نمناک اخبارسیاست ظریف: درگیری ایران و آمریکا بعید است
جنگ ایران و آمریکا ، درگیری نظامی ایران و آمریکا
دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با ایندپندنت وقوع درگیری نظامی میان ایران و آمریکا را بعید دانست.
تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1398

درگیری ایران و آمریکا بعید است

مهر: وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با یک رسانه انگلیسی با اشاره به تحولات مربوط به خلیج فارس وقوع درگیری نظامی میان جمهوری اسلامی و آمریکا را بعید دانست. 

محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در گفتگو با ایندیپندنت، در پاسخ به پرسشی در خصوص احتمال درگیری در خلیج فارس عنوان داشت که وقوع حوادثی در خلیج فارس و تنگه هرمز می تواند به وقوع درگیری منجر شود. 

وزیر امور خارجه ایران در این رابطه به حادثه ورود غیرقانونی دو کشتی نیروی دریایی آمریکا به آب های ایران در ژانویه 2016 اشاره کرد که توسط نیروهای ایران دستگیر شدند. اما آن زمان به دلیل کانال ارتباطی او و همتای آمریکایی اش جان کری، دو طرف کنترل اوضاع را به دست گرفته و از بروز درگیری جلوگیری شد. 

ظریف درباره موضوع تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا نیز گفت که از اختیاراتی برای مبادله زندانیان برخوردار است. او توضیح داد که این مبادله بین آمریکایی های زندانی در ایران و ایرانیانی صورت خواهد گرفت که به دلیل آنچه نقض تحریم های آمریکا خوانده می شود، زندانی هستند. 

ظریف با این حال تصریح کرد که این تبادل، زندانیان اروپایی همچون نازنین زاغری تبعه انگلیسی-ایرانی را شامل نمی شود.

انتهای پیام/م

درگیری نظامی ایران و آمریکا بعید است

ظریف: درگیری ایران و آمریکا بعید است
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف