نمناک سرگرمیدیدنی ها دره قدیسان یا دره سنت ها کجاست
دره ، مجسمه
دره قدیسان یا همان دره سنت ها در بریتانی یک منطقه تاریخی و فرهنگی در فرانسه است که امیدوار است پروژه بزرگ قدیسان بریتانی کل دامنه کوه را با هزاران مجسمه گرانیتی بپوشاند.

معرفی دره قدیسان دربریتانی

بالای دامنه کوه های شیب دار کمون کارنوت در دره بریتانی در شمال غرب فرانسه، یک پروژه بزرگ مقیاس در جریان است، پروژه ای که امیدوار است کل دامنه کوه را با هزاران مجسمه گرانیتی که قدیسان بریتانی را نشان می دهد بپوشاند. بیش از هفت هزار قدیس در سراسر بریتانی مورد احترام هستند، اگرچه تعداد کمی از آن ها رسما توسط کلیسای کاتولیک روم شناخته شده اند.
 
این پروژه با هدف گرامیداشت و بالابردن آگاهی نسبت به تاریخ سلتی بریتانی و همینطور اهمیت گرانیت در منظره برتون و اقتصاد محلی ایجاد شده است. این پروژه در سال 2008 آغاز شد و تاکنون بیش از 60 مجسمه 3 متری توسط شهرداری اهدا شده است و باوجودی که سایت یک تپه است، نام گمراه کننده «دره سنت ها» را روی آن گذاشته اند. هریک از مجسمه های این دره، یک قدیس مرتبط با افسانه های محلی است که به نوبه خود ترکیبی از سلتی، گالو رومی و فرهنگ مسیحی هستند. به لطف تنوع هنرمندانی که در این پروژه به کار گرفته شدند، ظاهر هر مجسمه کاملا منحصربفرد است.
 
این پروژه عظم توسط فیلسوف بریتانی «فیلیپ ابجین» پایه گذاری شد و هزینه آن تماما توسط کمک های مالی جوامع و سازمان های محلی تامین می شود. هرکسی می تواند اسپانسر یک مجسمه باشد، قدیس حامی خود را انتخاب و محل قرارگیری آن را در دامنه انتخاب کند. ساخت هر مجسمه حدود 12 هزار یورو هزینه دارد.
 
 
دره
 
دره
 
دره
 
دره
 
دره
 
دره
 
دره
 
دره

دره قدیسان یا دره سنت ها کجاست

دره قدیسان یا دره سنت ها کجاست
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 4
برگرفته از برترین ها-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 2 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف