نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت درمان کم رویی با این مواد غذایی
کم رویی ، تاثیر خوراکی های پروبیوتیک درکم رویی
نتایج مطالعه محققان دانشگاه مریلند آمریکا نشان می دهد که مصرف خوراکی های تخمیر شده مانند ماست، شیر سویا،برخی انواع شکلات تیره و ترشی ها به درمان کمرویی کمک می کند.
تاریخ انتشار : 18 شهریور 1395
بازدید : 2,758 نفر

مصرف این مواد غذایی کم رویی شما را درمان میکند

تاثیر مواد غذایی بر سلامت جسم آن قدر بدیهی است که نیاز به توضیح ندارد. اما رژیم غذایی بر سلامت روانی افراد هم تاثیرگذار است. سیستم گوارش علاوه بر هضم و جذب غذا، بر خلق و خو و احساسات افراد نیز تاثیرگذار است. محققان موسسه پژوهشی ویلیام و مری (William & Mary) به همراه پژوهش گران دانشگاه مریلند طی مطالعات خود دریافتند که بین استفاده از غذاهای تخمیری و اضطراب اجتماعی رابطه ای مستقیم وجود دارد. این محققان با انجام این مطالعه متوجه شدند افرادی که مقدار بیشتری از این خوراکی ها می خورند، علایم کمتری از اضطراب اجتماعی دارند.

محققان می گویند:باکتری های مفید در خوراکی های تخمیر شده، محیط روده را به طور مطلوبی تغییر می دهند و این تغییرات روده، بر اضطراب اجتماعی تاثیر می گذارند.

اضطراب اجتماعی که به عنوان هراس اجتماعی نیز شناخته شده است، ترس مداوم و قریب به اتفاق از موقعیت های اجتماعی است و یکی از شایع ترین اختلالات اضطرابی به شمار می رود.

افراد مبتلا به این اختلال ممکن است از فعالیت های روزمره مانند ملاقات با غریبه ها، صحبت کردن در جمع، صحبت کردن با تلفن یا خرید کردن، بترسند.

اضطراب اجتماعی در کار، تحصیل و روابط اجتماعی اختلال ایجاد می کند و درمان آن با رفتار درمانی شناختی یا داروهای ضد افسردگی همراه است.

تصور می شود که از هر 10 نفر یک نفر به این اختلال مبتلا باشد. همچنین اضطراب اجتماعی در زنان به طور معمول دو برابر مردان است.

محققان در این مطالعه 710 نفر را مورد ارزیابی قرار دادند؛ آنها یک پرسش نامه برای ارزیابی شخصیت و شیوه زندگی به این افراد دادند که مقدار مصرف خوارکی های تخمیر شده در 30 روز را در آن درج کنند.

مواد غذایی

خوراکی های پروبیوتیک درکم رویی

این خوارکی ها شامل ماست، شیر سویا، کلم ترش، برخی انواع شکلات تیره و ترشی ها می شد.


این مطالعه نشان داد، افرادی که خوراکی های تخمیر شده بیشتری مصرف می کردند، علایم کمتری از اضطراب اجتماعی داشتند و این تاثیر در میان افرادی که در معرض خطر ژنتیکی اضطراب اجتماعی قرار دارند، بیشتر بود.

دکتر متئو هیلینایر از محققان این مطالعه گفت:مطالعات قبلی بر روی حیوانات نشان داده اند که پروبیوتیک ها می تواند سطح GABA را افزایش دهد؛ GABA یک ناقل عصبی است که کار داروهای ضد اضطراب شبیه بنزودیازپین ها از قبیل دیازپام را تقلید می کند.

محققان نتیجه گرفتند که مصرف خوراکی های تخمیر شده شامل پروبیوتیک ها، می تواند به عنوان یک مداخله کم خطر برای کاهش اضطراب اجتماعی عمل کند.

درمان کم رویی با این مواد غذایی

درمان کم رویی با این مواد غذایی
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
برگرفته از سلامت نیوز-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف