نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها در زمستان مراقب بیماری آنفولانزا باشید
آنفولانزا ، راههای پیشگیری از آنفولانزا
آنفولانزا یا گریپ (Grippe) بیماری واگیردار است که توسط نوعی ویروس آران ای ایجاد می شود. این نوع ویروس ها در پرندگان و پستانداران اثر می گذارند.

در زمستان مواظب ویروس آنفولانزا باشید...

بیماری آنفولانزا باعث عفونت حاد دستگاه تنفسی می شود که با سردرد ناگهانی، درد ماهیچه، تب و ضعف و بی حالی شدید نمایان می شود. این بیماری در موارد حاد به خصوص در خردسالان ممکن است باعث ذات الریه شود.ا

ویروس انفولانزا

در ماههای سرد سال که احتمال شیوع بیماریهایی مانند آنفولانزا بیشتر است از دست زدن به صورت و دهان خود تا حد امکان پرهیز کنید.افراد معدودی متوجه شده اند که تکرار لمس صورت موجب بیماری می شود.بین هربار شستن دستها فرصتهای بسیاری برای آلوده شدن دستها و دوباره آلوده شدن آنها وجود دارد. اگر یک ویروس مهلک تنفسی در اطراف ما باشد، از این رو باید لمس صورت را با دستان خود مورد تجدید نظر قرار دهیم.
در طول دوره شیوع آنفلوآنزا مردم باید مدام به خود یادآوری کنند تا از لمس صورت خود پرهیز نمایند و دستان خود را به صورت مرتب بشویند. درحالی که ارتقا آگاهی عمومی در این رابطه موثر تلقی می شود اما نیازی نیست که همه در حالت هوشیار و آماده باش به سر ببرند، چرا که سیستم ایمنی بدن حمایت خوبی از ما در مقابل بیماریها به عمل می آورد.پزشکان توصیه می کنند که ماه های فصل زمستان زمان مناسبی برای یادآوری این مطلب محسوب می شود چرا که در این دوره از سال بیماری آنفلوآنزا به اوج خود می رسد.

در زمستان مراقب بیماری آنفولانزا باشید

در زمستان مراقب بیماری آنفولانزا باشید
:
امتیاز : 3.2 تعداد رای : 14
برگرفته از سلامت - /ک
این مطلب مفید بود ؟ 9 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف