نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد بهترین روش درمان بیقراری و کولیک نوزادان
کولیک نوزاد ، کولیک نوزادان
کولیک تا حدی طبیعی است اما اگر شدت آن زیاد شود باید اصلاحاتی روی شیر مادر صورت گیرد به این ترتیب که برای درمان کولیک نوزاد، سراغ مادر می رویم و مشکلات گوارشی او را بررسی میکنیم.

راهکار طب سنتی برای درمان کولیک نوزادان

بعضی از نوزادان پس از به دنیا آمدن تا حدود 3 تا 5 ماهگی، گریه و بی قراری می کنند و این حالتشان ممکن است ساعت ها طول بکشد که این امر هم برای مادر و هم برای نوزاد بسیار دشوار می باشد. کولیک نوزاد یا همان گریه ها و بی قراری های شدید او هم برای کودک و هم برای مادر اذیت کننده است. اما نگران نباشید، چرا که عمر کولیک نسبتاً کوتاه است. طی چند هفته یا چند ماه، کولیک از بین رفته و شما اولین چالش بزرگ را پشت سر خواهید گذاشت. اما اگر راهکارهای معمولی درمان کولیک نوزاد از بی قراری های او کم نکرد باید به فکر چاره ای جدی باشید .

کولیک یک حالت خسته کننده است که با دوره های قابل پیش بینی کننده از ناراحتی های آزار دهنده در کودک سالم و خوب تغذیه شده مشخص می شود. کودک هایی که دچار دردهای کولیکی هستند بیشتر از 3 ساعت در روز و سه روز در هفته و یا حتی بیشتر گریه می کنند.

درمان کولیک نوزاد با اصلاح شیر مادر

عضو انجمن علمی طب سنتی گفت:کولیک تا حدی طبیعی است اما اگر شدت آن زیاد شود باید اصلاحاتی روی شیر مادر صورت گیرد به این ترتیب که برای درمان کولیک نوزاد، سراغ مادر می رویم و مشکلات گوارش، یبوست و ضعف حذف را برطرف می کنیم.

عضو انجمن علمی طب سنتی در خصوص علت کولیک (گریه های شدید و بی قراری نوزادان) ، گفت:این حالت معمولاً در بچه های شیرخوار به وجود می آید و یکی از علت آن تشکیل فولورهای طبیعی روده است که می خواهند شکل بگیرند این حالت را در نوزاد ایجاد می کنند.
درمان کولیک نوزادان

کولیک در نوزادان تا حدودی طبیعی است اما اگر ادامه یابد باید به فکر چاره ای جدی بود

وی افزود:مزاج والدین نیز می تواند در به وجود آمدن کولیک نوزاد مؤثر باشد. همچنین نحوه تغذیه و سبک زندگی مادر روی جنس شیر اثرگذار است مثلاً مادرانی که غذاهای نفاخ می خورند یا درهم خوری دارند نوزادان آنان بیشتر به کولیک مبتلا می شوند.

این عضو انجمن علمی طب سنتی گفت:کولیک تا حدی طبیعی است اما اگر شدت آن زیاد شود باید اصلاحاتی روی شیر مادر صورت گیرد به این ترتیب که برای درمان کولیک نوزاد، سراغ مادر می رویم و مشکلات گوارش، یبوست و ضعف حذف را برطرف می کنیم.

وی در خصوص نشانه های کولیک، گفت:گریه های شدید و بی قراری نوزاد بعد از غذا و در نیمه های شب که به راحتی تسکین نمی یابد همچنین کش و قوس نوزاد و کشیدن خود به عقب یکی دیگر از نشانه های کولیک است.

این متخصص طب سنتی گفت:معمولاً مادران تفاوت گریه گرسنگی و گریه کولیک را متوجه می شوند، آروغ شدید نوزاد، برجستگی شکم یکی دیگر از علایم است اما برای تشخیص دقیق تر لازم است حتماً به متخصص مراجعه شود.

بهترین روش درمان بیقراری و کولیک نوزادان

بهترین روش درمان بیقراری و کولیک نوزادان
: امتیاز : 3.6 تعداد رای : 29
برگرفته از فارس / م.ف
این مطلب مفید بود ؟
21 8
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف