نمناک اخبارفرهنگ و هنر جری لوییس کمدین مشهور سینما درگذشت
جری لوییس ، جری لوییس بازیگر
جری لوییس هنرمند سرشناس نقش های کمدی در سینما و بازیگر معروف سلطان کمدی ، روز گذشته در سن 91 سالگی درگذشت.
تاریخ انتشار : 30 مرداد 1396

درگذشت جری لوییس بازیگر مطرح سینمای کمدی

جری لوییس کمدین مشهور آمریکایی و بازیگر معروف سلطان کمدی روز گذشته در سن 91 سالگی درگذشت. از این سلطان کمدی آثار سینما ،فیلم های ارزشمندی به یادگار مانده است.

او که به خاطر حضور در کمدی های موسوم به « بزن و بکوب » شهرت داشت، چندین نسل از مردم جهان را خنداند و درنقاط مختلف دنیا شناخته شده بود. او علاوه بر کار به عنوان بازیگر، در زمینه امور انسان دوستانه هم فعالیت داشت.

درگذشت جری لوییس کمدین معروف در 91 سالگی

مدیر برنامه های سلطان کارکشته کمدی تایید کرده که او در 91 سالگی در لاس وگاس چشم از جهان فروبسته است.
جری لوییس، کمدین بی پروایی که در دهه 1950 با دین مارتین هم تیم شد و بعدها در «پروفسور دیوانه» و «پادو» بازی کرد و تله تون «دیستروفی عضلانی» را خلق کرد، در 91 سالگی درگذشت.

جری لوییس

جری لوییس سلطان کمدی سینما

طی 10 سال آخر زندگی اش، اعتبار این الگوی کمدی کمی خدشه دار شده بود چون مجبور شد بعد از اینکه چند شوخی بد کرده بود معذرت خواهی کند و حتی در 90 سالگی اش هم شوخی های زن ستیزانه می کرد و ایده های سیاسی راستی خود را به اشتراک می گذاشت.
او در فیلم های اخیر مثل «سلطان کمدی» مارتین اسکورسیزی هم بازی کرد، اما از اواخر دهه شصت میلادی تا به حال تا حدود زیادی خارج از پرده سینما بود و بیشتر در تله تونش فعالیت می کرد که در طول فعالیتش برای آن تا سال 2011، چیزی نزدیک به 2.5 میلیارد دلار درآمدزایی کرد.

جری لوییس کمدین مشهور سینما درگذشت

جری لوییس کمدین مشهور سینما درگذشت
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از مهر / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف