نمناک سبک زندگیگردشگری جاذبه گردشگری بی نظیر دریاچه نمک چاکا + تصاویر
دریاچه نمک ، دریاچه نمک چاکا
دریاچه نمک چاکا یک دشت نمک بزرگ در چین است که به زیباترین دریاچه نمک و آینه ی آسمان معروف شده است.
بازدید : 1,426 نفر

زیباترین دریاچه نمک در چین

دریاچه نمک چاکا در نزدیکی شهر چاکا در استان وولان قرار دارد که یکی از زیباترین دریاچه های شمال غربی چین می باشد. ‏چاکا در واقع یک دشت نمک بزرگ است که طول آن 9 کیلومتر و عرض آن 15 کیلومتر است که توسط یک روکش ضخیم ‏نمک پوشیده شده است. در فصل های خشک این دریاچه کوچک تر است اما در زمانهایی که باران می بارد این دریاچه به سایز ‏اصلی خود نمایان می شود.

در مواقعی که آسمان روشن به نظر می رسد، آب آبی کریستالی دریاچه رنگ لاجوردی آسمان را منعکس می کند، درست مثل یک آینه غول پیکر که روی زمین قرار دارد.به همین دلیل است که به دریاچه چاکا لقب آینه آسمان را داده اند. از این جهت دریاچه نمک چاکا مانند پسرعموی کوچکتر «Salar de Uyuni» مشهور در بولیوی است.‏ ‏

این دریاچه بسیار کم عمق است که در برخی نقاط نهایت عمق آن تا سر زانو می رسد ، برای همین بازدیدکنندگان به راحتی می ‏توانند در این دریاچه قدم بزنند. وقتی آسمان صاف است ، این دریاچه نمک همانند یک آینه آسمان آبی را انعکاس می دهد و ‏تصویری زیبا خلق می کند به همین دلیل بسیاری این دریاچه را با نام " آینه آسمان" می شناسند. ‏ ‏ ‏ ‏‏‏ ‏‏ ‏‏‏‏ ‏‏

 

دریاچه نمک

دریاچه نمک چاکا

دریاچه های نمک این منطقه بیش از سه هزار سال است که مورد استخراج قرار می گیرد. در زمان سلسله هان غربی، مردم محلی اقلیت قومی کیانگ به این دریاچه ها به خاطر نمکشان وابسته بودند. بهره برداری نمک در مقیاس عظیم از این دریاچه در نیمه دوم قرن هجدهم آغاز شد. باتوجه به ذخایر عظیم، استخراج نمک های طبیعی در این منطقه اصلا مشکل نیست و تنها با کشف لایه بالایی دریاچه به دست می آید.

دریاچه نمک

زیباترین دریاچه نمک در چین

 

دریاچه نمک

دریاچه نمک آینه ای

 

دریاچه نمک

آینه آسمان در چین

 

دریاچه نمک

دریاچه نمک چاکا آینه ی آسمان

 

دریاچه نمک

دریاچه نمک چاکا در چین

 

دریاچه نمک

آینه ی آسمان در چین

  

جاذبه گردشگری بی نظیر دریاچه نمک چاکا + تصاویر

جاذبه گردشگری بی نظیر دریاچه نمک چاکا + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از لست سکند -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف