نمناک اخبارحوادث دلیل فاجعه در دروازه قرآن شیراز مشخص شد
دروازه قرآن شیراز ، دادگستری استان فارس
رئیس کل دادگستری استان فارس در رابطه با دلیل فاجعه در دروازه قرآن شیراز صحبت هایی کرد، جزئیات کامل را در ادامه ملاحضه می نمایید.
تاریخ انتشار : 6 فروردین 1398

علت فاجعه در دروازه قرآن شیراز مشخص شد

افکارنیوز: رئیس کل دادگستری استان فارس گفت:طبق تحقیقات اولیه مشخص شد رودخانه منتهی به دروازه قرآن لایروبی نشده و باوجود هشدار های سازمان هواشناسی متولیان امر در شهرداری پیش بینی و اقدامات پیشگیرانه را مد نظر قرار ندادند.
علی القاصی با ابراز تأسف از درگذشت ١٨ تن و مجروح شدن 94 تن از هموطنان در حادثه سیلاب، اظهار داشت:موضوع حادثه امروز در دستور رسیدگی ویژه دستگاه قضایی قرار دارد.
وی گفت:پس از وقوع حادثه بلافاصله با دستور دادستان مرکز استان پرونده قضایی پیرامون بررسی علل و ابعاد حادثه در دادسرای شیراز تشکیل و بازپرس ویژه با نظر دادستان و معاونین دادگستری حاضر در صحنه، تحقیقات اولیه را آغاز کرده است.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان فارس گفت:طبق تحقیقات اولیه مشخص شد رودخانه منتهی به دروازه قرآن لایروبی نشده و مجرای عبور آب به طور کامل باز نبوده است که این امر موجب راه افتادن سیلاب مرگبار حاصل از بارندگی در کوه های اطراف شده است.
وی افزود:علی رغم اینکه سازمان هواشناسی از یک هفته قبل هشدار های لازم در خصوص بارش شدید باران را اعلام کرده بود، اما متولیان امر در شهرداری پیش بینی و اقدامات پیشگیرانه لازم در خصوص لایروبی رودخانه مجاور دروازه قرآن و مهار سیلاب ناشی از بارندگی را مد نظر قرار نداده اند.
وی تأکید کرد:این موضوع توسط دستگاه قضایی رسیدگی و بعد از انجام اقدامات کارشناسی با مسئولین و متولیان خاطی قاطعانه برخورد خواهد شد.
رئیس شورای قضایی استان فارس با بیان اینکه در لحظات اول وقوع حادثه دادستان شیراز و دو تن از معاونین قضایی، بازپرس ویژه و قضات دادسرای جنایی در محل حادثه حضور یافتند، بیان داشت:دستورات اولیه قضایی به متولیان و مسئولان ذیربط صادر و کتباً ابلاغ و از همان دقایق اولیه موضوع توسط دستگاه قضایی با حساسیت دنبال و هماهنگ لازم جهت پیشگیری از خسارات بعدی انجام شد.
القاصی با بیان اینکه از دقایق آغازین حادثه تشکیل ستاد بحران استان را از استاندار خواستار شده است، گفت:با دستورات استاندار و سایر مسئولین تمهیدات لازم در جهت مدیریت صحنه انجام شد.
وی افزود:به پزشکی قانونی استان نیز دستورات لازم برای بررسی وضعیت جانباختگان و مصدومین و اقدامات قانونی پیرو آن صادر شده است.
رئیس کل دادگستری استان فارس تصریح کرد:علاوه بر ورود دادستان مرکز استان به عنوان مدعی العموم به موضوع حادثه امروز چنانچه افراد در این خصوص شکایاتی داشته باشند می توانند در شعبه ٨ بازپرسی در دادسرای جنایی و جرائم امنیت شیراز مطرح کنند.
 
 
انتهای پیام/ح.ب

دلیل فاجعه در دروازه قرآن شیراز مشخص شد

دلیل فاجعه در دروازه قرآن شیراز مشخص شد
:
امتیاز : 4.8 تعداد رای : 29
این مطلب مفید بود ؟ 28 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف