نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد کشف روش جدیدی برای درمان سقط جنین متوالی
درمان سقط جنین ، درمان سقط جنین مکرر
یکی از مشکلاتی که زوجهای نابارور با آن روبه رو هستند، سقط مکرر خودبه خودی جنین است.دانشمندان روش جدیدی را برای درمان و پایان دادن به این مشکل یافته اند.
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1394

درمان سقط جنین مکرر

سقط مکرر یک تجربه بسیار دردناک چه برای پزشک و چه برای بیمار می باشد.سقط مکرر به بروز 3 سقط یا بیشتر، قبل از نیمه اول بارداری، اطلاق می شود و در هر 300 بارداری یک مورد حادث می شود. سقط به خودی خود شایع ترین عارضه بارداری است و برای زوجینی که تمایل به داشتن فرزند دارند، استرس های روحی روانی فراوانی ایجاد می کند  و بعنوان یک عامل بازدارنده برای تکامل جنین به حساب می آید.

درمان سقط جنین مکرر

از این رو محققین دانشگاه «Warwick» انگلیس با انجام آزمایشات متعدد بر روی 183 بافت رحمی متوجه شدند در آن دسته از رحم هایی که سلول های بنیادی لایه رحم کمتر است، سقط جنین متعدد بیشتر یه وجود می آید.

دانشمندان انگلیسی بر این باور هستند که با افزایش سلول های بنیادی لایه رحم می توان به سقط جنین های متوالی در خانم ها پایان داد.

این دانشمندان می گویند، تکثیر سلول های بنیادی لایه رحم باعث تسریع بخشیدن به پیر شدن رحم می شود که این امر می تواند ناباروی را ایجاد کند، از این رو با تولید این نوع سلول بنیادی در شرایط آزمایشگاهی و تزریق آن به داخل رحم دیگر شاهد پدیده سقط جنین متوالی نخواهیم بود.

محققین دانشگاه  Warwick انگلیس قصد دارند تولید سلول های بنیادی لایه رحم و تزریق آن به رحم مادران که عامل تقویت استقرار جنین است را از بهار سال جاری میلادی شروع کنند.

کشف روش جدیدی برای درمان سقط جنین متوالی

کشف روش جدیدی برای درمان سقط جنین متوالی
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 47
برگرفته از مهر-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 41 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف