دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامتورزش و سلامت درمان گردن درد با یوگا
گردن درد ، ورزش  دردرمان گردن درد
با انجام این حرکات ساده ی یوگا، برای همیشه با گردن درد خداحافظی کنید و زندگی آرام و بدون استرسی داشته باشید. تا موقعی که به این هدف برسید، شاد باشید و این حرکات را هم تمرین کنید.
بازدید : 5,644 نفر

آشنایی با چندحرکت ساده یوگابرای درمان گردن درد

این روزها ما از همه چیز بهترینش را می خواهیم. خانه ی بهتر، حقوق بهتر، نمره های بهتر و حتی زندگی بهتر. میل به بی نقص بودن دارد همه ی ما را تحت تأثیر خودش قرار می دهد. شاید بگویید «خُب به خاطر تکامل است دیگر!» ولی سرعتی که ما داریم در تکامل به خرج می دهیم دارد سلامتی ما را به باد می دهد:هم از نظر ذهنی، هم فیزیکی و هم احساسی. خواسته های ما تبدیل به نیازهای مان شده اند و برای برآورده کردن این نیازها باید سخت کار کنیم. در نتیجه زیادی به خودمان فشار می آوریم و بدن مان را تبدیل به یک کارخانه ی سوخت وساز می کنیم. بعد بالاخره زمانی می رسد که فرسودگی به دنبال کار بیش از حد گریبان گیر ما شده است. یکی از دردهای مزمن ناشی از این فرسودگی، گردن درد است. درد آزار دهنده ای که تاب و توان حتی ساده ترین کارها را از ما می گیرد. در این مقاله با چند حرکت ساده یوگا برای درمان گردن درد آشنا می شویم.

برخی تمرینات یوگا با کشش مناسب عضله همراه هستند. این تمرینات موجب آزاد شدن اسید لاکتیک تولید شده در عضلات می شوند و سبب خشکی، فشار، درد و خستگی می گردند. همچنین یوگا حرکات مفاصل را افزایش داده و موجب افزایش لغزندگی مفاصل و بهبود حرکات بدن می شود.

سرویکالژیا (Cervicalgia) که بیشتر به عنوان گردن درد شناخته می شود معمولا بر اثر مدت زیادی نشستن در یک حالت، یک شب خواب سخت و ناراحت یا کاهش ساعات تمرینات ورزشی رخ می دهد. همانطور که می بینید دلایل گردن درد ساده اند، پس چرا درمان آن اصلا به این سادگی نیست؟

در اصل نکته همین جا است! ما در این مقاله با هفت گام ساده (آسانا یا حرکات یوگا) که به سادگی می توانید انجام دهید و لطمه ای به برنامه ی پرمشغله ی روزانه تان نمی زند، به شما یاد می دهیم از شر گردن درد خلاص شوید. بهترین چیز در مورد یوگا این است که از پنج هزار سال پیش که شروع شده تا الان هنوز هم همان قدرت خودش را دارد.

1. بال آسانا یا حالت بچه

گردن درد

چند حرکت ساده برای درمان گردن درد

روی دو زانو بنشینید، ساق پاهای تان را روی زمین قرار دهید به طوری که دو انگشت شصت پای تان در یک راستا و در کنار هم باشد. روی پاشنه های تان بنشینید. دست های تان را در دو طرف بدن تان قرار دهید، نفس تان را بیرون بدهید و بالاتنه ی خودتان را بین ران های تان جمع کنید/ از کمر خم شوید به طوری که بدن تان بین ران های تان قرار گیرد.به

آرامی سرتان را روی زمین قرار دهید. هر قدر می توانید این حرکت را انجام دهید ولی به خودتان فشار نیاورید. دست های تان باید در دو طرف بدن تان در حالت آرامش باشند و کف دست های تان به سمت بالا باشد. تا هر وقت می توانید در این حالت بمانید و بعد به آرامی در حالی که نفس تان را به داخل می کشید بدن تان را بلند کنید و در حال نشسته قرار بگیرید. دست های تان را روی ران های تان قرار دهید و کف آنها را به سمت بالا بگیرید، طوری که انگار در حالت تسلیم خدا هستید. این حالت نه تنها به برطرف شدن گردن درد و کمردرد کمک می کند، بلکه به مغز شما هم آرامش می دهد. این حرکت باعث کشش ماهیچه های ران، باسن و مچ پا می شود و شما را مثل یک بچه سرحال می کند.

2. آسانای ناتراجا یا چرخش خمیده

درمان گردن درد

تمرینات ساده یوگا در درمان گردن درد

روی زمین، صاف و به پشت دراز بکشید. به آرامی پای راست تان را بلند کنید و آن را از روی پای چپ تان رد کنید. پای چپ تان را صاف نگه دارید و مطمئن شوید که پای راست تان روی زمین در زاویه ی مناسبی قرار گرفته است. دست های تان را به دو طرف بکشید و صورت تان را به سمت راست نگه دارید. سی ثانیه در این حالت بمانید و در همین حال چند نفس عمیق بکشید. همین کار را با پای چپ تان هم تکرار کنید. این حرکت علاوه بر این که ماهیچه های شما را انعطاف پذیرتر می کند، شما را به یک حالت خوشی و سعادت می رساند.

3. بیتیل آسانا یا حالت گاو

درمان گردن درد

تمرینات ساده یوگا در درمان گردن درد

اول ساق پاهای تان را روی زمین قرار دهید. بعد کف دست های تان را روی زمین بگذارید و مطمئن شوید که مچ دست ها، آرنج و شانه تان در یک راستا قرار دارند. زانوهای تان هم باید کاملا در راستای باسن باشد. بازوها و ران های تان باید عمود بر زمین باشند و بالاتنه ی شما با سطح زمین موازی باشد. وقتی در این حال هستید نفس تان را به داخل بکشید و شکم تان را به سمت پایین و زمین بکشید و سرتان را بالا بدهید. چند لحظه در این حالت بمانید و بعد وارد حالت گربه شوید.

4. مارجاری آسانا یا حالت گربه

رمان گردن درد

تمرینات ساده یوگا در درمان گردن درد

بعد از حالت گاو، نفس تان را بیرون بدهید، ستون مهره ها را به سمت بالا قوس دهید و سرتان را به داخل بکشید. چانه تان را به آرامی به سمت سینه تان بکشید. این دو حالت (حالت گاو و حالت گربه) را در حالی که نفس تان را به داخل می کشید و بیرون می دهید پشت سر هم تکرار کنید. این کار به آرامی کمر و اعضای داخل شکم شما را ماساژ می دهد، و علاوه بر آن درد گردن را هم از بین می برد.

5. آسانای ویپاریتاکارانی یا حالت پاها بر دیوار

درمان گردن درد

تمرینات ساده یوگا در درمان گردن درد

این یکی خیلی ساده است. فقط کافی است روی زمین دراز بکشید و پاهای تان را راست بر دیوار قرار دهید. کف پاهای تان باید به سمت سقف باشد و ران و ساق پای تان از پشت با دیوار در تماس باشد. دست های تان را در دو طرف در حالت استراحت قرار داده و کف آنها به سمت بالا باشد. قبل از این که حرکت بعدی را شروع کنید حداقل پانزده بار در این حالت، نفس های عمیق و طولانی بکشید. این حالت یوگا باعث کشش خفیف ماهیچه های پشت گردن می شود و کمردردهای ملایم را از بین می برد و شما را از کوفتگی بدن تان خلاص می کند. همچنین از گرفتگی عضلات جلوگیری می کند.

6. یوتهیتاتریکوآسانا یا حالت مثلث کشیده

گردن درد

تمرینات ساده یوگا در درمان گردن درد

اول راست بایستید. بعد تا جایی که می توانید پاهای تان را باز کنید. در حالی که کمرتان را صاف نگه می دارید، دست های تان را به دو طرف بکشید. نفس تان را به داخل بکشید به آرامی به سمت راست خم شوید تا جایی که دست راست تان روی مچ پای تان قرار گیرد و دست چپ تان کاملا به سمت بالا باشد. وقتی در این حالت هستید به دست چپ تان نگاه کنید. هر چقدر که می توانید در این حالت بمانید. مواظب باشید که بدن تان را بیشتر از حد توانایی تان نکشید. هدف یوگا این است که دردهای شما را برطرف کند، نه اینکه دردهای دیگری هم به آنها اضافه کند! برویم به سراغ حرکت بعدی که احتمالا عاشقش می شوید.

7. شاو آسانا یا حالت جسد

رفع گردن درد

چندگام دررفع درد گردن

این یکی آسان ترین حرکت دنیا است. اگر بخواهم توضیح دهم که برای این حرکت چه کار باید بکنید، باید بگویم که فقط کافی است هیچ کاری نکنید! باید بدن تان در یک حالت طبیعی باشد. صاف روی زمین دراز بکشید. کمر و گردن تان را راست نگه دارید و پاهایتان را کمی باز کنید. دست هایتان باید در دوطرف بدن تان و کف آنها به سمت بالا باشد. این حرکت آخرین حلقه ی زنجیره ی آساناها یا همان حرکات یوگا است. باید حداقل پنج دقیقه در این حالت بمانید تا به آرامش عمیق جسمی و ذهنی برسید.

 

درمان گردن درد با یوگا

درمان گردن درد با یوگا
4.314
برگرفته از چطور-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 12 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف