نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها درمان کورک گوش ، جوش های چرکی مزاحم
کورک گوش ، جوش چرکی گوش
کورک گوش یا همان جوش های چرکی که در خارج گوش رشد می کنند و با درد شدیدی همراه است به استفاده از روش های شستشو و نسخه های طبیعی قابل درمان هستند.

راههای درمان کورک گوش

 
هرکدام از ما زمان های سختی را هنگامی که جوش و کورک در صورت می بینیم داشتیم اما تا به حال احساس درد داخل گوشتان داشته اید
 
کورک داخل گوش باعث درد و چرک می شود و به گوش آسیب می زند.
 
درمان درد کورک داخل گوش دشوار است و ممکن است به صورت هم صدمه بزند و علاوه بر این کورک داخل گوش را باید درمان کرد تا باعث عفونت نشود.
کورک گوش

کورک گوش چیست و چطور درمان می شود

 

راه های درمان کورک گوش در خانه

از آّب استفاده کنید :شستشوی گوش با آب سرد گردو خاک را از بین می برد و از عفونت داخل گوش جلوگیری می کند و می توانید گوشتان را با صابون بدون الکل یا مایع شست و شو دهید تا جوش یا کورک خوب شود این کار را 2 یا 3 با در روز انجام دهید.
 
از هیدروژن پروکسید استفاده کنید:یک تکه ابریشمی را با هیدروژن و پیروکسید خیس کنید و آن را روی کورک بمالید و دقایقی نگه دارید زیرا هیدروژن پروکسید برای درمان کورک مناسب می باشد.
 

برای درمان کورک گوش از پد الکلی استفاده کنید

 یکی از بهترین راههای درمان کورک داخل گوش پاک کردن گوش با پد الکلی است و به خشک کردن کورک کمک می کند و از پخش شدن عفونت جلوگیری می کن
 
این نسخه را دو یا سه بار در روز انجام دهیم
 

از برگ های ریحان استفاده کنید تا کورک گوش درمان شود

 برگ های ریحان را له کنید و عصاره آن را بگیرید و کورک را با آن مرطوب کنید اجازه بدهید تا خشک شود و بعد با آب بشویید ، دو یا سه بار در روز شستشو کنید که این نسخه به از بین رفتن کورک کمک می کند.
 

چای سبز کیسه ای برای درمان کورک گوش

 خاصیت آنتی اکسیدانی وضدالتهابی در چای سبز یافت می شود و به درمان کورک و جوش کمک میکند.
 

برای درمان کورک گوش در خانه از کرم آکنه استفاده کنید

 یکی دیگر از راه های از بین بردن کورک استفاده از کرم آکنه است شما باید از کرم آکنه که حاوی 20 تا 10 درصد که حاوی بنزویل پیروکساید است استفاده کنید چون به خشک شدن کورک کمک میکند واز انتشار آن جلوگیری می کند و همچنین می توانید از الکل 10 درصد برای درمان کورک استفاده کنید.

درمان کورک گوش ، جوش های چرکی مزاحم

درمان کورک گوش ، جوش های چرکی مزاحم
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف