نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت درمان کم شنوایی با استفاده از شقایق دریایی
کم شنوایی ، بیماری
مطالعات جدید محققان نشان می دهد، شقایق دریایی حاوی پروتئینی است که می تواند به درمان کم شنوایی در موش ها و سایر پستانداران کمک کند.
تاریخ انتشار : 30 مرداد 1395

شقایق دریایی به درمان کم شنوایی می آید

تقریبا 10 درصد از مردم دچار کم شنوایی هستند، البته با تشخیص سریع و زود هنگام کم شنوایی می توان آنرا به خوبی مهار کرد. کم شنوایی بر اساس اختلال یا آسیب در هر یک از سه قسمت گوش ایجاد می شود.

با کاهش شنوایی توانایی شما برای برقراری ارتباطات اجتماعی موثر نیز کاهش پیدا می کند. عدم توانایی در درک گفتار دیگران می تواند موجب ناامیدی و دلسردی فرد شود. افرادی که از وسایل کمک شنوایی استفاده می کنند بهبود بارزی را در کیفیت زندگی، ارتباطات اجتماعی و شخصی و وضعیت روحی خویش احساس می کنند.

گویا برای درمان برخی عارضه های تخریب سلولی گوش باید دست به دامن شقایق های دریایی شویم. محققین به تازگی دریافتند پروتئین هایی که در بدن این جانور آبزی تولید شده و برای ترمیم سلول هایش استفاده می شود، قادر است سلول های شنوایی در موش ها و دیگر پستانداران را نیز ترمیم کند.

درمان کم شنوایی

شقایق دریایی احتمالا کلید درمان کم شنوایی خواهد بود

کم شنوایی یکی از مشکلاتی است که افراد بسیاری با آن دست و پنجه نرم می کنند. اما مطالعات محققان نشان می دهد، شقایق دریایی حاوی پروتئینی است که می تواند در ترمیم سلول های شنوایی موش ها و سایر پستانداران استفاده شود. اگر پروتئین موجود در شقایق دریایی را در مدت زمانی حدودا یک ساعت در اختیار سلول های شنوایی قرار داد، پیوندهای مولکولی سلولی با سرعت بیشتری بازسازی شده و به ترمیم سلول های آسیب دیده و تقویت قدرت شنوایی می پردازد.

این پروژه در مرحله مقدماتی بوده و هنوز مسیر طولانی را تا تکمیل شدن در پیش دارد اما محققان معتقدند برای این روش درمانی نیازی به سلول های شقایق دریایی نیست زیرا موش ها خود دارای این پروتئین ترمیمی هستند.

در صورت موفقیت آمیز بودن این مطالعه، درمان جدیدی پیش روی محققان قرار خواهد گرفت.

درمان کم شنوایی با استفاده از شقایق دریایی

درمان کم شنوایی با استفاده از شقایق دریایی
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
برگرفته از خبرگزاری مهر / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف