نمناک ورزشگوناگون بادکش جدیدترین درمان ورزشکاران المپیکی + تصاویر
المپیک ، مسابقات المپیک
لکه های قرمز روی بدن ورزشکاران المپیک در حقیقت جای بادکش است که یک روش سنتی چند هزارساله شرقی است و در آن از فنجان های مکش برای کاهش دادن درد استفاده می شود.

لکه قرمز روی بدن ورزشکاران المپیک

چند روزی است که وجود لکه های قرمز روی بدن ورزشکاران المپیک ریو در شبکه های اجتماعی مور توجه قرار گرفته است و سوژه داغی در کنار نتایج بازی های المپیک شده است و توجه عده زیادی را به خود جلب کرده است و سوالی شده است در ذهن تماشاگران بازی های المپیک که ماجرای لکه های قرمز روی بدن ورزشکاران المپیک ریو چیست

اگر بازیهای المپیک را دنبال کرده باشید، متوجه لکه های قرمز روی بدن های برخی ورزشکاران از جمله مایکل فلپس شناگر و الکس نادور ژیمناستیک کار شده باشید که توجه زیادی را در رسانه های اجتماعی به خود جلب کرده است. اما واقعا این لکه ها چیستند؟

این لکه های قرمز در حقیقت جای بادکش هستند که یک روش سنتی چند هزارساله شرقی است و در آن از فنجان های مکش برای کاهش دادن درد استفاده می شود.

در این روش، فنجان های گرم برای ایجاد مکش روی ناحیه دردناک بدن گذاشته شده که یک خلاء جزئی ایجاد می کند و به تحریک ماهیچه و جریان خون و در نتیجه کاهش درد می پردازد.

ورزشکاران المپیکی

ماجرای لکه های قرمز روی بدن ورزشکاران المپیک ریو

اگرچه شواهد علمی کمی برای آن وجود دارد اما ورزشکارانی که از آن استفاده کرده اند، بسیار طرفدار آن هستند. پاول سانکوویچ، شناگر بلاروس اویل تابستان در حساب اینستاگرام خود نوشته بود:بادکش کردن یک ابزار عالی برای ترمیم است.

این نخستین بار نیست که این روش سنتی شرقی توجه ها را به خود جلب کرده است. افراد مشهوری مانند جنیفر آنیستون، گوئینت پالترو و جسیکا سیمپسون نیز در سال های گذشته علاقه خود را به این روش ابراز کرده بودند.

ورزشکاران المپیکی

ماجرای لکه های قرمز روی بدن ورزشکاران المپیک ریو

البته بادکش کردن تنها ابزار سلامت در بین ورزشکاران نبوده و روش هایی مانند نوار کششی کینزیو یا نوارهای قدرت از دیگر شیوه های مورد استفاده در سال های قبل برای سلامت ورزشکاران هستند.

نوار باریک و کشسان کینزیو برای جلوگیری از آسیب های ناشی از کشیده شدن عضله بر روی برخی از بخش های بدن چسبانده می شود. این نوار در دهه 1970 توسط یک فیزیوتراپ ژاپنی ابداع شد اما تا المپیک لندن در سال 2012 که تری هاردی آمریکایی، صاحب مدال نقره دوومیدانی و کاترین هالتویک، والیبالسیت آلمانی از آن استفاده کرده بودند، جلب توجه نکرده بود.

ورزشکاران المپیکی

ماجرای لکه های قرمز روی بدن ورزشکاران المپیک ریو

روش سرمادرمانی نیز از دیگر روش های کاهش درد و التهاب است که در آن، ورزشکار وارد اتاقی با دمای منفی 200 درجه فارنهایت می شود. دمای فوق سرد و بی حس کننده این اتاق باعث محدود شدن رگها و جریان خون شده که در نهایت التهاب را کاهش می دهد.

 ورزشکاران المپیکی

ماجرای لکه های قرمز روی بدن ورزشکاران المپیک ریو

نوارهای قدرت که تعادل را ارتقا بخشیده و گردنبندهای تیتانیوم/آب که به جریان انرژی بدن کمک می کند، از دیگر روش های مورد علاقه برخی ورزشکاران هستند.

هیچکدام از روش های ذکر شده دارای شواهد علمی و محکمی نیستند اما همچنان در میان ورزشکاران و بعضی هنرمندان طرفدار دارند.

بادکش جدیدترین درمان ورزشکاران المپیکی + تصاویر

بادکش جدیدترین درمان ورزشکاران المپیکی + تصاویر
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
برگرفته از ایسنا / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف