نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها درمان گزگز پا وقتی دیوانه تان کرده
درمان گزگز پا ، درمان گزگز پاها
انگار کلی نقطه ریز و درشت در پاهایتان تلاش می کنند تا منفجر شوند چرا ؟ دلیل را بشناسید و بهترین راه درمان گزگز پا را انتخاب کنید، چند راه سریع برای رفع گزگز پاها .

درمان گزگز پا با ساده ترین روش ها در خانه

یکی از نتایج اختلالت در جریان گردش خون و عملکرد طبیعی شریان ها گزگز کردن پاهاست که تحمل ان گاهی ناممکن می شود و این شدت به دلیل وجود بیماری های جدی در بدن است که بایستی به موقع تشخیص داده شوند تا درمان گزگز پا به موقع انجام شود.

توصیه هایی مفید برای درمان گزگز پاها در انگشتان و کف پا

کفشی که می پوشید باید اندازه پایتان باشد. کفش های تنگ یا کفش هایی که پاشنه خیلی بلندی دارند، پا را خم کرده و مانع گردش خون می شود و در نتیجه باعث درد، تاول، پینه و نافرم شدن پا می شود.هنگام نشستن، یک پا را روی پای دیگر قرار ندهید. این کار جلوی گردش خون پا را گرفته و باعث درد عصبی می شود. حین نشستن، هر دو پا را روی زمین بگذارید و اگر می خواهید پاها را روی هم بگذارید، بجای اینکه زانوها را روی هم قرار دهید، مچ پاها را روی هم بگذارید.

برنامه ورزشی خود را تغییر دهید. ورزش هایی که روی پا تمرکز بیشتری دارند و به پا فشار وارد می کنند، مثل پیاده روی، می توانند پا را بی حس و گردش خون را ضعیف تر کنند و حتی باعث شکستگی استخوان شوند.با پزشک خود در مورد داروهایی که مصرف می کنید صحبت کرده و عوارض جانبی آن را بررسی کنید. بعضی داروها باعث سوزش و احساس درد در پاها می شود و باعث دردهایی از نوع پلی نوریت می شود.

درمان گزگز پا

درمان گزگز پا با استفاده از جوراب و کفش مناسب

برای درمان گزگز پاها ریشه را بیابید

با دادن آزمایش خون، میزان تیروئید خود را چک کنید. هیپوتیروئید باعث علائم مختلفی در بدن می شود که از جمله آنها، درد پا و یخ کردن پا به همراه حس سوزن سوزن شدن است. اگر تست خون، میزان تیروئید را پایین نشان داد، داروهای تجویزی می تواند این کمبود را جبران کند.

دیابت هم یکی از عوامل درد و گزگز کردن پاهاست. پزشک، در صورت تشخیص دیابت، درمان لازم را انجام می دهد. درد پا که ناشی از دیابت باشد، با انسولین و تغییراتی در رژیم غذایی قابل درمان است.

نقرس، نشانگان رینود، و سرمازدگی هم عواملی از این دردهاست. این بیماری ها، همگی مربوط به گردش ضعیف خون هستند و با نرمش و دارو و گرم نگه داشتن پاها، می توان به درمان این بیماری ها کمک کرد.

جوراب های فشرده بپوشید تا گردش و رسانایی خون بهتر شود.

پاها را همیشه گرم نگه داشته و همیشه از آن محافظت کنید و کفش روباز نپوشید و در هوای سرد، پابرهنه نگردید.

نکات و هشدارها در مورد درمان گزگز کردن پاها

سایز کفش، اصلی ترین عامل گزگز و درد پاهاست. مکمل هایی که حاوی اینوسیتول هستند هم، در رفع این دردها موثر است. اینوسیتول از گروه ویتامین B است و در دیابت پلی نوریت موثر است.
درد و سوزش پا را جدی بگیرید. این دردها ممکن است نشانه های بیماری جدی تری باشند. اگر نقطه های آبی تیره یا سیاه روی پای خود مشاهده می کنید، فوراً به پزشک مراجعه کنید. این می تواند بیماری خطرناکی باشد.

درمان گزگز پا ، سریعترین راههای درمان گزگز پا

درمان گزگز پا وقتی دیوانه تان کرده
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 8
برگرفته از الودکتر /ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف