشنیز تازه ترکیب کگنید و درون یک مخلوط کن بریزید و یک ماسک تهیه کنید.آن را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه بشویید.

 روش دوم:

یک قاشق چای خوری از بابونه و گشنیز را درون یک قابلمه بریزید و با یک فنجان آب بجوشانید و سپس اجازه دهید تا خنک شود.

سپس ترکیب را روی پوست تان اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب گرم بشویید.یا می توانید گشنیز را با آب، آبلیمو ترکیب کنید و از آن برای درمان استفاده نمایید.

 34. برگ های ریحان:

ریحان دارای خواص آنتی اکسیدانی، آنتی باکتریایی و ضد التهابی است.بنابراین برای درمان عفونت های ناشی از آکنه بسیار مناسب می باشد.این گیاه نقش موثری در کنترل التهاب و قرمزی ناشی از جوش دارد.

 35. آب:

آب یک درمان ساده و موثر برای درمان جوش و آکنه است.با نوشیدن 10 تا 12 لیوان آب، به صورت روزانه می توانید عفونت های بدن تان را از بین ببرید و برای کاهش آکنه نیز بسیار موثر خواهد بود.

 36. روغن کرچک:

این روغن حاوی خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی است.روغن کرچک می تواند روند درمان را تسریع بخشد.می توانید آن را با دانه های روغن، روغن جوجوبا و روغن نارگیل ترکیب کنید.

همچنین یک منبع غنی از ویتامینE و اسیدهای چرب، مواد معدنی، پروتئین ها است که به کاهش آکنه کمک می کنند. همچنین میتواند از ایجاد زخم ناشی از آکنه جلوگیری کند.

درمان جوش صورت با عسل

روغن طبیعی برای درمان جوش صورت 

نکات اضافی برای درمان سریع جوش صورت:

-بالش خود را یک بار در هفته بشویید.

 - قبل از استفاده و امتحان هر یک از روشهای فوق، دست هایتان را به خوبی بشویید.  زیرا تماس مستقیم با صورت و بدن شما دارند. این کار به محدود کردن رشد باکتری ها کمک می کند.

 - حداقل به مدت یک هفته از هر درمان استفاده کنید، تا ببینید که چقدر موثر خواهند بود.

 - یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید و مطمئن باشید که از غذاهای حاوی آنتی اکسیدان مانند ویتامین A و C و E سلنیوم، آهن و روی مصرف می کنید.

 - توقع ناپدید شدن یک شبه جوش ها را نداشته باشید و کمی صبور و شکیبا باشید.

 -حداقل 8 ساعت در روز بخوابید.

 - استرس و تنش را کاهش دهید.

 - از مالیدن و لمس آکنه اجتناب کنید.

 - موهایتان را دور از صورت تان نگه دارید.

 - آرایش سنگین نکنید.

 - آب زیاد بنوشید.

 

درمان سریع جوش صورت و آکنه با قوی ترین ماسک خانگی

درمان جوش صورت و آکنه سریعتر از آنچه فکر کنید
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 17372
منبع : stylecraze / medicalnewstoday / naturalfoodseries / womenshealthmag / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
این مطلب مفید بود ؟ 15879 1493
نظر کاربران
سحر

سحر

توروخداکمکم کنین این جوشانمیدونم چرااصلا نمیرن زیربوستی هستن بیشتر

پاسخ دادن 922 163
leila

leila

ازخمیردندان استفاده کن

پاسخ دادن 534 140
محمد رضا

محمد رضا

اخه واقعا میشه من به حرف ها سایت اعتماد ندارم میخوام ببینم میشه؟

پاسخ دادن 418 122
mehrdad

mehrdad

شمامیتوانید ازچوب دارچین استفاده کنید

پاسخ دادن 188 70
زیبا

زیبا

کشیدن پپیاز خام

پاسخ دادن 317 98
علیرضا

علیرضا

سلام.قبلا جوش هام کم بود حالا زیاد شدن چیکار کنم

پاسخ دادن 283 109
amir

amir

برو دکتر

پاسخ دادن 209 95
مریم

مریم

دکتورو که نگو اصلا جواب نمیده

پاسخ دادن 180 46
اغا سعیدم

اغا سعیدم

برو همون پیاز خام یا ابلیمو استفاده کن واسه من خوب بودن

پاسخ دادن 168 64
sadegh

sadegh

ن اصا ابلیمو استفاده نکنین درسته خوبه ولی باعث تیرکی و موندن جای جوش میشه لکش خیلی بده

پاسخ دادن 377 90
رضا

رضا

منم رفتم دکتر بهم پد الکلی داد و گفت هرروز 5قطره روی پنبه بریزم و روزی دوبار روی صورتم بمالم. در عرض 3روز همه ی جوشام ازبین رفتن و حتی جاشون هم نموند

پاسخ دادن 540 113
...............

...............

کار خاصی نکن فقط اعتماد به نفست رو حفظ کن

پاسخ دادن 130 103
سیامک

سیامک

اسم اون محلول رو نمیدونی

پاسخ دادن 114 28
....................

....................

اتفاقا الکل از هر چیزی واس پوست ضرر بیشتری داره یه مدت دوباره جوشات برمی گرده وبیشترهم می شه (._.)

پاسخ دادن 131 45
مقدم

مقدم

بعضی جوشها هورمنی هست مخصوصا جوش هایی که چرکی نیست و روی پیشانی و کنار صورت ظاهر میشه به متخصص هورمون مراجعه کن و یک سنوگرافی انجام بده

پاسخ دادن 123 60
sajjad

sajjad

عسل و دارچین رو با هم مخلوط کن و ب صورتت بزن

پاسخ دادن 101 30
ملینا

ملینا

سلام من فقط 11 سالمه اما روی پیشونی و گونه هام خیلی جوش دارم خمیر دندون اثر داره ؟!؟؟ نمیخوام بهتر شه میخوام کامل برن .کمکم کنید.

پاسخ دادن 152 49
Mehdi

Mehdi

با خمیر دندون حل میشه من خودم 14 سالمه جوش خیلی داشتم ولی با این کار رفتن اگرم دید جواب نداد پوست پیازو امتحان کن یا پوست موز

پاسخ دادن 174 44
مهستی

مهستی

شاید رو پوستت آکنه هست باید از کرم ضد آکنه استفاده کنی

پاسخ دادن 75 31
حسین

حسین

حجامت کنی درست میشه عزیزم

پاسخ دادن 154 81
مرجان

مرجان

عزیزم تو باید یاد بگیری چطوری صورتتو تمیز کنی که هیچ میکروبی روی صورتت نباشه ...توی پست بالا بیشتر توضیح دادم . ورزشم به عنوان یه تفریح انجام بدی . بازی کنی... و این کارا واست یه عادت بشه . چون باید این دوره رو بگذرونی. زیر 20 سال به خیلیا جوش میزنه. فقط تو تنها نیستی چند سال دیگه جوش هات خودشون کمتر میشن . و شاید دیگه نیاز نباشه کاری بکنی . ولی ورزشو همیشه انجام بده سعی کن تحرک داشته باشی.

پاسخ دادن 78 38
هانیه

هانیه

من حجامت کردم خوب نشدن

پاسخ دادن 98 35

منڪ ۳ماهه دارم حجامت میکنم حتی صورتمم حجامت کردم خوب نشد

پاسخ دادن 64 36
poya

poya

سلام منم16 سالمه خیلی جوش زدم خییییلی خوشم اصلا ازشون نمیاد.خواستم بگم ک خود پیازو رنده کنم یا پوستشو استفاده کنم.

پاسخ دادن 110 41
محمد غلام

محمد غلام

سلام من خودم نصف صورتم از بین رفته... دکتر ميگه امیدی برای زنده موندن نیست... همه ازم فاصله میگیرن... برادرم به همین بیماری دچار شد و نابود شد .. دکترا ميگن این مریضی وحشيه... لطفا کمکم کنید

پاسخ دادن 175 83
آنا

آنا

پیاز رنده شده روی پوست قراربده عالی

پاسخ دادن 231 64
مهدی

مهدی

حجامت صورت انجام بده خیلی خوبه برای از بین بوردن جوش صورت.

پاسخ دادن 79 62
نفس

نفس

سلام برای درمان جوش های صورتت از سفیده ی تخم مرغ زرده جوبه و اردنخود استفاده کنین حدود 20دقیقه باید روی صورت بمونه

پاسخ دادن 150 44
صبا

صبا

نفس راست میگه . کااااااااااملاًًَپوست خوب میشه . مرسی نفس

پاسخ دادن 115 37
f.a

f.a

منم همین مشکل دارم هرکاری میکنم بدترمیشه

پاسخ دادن 57 23
علی

علی

برو متخصص پوست

پاسخ دادن 39 23
FARZAD

FARZAD

شبا با خمیر دندون روش بمال نداشتی پرتقال بمال روش حله

پاسخ دادن 51 19
مجیدمخب

مجیدمخب

سلام محلول اریتوماسین 4/درصد بزنی جوش روخشک میکنه جواب میده

پاسخ دادن 70 23
لیلا

لیلا

سلام سحرخانم میشه بگین نوع پوستتون چیه.وچندسالتونه.چندوقته این مشکل رو دارین

پاسخ دادن 57 28
لیلا

لیلا

خانمی من مشاورپوست هستم این چیزایی ک دوستان فرمودن برای هرنوع پوست وسن مناسب نیست علت جوش های جوش سرسیاه مختلفه بسته به نوع پوست هم داره گاهی ازجربی زیادپوسته که یک سری سلول های مرده هستن زیوست که باعث میشه پوست اکسیژن کافی بهش نرسه .یکی علتش چربیوسته الودگی رو جذب میکنه .وهرمونی وسن بلوغ واسترس و..که این عوامل بیشتر هست شما بهنره اول این جوش هاشو خالی کنین چون اگه خارج نشن تبدیل به خال های قهوه ای یا سیاه رنگ میشه وسفت میشه من توصیه میکنم اصلا از صابون استفاده نکنین چون خودش شیمیایی یاپوست رواسیدی میکنه یا بازی وضررداره

پاسخ دادن 135 86
امین

امین

مشاوره پوستت بخوره تو سرت،چرا به مردمچرت یاد میدی،دوستان اصلا جوش هاتونو خالی نکنید.دست کاری نکنید!
من قبول دارم که آدم وسوسه می شود جوش های صورتش را بترکاند, اما نیاز دارید که با این پافشاری مبارزه کنید! هر چقدر هم که اینکار وسوسه برانگیز و لذت بخش باشد, بدترین کاری است که می توانید انجام بدهید. اول اینکه, باعث التهاب جوش می شود و می تواند به زخم و عفونت منجر بشود. دوم اینکه, ترکاندن جوش باعث می شود که باکتری های زنده ای که در جوش زندگی می کنند به سایر منافذ پوست گسترش پیدا کنند, در نتیجه آنها را بیشتر آلوده می کند. جالب اینجاست, که همین امر باعث بیشتر شدن جوش های صورت می شود. اینکار را انجام ندهید!

پاسخ دادن 310 34
صبا

صبا

حق با امینِ اگه جوش ها رو بترکونید بد تر میشه ‍‍ ‌‍

پاسخ دادن 83 16
setare

setare

من از خمیر دندون استفاده کردم واقعا جواب میده

پاسخ دادن 68 24
علیرضا

علیرضا

خمیر دندان ضعیف می کنه ولی جای سیاه باقی می مونه و پوسا رو ترک می ندازه

پاسخ دادن 75 40
مرجان

مرجان

محلول بنزوییل پروکساید 2.5 درصد محلول در آب رو برید خودتون توی داروخانه ها سفارش بدید. حدود 20 هزار تومن میشه . با پنبه چند بار در روز روی صورتتون بزنید. این کارو ادامه بدید. شاید نیاز باشه کپسول های آنتی باکتری مثل داکسی سایکلین( این قویه و با آب زیاد باید مصرف بشه... . ضعیف تر از این دارو هم هست که بنظرم بهتره با مشورت پزشک انتخاب کنین) مصرف بشه تا از درونم ضد عفونی بشین. حوله و روکش بالشتتون رو هم زود به زود بشویید. ورزش هم واقععععععا تاثیر داره . قول میدم بهتون که خیلی در بهتر شدنتون کمک کنه. مخصوصا واسه خانومایی که تخم دان ضعیفی دارن و جوش میزنن اگه ورزش کنن و وزنشونو کم کنن و ورزشو ادامه بدن دیگه جوش نمیزنن. حتی حدود نیم ساعت پیاده روی سریع روزانه هم که حسابی گرمتون بشه و خسته بشید میتونه کمک کنه .بعد از ورزش حتما صورتتونو بشویید و با بنزوییل پروکساید ضدعفونی کنید و بعدش اگه دوست داشتین یه مرطوب کننده خوب فاقد چربی روی پوستتون بزنید. یه لایه بردار ملایم که شامل ویتامین A یا اسید های میوه... که اثر روشن کنندگی داره مثل ترکیبات ترتینویین . یا مخلوط عسل و ابلیمو یا ماسک میوه های اسیدی به طور مداوم هر شب استفاده کنین. تا پوست های مرده از بین بروند و چربی از پوستتون خارج بشه. بجای بنزوییل پروکساید میتونین آویشن رو داخل سرکه سیب بریزین ( آویشن کم نباشه ) و حدود دوهفته بذارید یه جای تاریک وخنک بمونه تا جا بیافته! و خواص آویشن وارد سرکه سیب بشه . حالا میتونید اگه پوستتون خیلی اذیت میشه با کمی آب مقطر اونو مخلوط کنید تا غلظت اسید بیاد پایین مثلا اگه سرکه سیب 4 درصد اسیدی رو با همان مقدار آب مخلوط کنین میشه محلول 2 درصد آویشن و سرکه ^_^ ! حالا صبحا و شب ها بعد از این که صورتتونو با دستتون (بدون کیسه) و با یه صابون انتی باکتری خوب ماساژ دادین و شستین با پنبه از محلولی که دارین به تمام صورتتون بزنین تا از جوش های بعدی هم جلوگیری کنین. غذاهای چرب هم تا میتونین نخورین چون مستقیم چربیش میاد پوستمونو چرب تر میکنه!!! به امید از بین رفتن تمام جوشایی که هممون میدونیم چقدر ما رو اذیت کردن . به امید اون رووووووووووووووز واسه همه ی کسایی که جوشا و ناراحتی بودنشونو تحمل کردن و یه مدت خوجلیاشون اونطور که باید دیده نشد. ایشاالله همتون خوب بشین . خدایا خودت کمکمون کن.

پاسخ دادن 97 18
سیامک

سیامک

پوست صورتت چربه

پاسخ دادن 23 13
یلدا

یلدا

من همه چی رو امتحان کردم بی فایده اس

پاسخ دادن 91 12
حسین

حسین

فقط و فقط عرق کاسنی و شاتره ......ناشتا یک استکان و قبل از خواب هم یک استکان مطمعن باشید تاثیر فوق العاده ای داره

پاسخ دادن 100 26
علیرضا

علیرضا

همه همه جوش های بعضی از افراد بعد از ازدواج و رابطه ی جنسی حل میشه

پاسخ دادن 141 59
زهرا

زهرا

سلام از صابون خرچنگ استفاده کن ببین چی میشه

پاسخ دادن 65 53
آرش

آرش

زهرا صابون خرچنگ ديگه چيه

پاسخ دادن 37 25
فاطمه

فاطمه

صابون خرچنگ صابونه خرچنگه خخخخخخخخخخخ

پاسخ دادن 81 50
بهاره

بهاره

از الو ورا استفاده کن حتما نتیجه میگیری

پاسخ دادن 61 32
اسرا

اسرا

الوراصددرصدجواب میده من امتحان کردم

پاسخ دادن 60 19
محمد

محمد

من جواب نگرفتم

پاسخ دادن 44 21
حسین

حسین

صورتتو با صابون بشور بعد ابلیمو بزن . این جواب میده

پاسخ دادن 39 29
زکریا

زکریا

سلام صابون زردچوبه بزنین فقط عالییه اونم اصلیش باشه من خودم جوش داشتم ازهمین استفاده کردم 16سالمه اصلأچی بگم خیلی عالییه اصلی شوفقط بعدازکریمپور5 یک مغازه داره که خودم خرید کردم خرازی ولوازم آرایشی احسان داره حتمأ استفاده کنین من راضی هستم برای هرنوع جوشی خوبه جاشم همین طور

پاسخ دادن 49 30
هليا

هليا

اؤ روغن ؤيتون استفاىه كنيى

پاسخ دادن 14 24
کوثر

کوثر

این که سالاد شد

پاسخ دادن 72 10
سنا

سنا

همه ی این راه کارها به بعضیا میفته به بعضیا نمیفته

پاسخ دادن 130 29
محمد

محمد

سلام پدرمو در آوردن

پاسخ دادن 101 20
سارا

سارا

قبلا جوشام خیلی بزرگ بودن ولی الان بهتر شده ولی بازم زشتم میکنن از هر صابونیم استفاده کردم کمکم کنید

پاسخ دادن 72 17
دینا

دینا

بهترین درمان لیمو وعسل تازس .فقط باید حتما صبح استفاده بشه چون روزنه های صورتت باز

پاسخ دادن 59 17
یاسی

یاسی

صورتت رو روزی سه بار با گلاب بشور هفته ای سه بار بخور بابونه و گل ختمی بده .

پاسخ دادن 38 30
صبا

صبا

صابون شیمیاییِ ، استفاده زیاد از صابون شاید کار درستی نباشه

پاسخ دادن 26 9
شهرام

شهرام

سلام از صابون شیر استفاده کنید اما باید خشک بشه..

پاسخ دادن 32 20
خخخخ

خخخخ

من صابون گلنار و پیشنهاد میکنم من زدم جواب داده

پاسخ دادن 51 91
علی

علی

چرت پرت نگو صابون کلن ضرر داره اون خودش شیمیایی هستش

پاسخ دادن 42 22
نرگس جون

نرگس جون

اصلا صورتتوباصابون نشور هیچ صابونی

پاسخ دادن 40 10
س.ر

س.ر

من ازصابون خرچنگ استفاده کردم...خوبه ولی نه اون طور که کاملا جوش هارو برطرف کنه

پاسخ دادن 38 12
بهرام

بهرام

صابون خرچنگ جای جوش هارا لک می اندازه توصیه نمی کنم.

پاسخ دادن 37 20
مریم

مریم

سلام.منم صورتم زیادی جوش میزد ولی به نسخه یک پزشک طب سنتی ازویش واش سینره استفاده کردم وواقعاتاثیرداشت.

پاسخ دادن 59 27
....

....

خمیر دندان را که زدم بزارم تا صبح بمونه یا همون لحظه بشورمش.

پاسخ دادن 56 20
...

...

سلام بزاریدتاصبح بمونه.

پاسخ دادن 44 17
fa

fa

بزارتاصبح بمونه

پاسخ دادن 25 7
f.a

f.a

یه ساله مانده تاصبح بمانه

پاسخ دادن 22 19
الهه

الهه

سلام من از خمیردندان استفاده کردم خیلی عالی بود البته شب تا صبح گذاشتم و بعدشم رفتم حمام خیلی عالی بود

پاسخ دادن 45 14
میثم

میثم

صورتم و شقیقه هام آبکش شدن یه لعنتی میره یکی دیگه میاد، کمک میخام

پاسخ دادن 68 7
منم دیگه

منم دیگه

برای منم فایده نداشت

پاسخ دادن 32 11

سلام ببخشید ولی می خواستم بپرسم که جوش های بزرگ صورت چه جوری میره خیلی اذیت میشم

پاسخ دادن 42 7
انىتا

انىتا

عزىزم پىازو رنده کن وبزن روى پوستت تعسىر داره با سدر بمال ان هم صورت روشن مىکنه وهم جوشو مىبره

پاسخ دادن 24 10
امین

امین

من جوشام هم بزرگ هم سر سفید و قرمز صابون زدم سرشون مثل چسب میشه کیس میشه و ۳۰۰ تومن دادم ب ی دکتر خاک تو سرش بازم درس نشد اعطاری هم رفتم گفت بخور کن بازم نشد بعضی وقتها تمیزه میرن یکم ولی زیاد وقتا هستن و زیاد تر میشن و زیادم میخورم از خوردن نباشه یا ار کبد یا چیز دیگه لطفا راهنمایی کنین ممنون

پاسخ دادن 38 15
f.a

f.a

درک ات میکنم منم دکتررفتم عطاری رفتم ازخمیردندان استفاده کردم ....هیچکاری نکن خودش درست میشه من هردکتری میرم میگه مدت داره وقتی تمام شد خودش میره

پاسخ دادن 31 6
پری

پری

قرص رو اکوتان بخور خیلی تاثیر داره منم همینجوری بودم الان خیلی بهتره

پاسخ دادن 33 46
Hodhod

Hodhod

نخورین خیلی ضرر داره مخصوصا برای خانوما

پاسخ دادن 70 8
فاطمه

فاطمه

سلام عرق شاطره واسه جوش خیلی خوبه تاثیرش عالیه ولی هرشب بایدمیل کنید

پاسخ دادن 32 17
عرفان

عرفان

سلام من خیلی جوش های چرک و زشتی رو صورتم میزنه تا حالا دویست هزار تومان دادم دکتر ولی هیچی

پاسخ دادن 28 12
آرام

آرام

سلام...من رفتم دکتر و 1 میلیون خرج کردم تا صورتم کاملا پاک شد...حالا دیگه نه جوش دارم و نه لکه

پاسخ دادن 67 40
هانیه

هانیه

منکه رفتم دکتر فقط بهم آزیترومایسین(چرک خشک کن)داد....الان ی هفته هست که استفاده کردم...جوشام ۹۰درصد بهتر شده ولی جاشونو نمیدونم چه کار کنم؟؟؟؟

پاسخ دادن 23 10
سلام ببسلام

سلام ببسلام

سلام من یه جوش گنده و زشت تو صورتم در اومد باید دوروزه برطرف کنم کمکم کنید لطفااااااا

پاسخ دادن 43 19
عالی

عالی

نامزدم داره میاد ببینه عصبی میشه کنار دماغم در اومد گنده و زشت شد خمیردندان تاثیرش عالیه ولی من دست دست کردم خراب شد

پاسخ دادن 36 21
omid

omid

باسلام دوستان کسانی که سنشون بالاتراز25سال هست درمان فقط راکوتان میباشدالبته زیرنظرپزشک وباآزمایش کلیه وکبد

پاسخ دادن 21 22
ازکجامیدونی

ازکجامیدونی

خیلی بیخودیه چون همه این کارارو کردم

پاسخ دادن 25 8
ناشناس

ناشناس

این دارو باعث میشه معدت هزارتا درد ومرض بگیره

پاسخ دادن 24 9
مریم

مریم

منم با هات موافقم

پاسخ دادن 23 10
sara

sara

سلام من رویه لپ هام خیلی جوش میزنه روز به روز بیشتر میشن لطفا ی راه حل سریع پیشنهاد بدید ممنون میشم

پاسخ دادن 36 11
مهدی

مهدی

خیار رو رنده کن با ی قاشق ماست کمی هم اب لیمو بزن هم بزن بعدش بزن به لپات بعد از 5دقیقه صورتت رو بشو خوب میشی.

پاسخ دادن 41 8
كمند

كمند

منم خيلي جوش ميزنم از خمير دندون هم استفاده كردم ولي اثر نداشت

پاسخ دادن 25 18
سیروس قایقران

سیروس قایقران

گوجه رو رنده کن با پوست خیار ، چند قطره آبلیمو بریز بعد نمک بریز بخووور ، صبح ها هم بخور بلافاصله بعد از صبونه جواب میگیری

پاسخ دادن 19 33
فرینا

فرینا

سالاد شیرازیه،،،،،

پاسخ دادن 112 7
یاسی

یاسی

سلام . روزی 10 دقیقه یا هفته ای سه بار 15 دقیقه بخور بابونه با گل ختمب بنفش بدین .... همه جوش های زیر پوستی ، چرکی ، بزرگ خیلی زود میره .... و هر روز سه باربا گلاب صورتتون رو بشورید... گلاب باعث سفیدی و چاقی گونه ها وصورت هم میشه.

پاسخ دادن 25 13
محمد

محمد

با سلام جوشهايي كه فقط در ناحيه چانه و به مدت طولانى ظاهر ميشوند چه درمانى دارند ، ممنون

پاسخ دادن 20 8
فاطی

فاطی

من به گفته یکی از دوستان که یجور خاک مثل خاک رس ولی خیلی خیلی نرم ترو به چونم زدم یکمی گزاشتم خشک که شد با اب گرم شستمش...باااورتون نمیشه وقتی شستمش همممه ی جوشام اندازه یه نقط شده بودن بعدشم یه لیموی بزرگ تازرذو گزاشتم روشون هر هفته سه بار این کارو میکردم..اون روزایی رو که از خاک استفاده نمیکردم فقط لیمو میزاشتم..الان روی صورتم هیچ جوشی نیست..

پاسخ دادن 30 10
کوثر

کوثر

سلام این خاکی که گفتین اسمش خاک خاوه است

پاسخ دادن 14 7
یونس

یونس

خمیردندان فقط

پاسخ دادن 12 7
مهسا

مهسا

چه جالب حتما امتحان میکنم البته توصیه من به دوستان یه چیز خیلی قدیمیه من یه مدت از پودر گل سرشور استفاده کردم خیلی خوب بود جوشام نصف شده بود

پاسخ دادن 15 7
نیلوفر

نیلوفر

پاک سازی صورت،بهترین راهه.بعد از اتمام دوره،صورتت صاف میشه…اگه خیلی جوش بزرگه و به هیچ عنوان نمیره،باید لیزر کنی…هزینه داره،ولی می ارزه.

پاسخ دادن 26 11
عاطی

عاطی

سلام.من بعداز اصلاح خیلی صورتم جوش نیزنه مشکل چیه

پاسخ دادن 18 14
یه کوچولو

یه کوچولو

سلام گلم خب ژله قبل از اصلاح بزن..

پاسخ دادن 17 6
بهار

بهار

سلام من 14 سالمه من توی ماه روزه که 30 روز روزه گرفتم کل جوش هام رفت و بعد دوباره که اومد یه روز در میون سفیده ی تخم مرغ زدم بهتر شد ولی نمیدونم چکار کنم تا پوستم سفید تر بشه لطفا کمکم کنید

پاسخ دادن 23 8
یه کوچولو

یه کوچولو

سلام بهار جان..در هفته دو یا سه بار بیشتر نه شکر وابلیمو رو قاطی کن بزن به صورتت بعد نیم ساعت بشور.

پاسخ دادن 13 10
ناشناس

ناشناس

بادام پوست کنده شده رنده کن با سفیده تخم مرغ و یکم اب لیمو قاطی کن بزن یا گوجهرنده شده با عسل بزن

پاسخ دادن 5 4
رضا 007

رضا 007

بنظرم برای سفیدی و رفع جوش مادرم میگه عسل بزن روی صورتت بعد موقعی که کتری رو اجاق داره بخور میکنه صورت تو روی لوله بگیر فردا درست میشه...

پاسخ دادن 17 8
امیر

امیر

چقدر عجیب؟

پاسخ دادن 21 7
Naughty boy

Naughty boy

سلام من دختر خالم صورتش خيلي جوش داشت تهران پيش ي دكتر رفت و بهش داروي ساختني داد نميدونم داروش چي بود ازش ميپرسم بهتون ميگم كلا صورتش صاف شده بود

پاسخ دادن 28 10
عشقم

عشقم

پوست به طور طبیعی برای جلوگیری از به وجود آمدن جوش در سطح پوست ماده ترشی را ترشح می کند که این عمل در زمان وجود و ترشح چربی و یا خشکی زیاد به درستی ترشح و عمل نمی کند که برای انجام بهتر این بخش از پوست بهتر است از قلیایی کردن پوست توسط صابون خودداری کنیم و تا حد امکان از مصرف مواد غذایی و یا کرم های چرب خودداری کنیم و در عین حال رطوبت پوست را به وسیله مصرف آب و میوه و سبزیجات تامین کنیم.

پاسخ دادن 24 10
sarina

sarina

من خودم میترسم خمیر دندون بزنم. ولی بهتون پیشناهاد میکنم ماسک ابلیمو و عسل و ماست رو استفاده کنین برای رفع جوش های سر سیاه هم کمی یک قاشق غذا خوری عسل و دو قاشق چای خوری ارد و یه قاشق غذا خوریم اب جوش رو قاطی کنین 15 تا 20 دیقه بر روی جوش های سر سیاهتون بزارید بعد از روی صورتای خوشگلتون بر دارید خییلی عاللیهه

پاسخ دادن 14 12
مریم م

مریم م

سلام من صورتم روی گونهام جووش میزنه،وقتی جوش برطرف میشه،جاشون میمونه،چیکارکنم

پاسخ دادن 19 9
maryam

maryam

اخه خمیر دندان زدن که ترس ندار اما من خمیر دندان زدم فرقی نکرد وجوش هام بزرگ تر و قرمز تر شد

پاسخ دادن 13 5
هانیه

هانیه

عزیزم هرهفته دوبار به مدت ۵ دقیقه عسل بذار روی جوشهات

پاسخ دادن 16 12
ا6583

ا6583

اگه میتونی گوجه بذار روش

پاسخ دادن 6 7
فاطمه ثنا

فاطمه ثنا

عسل که گرمی هست و بدتر میکنه . نشنیدم تا حالا حتی فکرشم احساس جوش زدن به آدم دست میده

پاسخ دادن 22 14
مریم

مریم

ولی من بهت پیشنهاد می کنم نذار چون من که گذاشتم فرقی نکرد

پاسخ دادن 9 5
الهه

الهه

سلام من صورتم خیلی جوش میزنه دکترم چن تایی رفتم ولی بهتر ک نشد هیچ بدترم شد این روش هایی ک میگین واقعا تاثیر داره عایا؟

پاسخ دادن 10 8
یه کوچولو

یه کوچولو

سلام..منم دکتر که رفتم بدتر شدم ولی الان خوبه...تو الان یکی از اینا رو امتحان کن شاید بهت ساخت..اگه خواستی عسل و دارچین رو مخلوط کن ی روز در میون بزن بعد نیم ساعت هم بشور یا روغن زیتون و سیب زمینی رنده شده رو باهم مخلوط کن بزن ب صورتت بعد نیم ساعت هم بشور..این دوتا هم روشن میکنن صورت رو هم جوش رو از بین میبرن.

پاسخ دادن 15 10
سعید

سعید

سلام الان چهار سال میشه صورتم جوش میزنه توی آلمانم رفتم دکتر ولی هیچ فایده‌ای نداشت لطفاً منو راهنمایی کنید.

پاسخ دادن 23 40
عحب!!

عحب!!

آلمان هم رفتی درست نشد؟؟ اونوقت از بچه های وب کمک میخای؟

پاسخ دادن 282 11
عسلی

عسلی

سلام دوستان ب نظر من زیر نظر پزشک کاری رو انجام بدین بهتره منم صورتم خیلی جوش داشت رفتم دکتر خوب شد منتهی دارو هام ک تموم میشه دوباره جوشام شروع میشه ولی خیلی کم شده

پاسخ دادن 18 10
حسین

حسین

سلام من تو پیشونیم پره جوش شده و نمیره ابلیمو هم زدم نمیره راه حل بگید

پاسخ دادن 20 9
مریم

مریم

برو الو ئورا بزار روصورتد مطمئنا خوب میشه

پاسخ دادن 18 6
فرشاد

فرشاد

بهترین روش استفاده از صابون کوسه هستش که در دارو خانه ها و عطاریها پیدا میشه من استفاده کردم صدرصد تضمینیه

پاسخ دادن 15 14
دنیا

دنیا

استفاده کردم اما یه مدت که گذشت دوباره جوشام دراومد.

پاسخ دادن 13 4
ارمین

ارمین

کی میاد کوسه رو بگیره ازش صابون درست کنه؟میدونی چقدر قیمتش میشه؟ به نظر من صابون کوسه تقلبی هست و استفاده ازش هم سودی نداره

پاسخ دادن 37 9
love

love

سلام پیشونیم زیاد جوش میزنه آبلیمو تنها اثر داره؟

پاسخ دادن 14 7
negin

negin

سلام....تو رو خدا کمکم کنید هیچ کدوم از این راه ها برای من جواب نداده چه کار کنم

پاسخ دادن 12 8
دنیا

دنیا

جوانه گندم رو باماست قاطی کن بعد بزن به صورتت خیللللللللللللللی عالیه . اما باید یکی دوهفته هروز بزنی تا کاملا جوشات برن.

پاسخ دادن 16 6
مریم م

مریم م

ب منم چندتاراه حل بگین،مرسی

پاسخ دادن 11 6
bahram

bahram

از ماسک ماست وپوست پرتغال خشک شده استفاده کن

پاسخ دادن 8 7
رویا

رویا

سلام من فقط 11 سالمه اما روی پیشونی و گونه هام خیلی جوش دارم خمیر دندون اثر داره ؟!؟؟ نمیخوام بهتر شه میخوام کامل برن

پاسخ دادن 25 2
صبا

صبا

سلام بعدازاینکه باگلاب صورتمونوشستیمبعدبااب بشوریمش یانه؟

پاسخ دادن 12 8
دنیا

دنیا

خخخخخخخخخخخخخ خوب معلومه با آب بشورش.

پاسخ دادن 14 10
محمد

محمد

سلام.من صورتم به طرز وحشتناکی پر از جوش و دونه بود.همه مسخره میکردن.6 بار حجامت کردم بهتر شد.ولی همش به تغذیه بر میگردد.الان تغذیه درست کردم دیگ اصلا جوش نميزند.پوست صورتم هر روز شفاف تر ميشه.هروز مقدار خیلی زیادی میوه میخورم ناهار و شام هم رو هم کمتر کردم و ب جاش میوه میخورم.فقط پیوست که که تاثیر چشم گیری داره.

پاسخ دادن 32 8
دنیا

دنیا

خوب معلومه تغذیه نقش اساسی داره ینی تا حالا نمی دونستی؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دادن 16 31
Mahsa

Mahsa

سلام به نظرم استفاده از ژل پاک کننده ی صورت برای پوست های چرب و استفاده از کرم شب ان که هم مرطوب کننده است هم ابرسان و هم برای جوش صورت فوق العاده است من خودم راه های مختلف برای درمان صورتم استفاده کردم ،از ابلیمو،سرکه سیب هرجی که شما بگید نه تنها خوب نشد باعث تحریک جوش ها و خشکی صورتم شد ...وقتی از این کرم استفاده کردم نتیجه ان رو هفته اول دیدو واقعا خوبه ارزش داره یی بار امتحان داره

پاسخ دادن 13 2
لاله

لاله

سلام به همگي دوستان جوش در اثر خوردن غذاهاي چرب ، شکلات ، تنقلات و شيرينيها آجيلها و...بوجود مي ايد شما بايد از درون خودتونو مداوا کنيد زدن مواد مختلف روي پوست شايد درظاهر خوب باشه ولي بعد از چند روز دوباره همان مشکلات سراغتان ميايد سعي کنيد از مواد بالا کمتر استفاده کنيد در عوض ميوه هايي مثل هندوانه انار هلو عرق بيد کاسني ختمي خيار سبزه و چيزايي که طبيعت سرد دارن استفاده کنيد از عوامل استرس زادوري کنيد اب زياد بنوشيد

پاسخ دادن 43 4
دنیا

دنیا

لاله جان خودمون هم این چیزایی روکه گفتی بلدیم اما بابعضی از چیزایی که دوستان میگن این جوشا رفع می شه .

پاسخ دادن 14 11
yarash

yarash

سلام ،دوستان من صورتم زیاد جوش میزد از جوش شیرین استفاده کردم خیلی خوبه هفته ای دوبار جوش شیرین و با کمی آب به صورت خمیر درارین بعد که خشک شد بشورین نتیجه اشو میبینین ؛)

پاسخ دادن 11 10
الی

الی

خمیر دندون موثر اما جای جوش سیاه میشه

پاسخ دادن 12 4
النا

النا

سلام الی جان من یه جا خوندم که اگه پوستتون حساس باشه و خمیر دندون استفاده کنین پوست رو میسوزونه

پاسخ دادن 8 5
بهار

بهار

آره عزیزم جاش میمونه چون خمیر دندون اسید داره

پاسخ دادن 11 3
النا

النا

احتمالا پوست شما سوخته که جاش سیاه شده

پاسخ دادن 8 4
سما

سما

من همه ی راه هایی ک فکرشوکنین روانجام دادم.قرصومحلول.ابلیموعسل.بابونه.سدر.گلاب ماست صابون خاویار.گوگرد.فولیکا.خمیردندون و... ولی هیچی فایده نداره.نمیدونم دیگ چیکارکنم واقعاخسته شدم ازدسته این جوشا‌توروخداکمک کنین

پاسخ دادن 10 3
metinoralizad

metinoralizad

تو گرما نرو

پاسخ دادن 8 2
محمد

محمد

سلام جوشام تقریبا تموم شده ولی جا جوش زیادروصورتم هست .خارش هم خیلی دارم توروخدابگین چکارکنم.......

پاسخ دادن 11 7
نرگس جون

نرگس جون

عزیزم محمدجان ازعسل وماست استفاده کن

پاسخ دادن 11 4
سلام دوستان

سلام دوستان

اين روش و خودم انجام دادم و نتيجه گرفتم، هر روز صبح ناشتا ي ليوان آب جوش،البته بذاريدکمي ولرم بشه بعد آبب يه ليمو ترش و به اب اضاف کنيد،ي قاشق مرباخوري هم عسل اضاف کنيد. تا ي هفته اين کارو انجام بديد عاليه جوشاي صورتتون کم کم ناپديد ميش، براي لک هاي جوش هم خود ليمو رو روي پوستتون مالش بديد بعد از رب ساعت بشوريد،بعد گلاب به صورتتون بزنيد بذاريد همونطور خشک بشه.

پاسخ دادن 14 12
متین

متین

سلام یه راه سریع که جوش هام برداشته شه تو رو خدا

پاسخ دادن 5 5
nilofar

nilofar

من حجامتو پیشنها میکنم اثرش فوق العادست . صابون کوسه هم موثره

پاسخ دادن 5 9
دلنیا

دلنیا

من ازامروز ازشیره گیاه آلو ورا استفاده میکنم بعداینکه میزنم جوش صورتم بدجوری میسوزه چیکارکنم

پاسخ دادن 6 6
farzin

farzin

سلام من 14سالمه جوش های زیادی در گونه هام دارم چکار کنم برطرف شن سر سیاهم هستند

پاسخ دادن 6 2
love

love

بخار آب بگیر بعدشم با ناخن انو باک کن بدون هیچ دردی و زخمی همون لحضه پاک میشه من امروز خودم انجامم دادم

پاسخ دادن 7 10
صبا

صبا

روزانه دو عدد سیب میل کنید، بعد از یک هفته جوش ها خودبه خود کمتر و محو میشود

پاسخ دادن 17 5
f.a

f.a

بی ضررترین راه افرین موافقم هردکتری برین انتی بیوتیک میده سعی کنید انتی بیوتیک کم مصرف کنید درسن بالا تر باعث لکه سفید میشه

پاسخ دادن 6 3
ناشناس

ناشناس

فقط پیش دکتر متخصص هورمون برین.دکتر متخصص پوست داروهاش رو هورمون ها و نازایی اثر میذاره

پاسخ دادن 7 4
سمانه

سمانه

سلام من جوشای زیر پوستی همه زنگی میزنم وتو کل صورتم پخش میشه، 25 سالمه وتقریبا 3ساله اینجوری شدم چیکار کنم. اعتماد بنفسمو از دست دادم

پاسخ دادن 7 2
aas

aas

تو رو خدا دکتر نرید من خیلی کم داشتم ولی الان وحشتناک شده

پاسخ دادن 13 3
نگار

نگار

سلام من روی پیشونیم خیلی جوش میزنه چیکار کنم؟؟؟؟:(

پاسخ دادن 10 2
mina

mina

عرق کاسنی و‌شاه تره عالیه

پاسخ دادن 15 1
fa

fa

سلام می خواستم بپرسم عرق کاسنی باسه جوش صورت خوبه باسه دختر13ساله

پاسخ دادن 2 2
f.a

f.a

نمیدونم ببخشید من هیجده سالمه استفاده کردم فایده نداشت

پاسخ دادن 4 1
فرشته

فرشته

بله موثره، پيشنهاد من عصاره‏ ‏گياهي كاسيا است كه تو عطاري ها موجوده،اغلب جوشها بخاطر كبد هستن‏! شك نكن مصرفش كن فوق العادس.

پاسخ دادن 5 3
میتی

میتی

سلام خدمت هموطنان عزیز و اریاییم خمیر دندان برای پاک سازی سریع خیلی خوبه/بعد اینکه سبزیجات و میوه زیاد استفاده کنید صابون گوگرد هم خوبه و یه معجون هست که انصافا جواب میده طرز تهیش صبح ناشتا یه لیوان اب جوش بردارین یه قاشق خاک شیر بریزین توش یه نبات کوچولو هم بندازین توش که بتونین نوش جان کنین حد اقل یک تا دو هفته جواب میده

پاسخ دادن 7 4
نیاز

نیاز

شوخی کردم 25 سالمه خخخ . هی میگفتن عسل بزن اخه کدوم عسل هیچ کدومشون که طبیعی نیست همش شکره...من یه عمر شکر به صورتم زدم والا

پاسخ دادن 9 1
فاطی

فاطی

خمیردندون عالیییییییی

پاسخ دادن 6 6
ثمین

ثمین

من زدم اثر نداشت کمکم کنید

پاسخ دادن 5 1
زهرا

زهرا

عزيزاي دلم من بیشتر از هفت سال درگیر جوش صورت بودم و هر دکتری ک بگی چ تو ایران چ خارج از ایران رفتم...خانومايي ک جوش های شدید دارن و با درمان موضعی ب نتیجه نرسیدن حتما ی سونوگرافی برن...بیشتر جوشهایی ک دائمي هستن بخاطر کیست تخمدان و اختلالات هورمونی ب وجود میان ک نود درصدشون با مصرف قرص های ضد بارداری بعد از دو سه ماه از بین ميرن...ک البته من این قرص ها رو توصیه نمیکنم چون ب محض کنار گذاشتن دوباره جوش ب وجود میاد و حتی ميتونن باعث چاقی بشن...خواهشا هر قرصی رو مصرف نکنید من خودم سه سال ضد بارداری خودم دو سال راکوتان خوردم شیش ماه انتی بیوتیک خوردم همه ی این راه ها رو رفتم...بهترین نتیجه رو از تغذیه ی مناسب ب ویژه خام گیاه خواری می گیرید...مدتش طولانيه ولی ارزشش رو داره و مشکلات کبدی و کلیوی نميگيريد...انشاءالله مشکلات همه عزیزان زودتر حل شه

پاسخ دادن 23 2
عرفان

عرفان

جوش‌های رو گونه نشانه چی هست و چگونه بر طرف میشود

پاسخ دادن 8 2
حسین

حسین

نشانه استرس و کم خوابی تامیتونی بخواب

پاسخ دادن 11 4
Alireza

Alireza

سلام.من 13سالمه.من همه جاى صورتم جوش مى زنه و خيلى عذابم مى دن ،ولى دوستم صابون روغن شتر مرغ به من پيشنهاد داد،تازه دارن كم مى شن،ولى مى خوام بهترين و اصلى ترين راه رو بدونم،متشكرم

پاسخ دادن 7 6
باران

باران

سلام دوستای گلم .. عرفان جان جوش رویه گونه به مشکلات تنفسی و ریوی یرمیگرده .. برای برطرف شدن هرنوع جوش اول باید تغذیتونواصلاح کنید .. دوم ورزش کردن حداقل روزی نیم ساعت .. سوم خورن میوه و سبزی .. بعد به سراغ ماسک ها برید .. فقط یک نکته اونم اینه که اونایی که جوش زیاد دارن یا پوستشوم چربه از عسل استفاده نکنن به هیچ وجه .. من استفاده کردم بدتر شد ... در ضمن ابلیمو رو هم نباید به صورتتون بزنین چه مستقیم چه همراه با ماده ای دیگه به صورت ماسک .. چون لایه ی رویی پوست که باعث مقامت در برابر افتاب و ... میشه رو میسوزونه ... عرفان جان شما نصف لیوان اب رو با یه قاشق چای خوری نشاسته رویه گاز هم بزن و بذار یه غلیظی فرنی بزن باید پشت سره هم هم یزنی بعد بذار کنار نیمه سرد بشه ولی نه خیلی .. بعد به بزن به صورتت هفته ای سه بار این کارو انجام بده تا 3 هفته بعد جوشات میره و صورتت نرم میشه ..

پاسخ دادن 15 1
f.a

f.a

خیلی چیزاواسه به وجودامدن جوش میشه ازنمک کم استفاده کنید ازانتی بیوتیک به هیچ وقت استفاده نکنید ازخورشید جلوگیری کنیداگه مجبورید برید بیرون از کرم ضدافتاب مناسب پوست استفاده کنید ازتلقلات مثل پفک و چیپس کم استفاده کنیدازلوازم ارایشی مناسب پوست اتون استفاده کنید

پاسخ دادن 7 3
elham

elham

نظر شماشمابایدببینیدپوست صورت شماخشک است یاچرب
دراین صورت ازصابونهای قلیایی یااسیدی استفاده کنید
آلووراچربی بالایی داردشایدبه خاطرهمین صورت شماجوش میزند
به نظرمن بهترین راه برنامه غذایی مناسبه

پاسخ دادن 4 1
زهرا

زهرا

بهترین نتیجه را ازش گرفتم

پاسخ دادن 2 1
davod

davod

سلام برای خوب شدن جوش های سرسفید یا زیرپوستی که میزنیم فقط اراده میخواد

پاسخ دادن 10 1
davod

davod

خوردن هر روز صبح ناشتا یک لیوان آب وعسل با آبلیمو طبیعی بخورید

پاسخ دادن 4 2
davod

davod

گوشت گاو و گوساله مخصوصا سوسیس کالباس که عامال اصلی جوشه پیتزا.اسنک.حالا هرچی فست فوت گه میخواد باشد بزارید کنار (مرغ های کارخونه ای وقتی مامانامون می پزند دلمون آب میره میشینم پاش یه دلسیر میخوریم راست همون یه دل سیر که خوردیم جوش میزنیم )

پاسخ دادن 8 2
davod

davod

ماست با شیرم بزارید کنار چون اکثرا مواد نگهدارنده به خیلی افراد سازگار نیست چای هم نخورید اگم میخورید کم رنگ باشه چون اون جای که میخورید خیلی ها 20قندا با یه لیوان چای میخورند که برا معده بده

پاسخ دادن 4 2
davod

davod

غذاهی کنسروی شده کارخونم نخورید مثل نوشابه دلستر (کیک بسته بندی شده ی کارخونه بیسکویت شکلات آدامس پفک چیپس هر آشغالی که می دونید کنسرویند نخورید

پاسخ دادن 10 5
رها22

رها22

سلام.ى سالى هس گونم جوش قرمز ميزنه متخصص طب سنتى رفتم گفتن حجامت انجام بدم سرکه سيب با پودر دست ساز دادن ولى چن روز بيشتر استفاده نکردم گفتن عسل بزنم ولى عسل خودش گرم هستش منم بخاطر مزاجم گفتن اينقد جوشام قرمزه.چونمم جوش ميزنه خسته شدم ازبس ميگن صورتت چى شده.بخور خوبه ک بخور بدم؟کسى هم انتى اکنه بهم معرفى کرد تاثيرداره؟

پاسخ دادن 12 3
هستی

هستی

بسیار عالی بود . من حتما این روش های درمان را انجام میدهم . very good nice

پاسخ دادن 2 1
یه رهگذر

یه رهگذر

خمیردندون اصلا برای پوست خوب نیست

پاسخ دادن 13 5
رامین

رامین

بابا اینا همه چرته عامل جوش شکمو بودن بعضی غذاها و خوراکی هارو نباید خورد مثلا تخم مرغ تخمه کره خامه غذاهای چرم غذاهای فست فودی سیب زمینی گردو شیرینی مخصوصا خامه ای اصلا نخورین و چند تا چیز دیگه که اگه یادم بیاد میگم بهتون ولی خداییش من اینارو از برنامه غذاییم حذف کردم جواب داد

پاسخ دادن 6 2
غیره

غیره

عزیزم ماسک استفاده کن

پاسخ دادن 3 0
مملی

مملی

دوستان نارنج باگلاب پیشنهاد میکنم

پاسخ دادن 5 1
بهزاد

بهزاد

سلام میخام بدونم خمیر دندان روی جوش های دور چونه ام تاثیر داره یا نه

پاسخ دادن 3 1
mahdi

mahdi

نه دوست عزیز خوب نیست

پاسخ دادن 6 2
نیکا

نیکا

سلام منم قسمت پیشونیمو گونه هامو چونم جوش دارن یه راهی بگین ک سریع این جوش ها از بین برن کلافم کردن مرسی .؟

پاسخ دادن 5 2
faezeh

faezeh

من ۱۲ سالم بیشتر نیس پوست ما بچه ها مخصوصا تو نوجوونی حساسه الان من خمیر دندون بمالم به دلیل ترکیبات شیمیایی رو پوستم تاثیر میزاره و کلا خراب میشه اما این راه که بعضی چیزارو نخورین باز بهتر جواب میده و اینکهجوش با جوش فرق داره باید رفت دکتر و اینکه یه ذره بگذره بهتر میشه اگگه دستکاری نکنی

پاسخ دادن 5 1
poya

poya

اگه دست کاری نکنی حتما جاشون میمونه.

پاسخ دادن 13 12
سحر

سحر

سلام من روچونم جوش میزنه نمیره.میدونم مال استرسه این روزام خیلی بهاطر مراسم عروسیم استرس دارم.یع پیشنهادتوپ بهتون دارم ازصابون پی استفاده کنید خیلی عالی.

پاسخ دادن 2 2
علی

علی

پیاز درمانشه

پاسخ دادن 6 1
رونالک

رونالک

سلام من دوماهی میشه صورتم جوش میزنه مخصوصا پیشونیم قبلا میگفتم یعنی میشه ی روزی هم صورت من جوش بزنه.حالا جوش زدم نمیدونم چیکارکنم

پاسخ دادن 9 9
هانی جوووووون

هانی جوووووون

سلام دوستان عزیز من روی چانه هام خیلی جوش میزنه علت چیه راهنمایی کنید لطفا

پاسخ دادن 5 2
سودا

سودا

جيكار كنم كه بعد اصلاح جوش نزنم

پاسخ دادن 0 2
هانی

هانی

یخ بزار عزیزم بعد از اصلاح خیلی خوبه جوش نمیزنه

پاسخ دادن 0 0
فرزانه

فرزانه

وقتی اصلاح میکنی بنداصلاحتا الکلی کن

پاسخ دادن 2 0
بهزاد

بهزاد

واقعا خمیر دندان تاثیر زیادی دارد

پاسخ دادن 8 6
فاطمه

فاطمه

من همیشه از زیتون استفاده می کنم شما هم استفاده کنید خیلی تاثیر داره

پاسخ دادن 0 0
الی

الی

خب باید زیتونو چی کار کنیم

پاسخ دادن 8 1
ععععععع

ععععععع

نشاسته با اب جوش مخلوط کنید

پاسخ دادن 0 1
afsaneh

afsaneh

سلام.واسه من جواب نداد.

پاسخ دادن 2 0
مهشید

مهشید

سلام من جوشام تقریبا تموووووم شده ولی واااااااای لکاش مونده وحشتناکم مونده چیکااار کنم.......؟؟؟؟؟؟؟؟؟کمکم کنید لطفا

پاسخ دادن 7 0
shima joon

shima joon

خیار ورقه ورقه یا رنده کن هرشب بذار رو پوستت بمونه.

پاسخ دادن 4 0
.....

.....

سلام من جوشهاي صورتمو ميتركونم و سفيديشونو ميارم بيرون ولي شنيدم ك اين كار ب ضررمه من ١٥ سالمه خيلي اعصابو خراب ميكنن اين جوش ها خمير دندان بزنم خوبه ؟

پاسخ دادن 10 3
....

....

تا دو هفته هر شب قبل خواب سیب زمینو ورقه ورقه کنی تا نیم ساعت باشه عالیه :)

پاسخ دادن 6 2
همون

همون

عرق کاسنی بخورید

پاسخ دادن 8 1
فرزانه

فرزانه

خوب اگه تبشون گرم باشه باید کاسنی بخورن

پاسخ دادن 10 0
مریم

مریم

سلام .خدا راشکر من پوست خوبی دارم.نیازی به کرم و مواد آرایشی نیست.چون غیر طبیعی میشه.راز داشتن پوست خوب خوردن انگور باهسته اونم خیلی زیاد.مثلا درفصل انگور روزی 3بشقاب بزرگ.برای سلامتی هم روزی 2تاسیب و همراه غذا لیمو میخورم.

پاسخ دادن 5 12
paria

paria

این دارو ها خیلی موثر

پاسخ دادن 6 6
سمیرا

سمیرا

تضمینی ترین و ارزونترین راه داشتن پوست خوب،هرروز چهل و پنج دیقه پیاده روی تند داشته باشید.دیدم،میبینی

پاسخ دادن 9 9
رامین

رامین

با سلام خدمت دوستان عزیز ببینید من الان چندین ساله جوش دارم به هر راهی که گفتید رفتم و انجام دادم هیچی اثر نداره بی خودی نرید دکتر یا ماسک استفاده کنید هیچی اثر نداره هیچی هیچی هیچی فقط باید مثل حضرت ایوب صبر داشته باشید

پاسخ دادن 25 9
محمد

محمد

بچه ها اگر با خمیر دندان یا پیاز بمالم روی جوش هام جاش میمونه یا نه لطفا راهنماییم کنید

پاسخ دادن 7 3
مریم

مریم

نه بابا اقامحمد من نامزدم شب جشن نامزدی مون جوش داشت دویاسه شب قبلش از خمیر دندون سیگنال استفاده کرد شب جشن هیچ اثاری ازش نبود

پاسخ دادن 10 4
علیرضا

علیرضا

بچه ها خواهش میکنم نه دکتر برید نه درمان کت بید جوش خودش وقت داره می ره

پاسخ دادن 10 4
زیبا

زیبا

سلام من اصلاح کردم فرداش کل صورتم جوووش زد..سرخ شده..چیکار کنم زود خوب شه

پاسخ دادن 8 4
روزا

روزا

ایا واقعا خمیر دندان تاثیرداره؟

پاسخ دادن 5 6
هیراد

هیراد

بابا همه جوشا بیشترشون واس دوران بلوغه من همه این روشارو امتحان کردم هیچ تاثیری نداشته , اگرم واس سن بلوغ نیس حتما واس اینه ک تبتون گرماییه و چیزای شیرین بخورین جوش میزنین مث کاکاعو یا شکلات و ...

پاسخ دادن 12 6
تمنا

تمنا

سلام عزیزم .خمیر دندان واسه همه پوست ها جواب نمیده ...باید اول ازمایش بدی ببینی این جوش ها از چیه

پاسخ دادن 6 6

بچه ها هیچکدومتون به هیچ وجه دارچین نزنین من رفتم دکتر بهم گفت اصلا دارچین به صورتت نزن

پاسخ دادن 7 4

منم خیلی حساس بودم ولی بعد از یه سن مشخصی جوش هاتون خود به خود از بین میرن .... شما سعی کنید اجوش هاتون رو نکنید درست میشه.... خودم کلی کرم و مایک های مختلف رو امتحان کردم ولی جواب نداد

پاسخ دادن 5 4
nazanin

nazanin

واقعا مطالب سایتتون عالی بود خیلی خیلی ممنونم انشالله همیشه موفق باشید واقعا بهره بردم بسیار سپاس گذارم

پاسخ دادن 18 6
نواب

نواب

بچه ها آبليمو خيلي تاثير خوبي داره من خودم استفاده ميكنم تاثيرش خيلي بالاس

پاسخ دادن 9 7
الناز

الناز

سلام من خیلی جوش داشتم ی بار رفتم دکتر قرص سفیکسیم 400بهم داد روزی 1دونه میخوردم در عرض چن روز جوشام کاملا از بین رفت

پاسخ دادن 11 6
sanaz

sanaz

راکوتان به هیچ وجه نخورید،بخصوص بانوان،خیلی ضرر داره،باعث نازک شدن شدید پوست میشه،طوری که به صفحه ی کامپیوتر و لپ تابتون حتی به نور خورشید حساس میشه و پوستتونو قرمزو لک دار میکنه،معدتون رو داغون میکنه،مشکلات کبدی و .....

پاسخ دادن 11 1
sanaz

sanaz

قرصای شیمیایی رو بزارید کنار،جوشاتونو دست کاری نکنید،صورتتون رو دو سه بار با صابون هایی که ph خنثی دارن شستشو بدید،یک روز سفیده ی تخممرغ بزنید ،فرداش اب سیزمینی ارگانیک، فرداش ماست کم چرب، فرداش ابلیمو تازه، فرداش با گلاب شستشو بدین ،مهم نیس که بترتیب انجام بدین،مهم اینه متغیر باشه تا زودتر جواب بگیرین،مهمتر این که طبیعیه.

پاسخ دادن 8 3
ناشناس

ناشناس

سلام،من هر وقت جوش ميزنم از ماسك گلاب و هسته به استفاده ميكنم واقعا عاليه(0/4 استكان گلاب و 10 تا هسته به رو با هم داخل يك ظرف در بسته به مدت 24 ساعت داخل يخچال بگذاريد و بعد كه حالت ژله اي شد يك لايه نازك از اون رو به صورتتون بزنيد و نشوريد چون خودش خشك ميشه)بعد از چند بار استفاده تاثيرش رو ميبينيد.

پاسخ دادن 6 4
sahar

sahar

من خمیر دندون میزدم جوشام بدتر میشد و‌میسوخت صورتم .پارسال حجامت کردم خیلی خوب بود بعد الان دو ماه صورتم پر از جوش شده میگید چیکار کنم ؟

پاسخ دادن 7 4
فاطمه

فاطمه

سلام دوستان.بهتون پیشنهاد میکنم از صابون آنتی باکتریال تی تیری استفاده کنین.جوش ها رو خشک میکنه.قیمتشم خیلی مناسبه همه دارو خونه ها داره.

پاسخ دادن 9 1
زهرا

زهرا

سلام دوستان لیزر درمانی به صورت کامل جواب میده؟ کسی دستگاه رفع آکنه بلولایت تریا استفاده کرده؟ اگه کسی استفاده کرده بگه تاثیر داره یا نه.

پاسخ دادن 6 3
پیمان_خان

پیمان_خان

اقا بهترین راه از نظر من اینه که اگه حوصله صابونو ندارید از محلول (کلیندامایسین1 درصد)استفاده کنید__اگه می تونین از صابون انتی باکتری یا گوگرد استفاده کنید (خرچنگم شنیدم ولی امتحان نکردم)من خودم هم فعلا به نتیجه ای نرسیدم خخخ ولی انتی باکتری داره جواب میده اقا خمیر دندون نزنید به جای خوب کردن بدترش میکنه(به همه پوستا سازگار نیست)من روزش استفادم از انتی باکتری اینه که وقتی یه بار شتستم صورتمو دومین بار کف صابون رو روی جوش بمالم و بذارم بمونه (ترجیحا شب)بعد خواب جوش ها کم میشه و جوش های سر سفید که به علت هورمون های جننسیت در دوران بلوغه میزنه بیرون وصبحا هم بعد بیدار شدن یه بار صورتتونو بشورید و صابون گوگرد بزنید (دهن جوشو صاف میکنه)برای از بین بردن جاشم از پوست خیار(فقط از پوست خیار)نه چرتو پرتای دیگه استفاده کنید...امیدوارم از این جوشای مزاحم خلاص شید بدترین قسمتشم موقع مهمونیه که فردا می خوای بری مهمونی جلو اینه میبینی یه جوش زده یک کیلو تو صورتت:(امیدوتارم کمکی کرده بود مرسی از همه بنده هم 17 سالمه...یاعلی

پاسخ دادن 16 3
نمیا

نمیا

اینا همش شر و وره برید دارو خونه صابون ضد اکنه بگید بهتونه بده از همه چی بهذره صابون خرچگم استفاده چردم بندازینش دله

پاسخ دادن 7 11
یه نفر

یه نفر

برای درمان جوش فقت ازصابون ضدآکنه ی گلمر استفاده کنید......باورکنیدعالیه

پاسخ دادن 6 16
پیمان کوهدشتی لرستان

پیمان کوهدشتی لرستان

همیه این چیزای ک میگید الکیه فقط هرروز سه بار صورتوبا اب گرم بشورید بعد با یه دست مال تمیزپاک کنیدهیچ وقت دست ب صورتت نمال یا موقع حرف زدن با گوشی گوشی رو نزار روصورتت وقتی ک سورتت میخاره بایه دستمال بکش روصورتت همیشه ی دستمال همراتون باشه بعدبالشتی ک زیر سرت میزاری همیشه بزار پاک بمونه همیشه موقع خواب پشت سرتان را رو بالش بزارید هیچ وقت صورت خود را رو بالش نگذارید,,زیاد فکرنکنید ک همین فکر کردن خودش پدرجوشه به امیدخدا خوب میشید

پاسخ دادن 30 1
pezhman

pezhman

بچه ها کلا چیزی ب صورتتون نزنید این جوش ها بر اثر سن بلوغ و تیک عصبیه

پاسخ دادن 15 9
beautifulllll

beautifulllll

سلام خمیر دندان برای بعضی از پوست ها مشکلی بسیار بزذگی درست میکند

پاسخ دادن 10 2
محمد

محمد

بهترین راه عسل طبیعی اینا که داخل مغازه ها هست نه اینایی که داخل مغازه هستن پرورشی اند .

پاسخ دادن 4 4

چیکا ر کنم این جوشا کاملا برع بهترین روش چیه

پاسخ دادن 14 2
Sh

Sh

مربوط به کامنت بالا. در ضمن ماسک آلوورا رو هم استفاده کردم چند هفته ولی لکه ها پاک نشدن و جوش هم میزدم هم‌چنان. الان نمیخوام عسل بذارم ولی اصلا نمیدونم چطور و آیا واسه لکه ها هم جواب میده یا نه. چون هرچی میشنوم واسه جوشه و کسی لکه رو‌ نمیگه. کاش کسی سر بزنه اینجا و‌جواب بده اینو

پاسخ دادن 11 2
بی نام

بی نام

من 43 سال دارم وتمام این راه های گفته شده را امتحان کرده ام وبا داشتن دوفرزند وتست کبد سالم ومصرف انواع داروهای شیمیایی و گیاهی و ورزش و... به هیچ نتیچه ای نرسیده ام دیگه خسته شده ام از چهارده سالگی تا حالا

پاسخ دادن 11 5
رها

رها

من صورت خیلییییی صافی داشتم هیچ وقت از سفید کننده استفاده نمیکردم ولی الان هم جوش زدم هم جوش موندهه خیلی بد شده خمیردندان هم فایده نداشت کنکوردارم امسال ولی استرس هم ندارم نمیدونم چی کار کنم ؟توروخدایه راه درمان سریع و فوری بگید

پاسخ دادن 8 5
Freya

Freya

بنظر من اگه واسه از بین بردن جوشاتون اینقدر عجله دارین بهتره صبح قبل از اینکه صبحانه بخورین کمی از اب دهنتونو روی جوشتون قرار بدین ! حتی روی زیگیل هم کار میکنه... بخدا اگه به حرف من اعتماد ندارین به حرف ابن سینا اعتماد داشته باشین ! اینی که بهتون گفتمو ابن سینا تو کتابش نوشته

پاسخ دادن 33 6
نرگس

نرگس

مگه خمیر دندون شیمیایی نیست

پاسخ دادن 14 5
نرگس

نرگس

از کجا بفهمم که خمیر دندون برام حساسیت ایجاد نمیکنه؟

پاسخ دادن 10 5
سمانه

سمانه

عزیزم ب نظرم ازخمیردندون استفاده نکن برامن ک اصری نداشت منروی بینیم خیلی جوش های بزرگی میزدم خیلی بزرگ امارفتم پیش یک متخصص عالی والان خداروشکرخیلی بهترشده ب نظرم خوددرمانی نکنیدوب دکترمراجعه کنید

پاسخ دادن 19 7
شقایق

شقایق

خمیردندون برای هر پوستی مناسب نیست برای بعضی ها التهاب ایجاد میکنه برای بعضی ها جوش رو برطرف میتونی امتحان کنی روی یکی از جوشات که تو صورتت زیاد معلوم نیست بزار ببین چی میشه!

پاسخ دادن 30 9
Sahar

Sahar

من سدر و با خیار رنده شده با یک قاشق عسل قاطی کردم استفاده کردم واقعنم جواب گرفتم ۱۸ سالمم هس پوستمم چربه

پاسخ دادن 34 12
سهیلا

سهیلا

یک قاشق چایی خوری عسل شکر ابلیمو روغن زیتون برای سفیدشدن پوست صورت خیلی خوبه فقط حواستون باشه دانه های شکرحل نشه

پاسخ دادن 51 21
سهیلا

سهیلا

جوش خودش ازبین میره اصلا جوش برای رفع چروک صورت خوبه

پاسخ دادن 203 57
زهرا

زهرا

یک قاشق زرد چوبه ویک عدد سفیده ی تخم مرغ روی صورت بزارید تا خشک شود واقعا عالیییی

پاسخ دادن 1 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف