نمناک بهداشت و سلامتورزش و سلامت آموزش تمرینات ورزشی برای درمان گودی کمر + تصاویر
گودی کمر ، کشیدگی عضلات
یکی از شایع ترین اختلالات در انحنای ستون فقرات, گودی کمر است که در ادامه تمرین های کششی برای درمان گودی کمر را مشاهده میکنید.

درمان گودی کمر بدون نیاز به جراحی

در ستون فقرات یکسری فرو رفتگی ها و برجستگی هایی در قسمت های مختلف وجود دارد. در حالت طبیعی فقرات گردن دارای یک انحنا ( تقعر ) به سمت داخل، فقرات پشتی انحنا بسمت خارج ( تحدب ) و ناحیه ی کمر انحنای رو به جلو ( تقعر ) می باشند.

گودی یا قوس بیش از حد کمر می تواند علاوه بر ظاهر بدن باعث کمردرد، کشیدگی عضلات و مشکلاتی از این دست نیز شود اما می توانید با استفاده از راهکارهای زیر این مشکل را به آسانی برطرف کنید.

گودی کمر به دلایل مختلفی ایجاد می شود و در وهله اول چنانچه احساس می کنید مبتلا به قوس کمر هستید، این مشکل باید توسط متخصص تشخیص داده شود.

روش تشخیص معمولاً ایستادن به پشت رو به دیوار و اندازه گیری ورود چهار انگشت دست به پشت کمر است که اگر تمامی انگشتان، مچ و یا بازوی دست از پشت کمر عبور کرد نشان دهنده گودی کمر است، از جمله دیگر روش های تشخیص عکسبرداری از ستون فقرات را می توان نام برد.
 
 
از مهمترین علل ایجاد گودی کمر موارد زیر است
تنگی عضلات پشت کمر، ضعف عضلات شکم، چاقی، پوکی استخوان، برخی بیماری های مرتبط با ستون فقرات مادرزادی، نشستن به صورت چمباتمه و قوز کردن
 
 
گودی کمر ریسک ابتلا به این مشکلات سلامتی را افزایش می دهد
آسیب به اعصاب ستون فقرات، تنگ شدن کانال عضلانی، درد در ناحیه پایین کمر و نیز مشکلات حفظ تعادل بدن حال برای درمان این عارضه بنا بر شدت می توانید از پزشک متخصص راهنمایی بگیرید، در بسیاری از موارد در صورت تشخیص زودهنگام انجام پاره ای از تمرینات کششی می تواند مشکل را برطرف کند به این منظور موارد زیر را انجام دهید.
 
ابتدا از خود در حالت نیمرخ که تمام بدن را پوشش دهد عکس بگیرید تا میزان گودی کمر خود و موثربودن تمرینات ورزشی در برطرف کردن آن را بتوانید مشخص کنید.
 
تمرینات زیر را به ترتیب انجام دهید، در جهت فلش مشخص شده عضلات پا و دست خود را حرکت دهید، دقت کنید در حرکات زمینی همیشه کمر باید مماس بر کف زمین باشد و زاویه نداشته باشد.
 
1
گودی کمر

تمرینات برای گودی کمر

 
2
گودی کمر

درمان گودی کمر با ورزش

 
3
قوز کردن
 
4
اعصاب ستون فقرات
 
5
تمرینات کششی
 
6
گودی کمر
 
7
گودی کمر
 
8
 
گودی کمر
 
9
گودی کمر
 
10
گودی کمر
 
11
گودی کمر
 
تمرینات را به آهستگی و از دوره های زمانی کوتاه شروع کنید و به تدریج در عرض چند هفته آنها را افزایش دهید.
 
در اجرای هریک از حرکات زیر نباید هیچ احساس دردی در کمر خود احساس کنید، در صورت احساس درد یا حرکت را به درستی انجام نمی دهید یا دچار مشکل در ستون فقرات هستید که باید با پزشک متخصص مشاوره انجام دهید.
 
پس از هر دوره انجام این تمرینات عکس گرفته و تغییرات ستون مهره ها را بررسی کنید تا از میزان پیشرفت تمرین ها مطلع شوید.
 

آموزش تمرینات ورزشی برای درمان گودی کمر + تصاویر

آموزش تمرینات ورزشی برای درمان گودی کمر + تصاویر
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 8
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 6 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف