نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت واقعیتی که زنان در مورد بدن خود نمی دانند
بدن زنان ، دانستنی های جالب در مورد زنان
خوب می دانید که بدن زنان با بدن مردان متفاوت است سوای این تفاوت ها در جسم خانم ها چیزهایی می گذرد که خود آنها از این تحولات و نیازها بی اطلاع هستند.

مواردی که زنان در مورد بدنشان نمی دانند

ساختار بدن انسان پراست از راز و رمزهایی که مدام پزشکان و متخصصان در مورد آن مطالعه و به نتایج جدیدی می رسند ، بخشی از این نتایج مسائلی است که در جنسیت های مختلف با تفاوت شناخته می شود و بر همین اساس می گویند بدن زنان و مردان تفاوت هایی دارد. در مورد بدن خانم ها بسیاری از مسائل و ویژگی ها شناخته شده هستند و اکثر زنان در مورد آنها آگاهی دارند اما برخی از موارد کمتر اشاره می شود و اغلب زنان از آنها بی اطلاع هستند ؛ مواردی که در ادامه این بخش از نمناک به آنها اشاره خواهیم کرد.

بدن زنان

دانستنی های متفاوت در مورد بدن زنان

7 واقعیت در مورد بدن زنان که خودشان از آن بی اطلاع هستند

خانم ها نیاز به مواد مغذی دارند

 دکتر اریل درمورد سلامت خانم ها  مواردی را بیان می کند ،بیشتر خانم ها نمی دانند برخی مواد مغذی را در بدن ندارند  مثلا ویتامین د  ؛ویتامینی که از نور خورشید تامین می شود ومنبع دیگری ندارد هم چنین خانم هابدلیل قاعدگی های ماهانه و بارداری دچار کمبود آهن می شوند .درمیان خانم ها افرادی هستند که گوشت قرمز نمی خورند که منبع تامین آهن است ،کمبود آهن باعث خستگی  ،کمبودانرژی ، میگرن ، درد ماهیچه ها، ریزش و نازکی مو میشود بنابراین دررژیم غذایتان گوشت گاو ،ماهی ،مرغ ، عدس  ،لوبیا و نخودفرنگی بگنجانید.

پوست خانم ها به سرعت خشک می شود
خانم ها بسیار درمعرض خشکی پوست هستند علل مختلفی مثل زیاد حمام کردن ،مصرف زیاد محصولات  شست وشو و دوش گرفتن طولانی مدت  با آب گرم چربی های پوست رامی شوید وپوست خشک می شود  پس دمای آب رامعتدل و مصرف آب گرم را محدود کنید.
 
خانم هامستعد عصبانیت هستند
خانم ها بطور طبیعی  هورمون  استرس کورتیزول بالایی دارند هورمون بارداری ،پروژسترون و استرادیل دارند درنتیجه این هورمون ها روی خانم ها تاثیر می گذارد. دکترکیم برلی برای مقابله با عصبانیت پیشنهاد می کندکه لیستی از فعالیت های مورد علاقه تهیه کرده و انجام دهید .
 
ناراحتی های معده در زنان بیشتر است
هرچند دستگاه گوارش زنان و مردان اساسا تفاوت زیادی با هم ندارد، اما به علت وجود دستگاه تناسلی، پایین تنه زنان دارای تحدب و فشردگی بیشتری است؛ یعنی دستگاه گوارش زنان در مواجهه با غذاها، گاز و هوا، فضای کمتری برای توسعه دارد از این رو زنان در قسمت میانی بدن، مشکلات و ناراحتی های بیشتری را تجربه خواهند کرد.
 
اطلاعات نادرست از قاعدگی
کارشناسان بیان می کنند اغلب خانم ها دانش های لازم مربوط به قاعدگی را ندارند ،بیشترخانم هانمی دانند قاعدگی تنها پاکسازی بدن در طی زمان آغاز وپایان آن نیست ،آنها نمی دانند بدن اینطور برای بارداری آماده می شود .
بدن زنان

رازهای جالب در مورد بدن زنان از قاعدگی تا چربی سوزی

 
قوی تر از چیزی که فکر می کنید هستید
متاسفانه خانم ها درجهان دچار تبعیض شده اند مثلا در آمریکا یا کشورهای پیشرفته نسبت به آقایان درآمد کمتری بدست می آورند اما درصورتی که توانایی های زیادی دارند و به دلیل نداشتن باور و اطمینان به توانایی هایشان نمی توانند آن را نشان داده و استفاده کنند.
 
سرعت چربی سوزی زنان کندتر است
به طور کلی، زنان در یک روز 50 کالری کمتر از مردان انرژی می سوزانند. درواقع بزرگ تر بودن اندام های مردان باعث می شود برای فعالیت روزانه به انرژی بیشتری نیاز داشته باشند.به همین دلیل مردان می توانند بیشتر از زنان غذا مصرف کنند و دریافتی انرژی بیشتری داشته باشند.

واقعیتی که زنان در مورد بدن خود نمی دانند

واقعیتی که زنان در مورد بدن خود نمی دانند
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 8 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف