نمناک اخبارحوادث دزدی از 60 زن با شگرد عقد موقت!
عقد موقت ، سرقت با عقد موقت
مرد سابقه دار با شگرد عقد موقت اقدام به سرقت از زنان میانسال میکرد دستگیر شد.
تاریخ انتشار : 7 دی 1394
بازدید : 1,943 نفر

سرقت با ترفند عقد موقت

ماجرای پرونده های سرقت با شیوه «عقد موقت» از سال گذشته هنگامی در دستور کار نیروهای انتظامی قرار گرفت که پاییز سال 93 چند زن بیوه با طرح شکایت هایی عنوان کردند که کیف حاوی پول، طلا و گوشی تلفنشان توسط مردی که قرار بود با آن ها ازدواج کند ربوده شده است.

 

اگرچه هر کدام از شاکیان هویت های مختلفی از «خواستگار» اعلام می کردند اما مشخصات ظاهری که از «خواستگار دزد» ارائه می  کردند یکی بود. به همین دلیل این احتمال قوت گرفت که متهم فراری یک فرد است و با عناوین و مدارک جعلی با طعمه های خود رو به رو شده است.

با افزایش پرونده های سرقت و با صدور دستور قضایی، تلاش نیروهای انتظامی برای شناسایی و دستگیری مردی که خود را کارمند، مهندس عمران و ... معرفی کرده بود آغاز شد تا اینکه اواخر هفته گذشته کارآگاهان پلیس آگاهی بینالود به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می  داد متهم فراری معمولا بین استان های سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی در تردد است. بنابراین آن  ها با استفاده از شگردهای تخصصی و پلیسی موفق شدند محل اختفای وی را در یکی از روستاهای حاشیه مشهد شناسایی و او را دستگیر کنند.

این مرد سابقه دار که با پیگیری واریز مبالغی از وجوه مسروقه به حساب همسرش ردزنی شده بود، در حالی مورد بازجویی قرار گرفت که مشخص شد همسر جوان وی از اقدامات شوهرش بی خبر است. او اگرچه تاکنون اتهامات خود را انکار کرده است اما 14 تن از زنانی که قرار بود به عقد موقت وی درآیند او را در مواجهه حضوری شناسایی کرده اند. این زنان مدعی شدند متهم مذکور از مدتی قبل با آن ها به صورت تلفنی تماس گرفته و با معرفی خود به عنوان یک فرد پولدار و سر شناس از آنان خواستگاری کرده است. او پس از جلب اعتماد طعمه  ها، در حالی که سوار بر یک دستگاه وانت سفیدرنگ بود طعمه  ها را برای انجام عقد موقت به یکی از مراکز زیارتی دعوت می  کرده و سپس با این بهانه که بردن پول، گوشی تلفن و طلا به داخل مراکز زیارتی به صلاح نیست و یا نگهبانان از بردن این گونه لوازم جلوگیری می  کنند، از طعمه های خود درخواست می  کرده که همه طلا ها و لوازم خود را درون کیف و داخل وانت بگذارند تا پس از جاری شدن خطبه عقد موقت برای خرید بروند.

براساس ادعای شاکیان، طعمه های این مرد که بین 25 تا 50 سال سن دارند و معمولا می انسال هستند، همه لوازم گران قیمت و طلاهای خود را داخل خودروی «خواستگار» می  گذاشتند اما وقتی از سمت ورودی زنان داخل مراکز زیارتی می  شدند هرچه منتظر داماد می  ماندند تا از ورودی مردان داخل شود خبری از او نمی  شد. آن ها وقتی به جست وجوی داماد می  پرداختند تازه متوجه می  شدند که «داماد» با وانت پیکان خود گریخته و همه اموال آن ها را سرقت کرده است.

تحقیقات ماموران انتظامی که با صدور دستور ویژه ای از سوی دادستان بینالود ادامه داشت بیانگر آن بود که متهم مذکور با به دست آوردن شماره تلفن زنان بیوه ای که در یک مرکز غیرمجاز همسریابی ثبت نام کرده بودند به طعمه های خود دسترسی داشته است. بنابراین ماموران انتظامی یک زن دیگر که ادعای نیکوکاری داشته و زنان و مردان را برای ازدواج به یکدیگر معرفی می  کرد را در انتهای بولوار وکیل آباد مشهد دستگیر کردند اما این زن مدعی است شماره تلفن های زنان بیوه و مطلقه را در اختیار متهم قرار نداده است و شاید او از این شماره  ها و اسامی کپی برداری کرده است.

در حالی که بررسی های پلیس درباره اقدامات مجرمانه احتمالی دیگر متهم مذکور ادامه داشت، فرد دیگری نیز با مراجعه به پلیس مدعی شد که از مدارک شناسایی وی که قبلا سرقت شده بود سوءاستفاده شده و متهم مذکور با این مدارک خود را با عناوین جعلی به طعمه  ها معرفی کرده است. دادستان عمومی و انقلاب طرقبه و شاندیز با تایید خبر دستگیری متهم فراری پرونده سرقت با شگرد «عقد موقت» گفت:متهم دارای سوابق کیفری است و شاکیان مدعی هستند که وی در اماکن مذهبی و زیارتگاه  ها با آن ها قرار ملاقات می  گذاشت تا پس از جاری شدن خطبه «عقد موقت» دیگر رسم و رسومات ازدواج را برگزار کنند اما او با سرقت کیف دستی حاوی اموال با ارزش طعمه های خود از محل متواری می  شد.

قاضی جواد شاکری افزود:این پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی قرار دارد اما تعدادی از شاکیان که قبلا مشخصات ظاهری او را به پلیس گزارش کرده بودند در مواجهه حضوری نیز این مرد را شناسایی کرده اند.

دادستان بینالود تصریح کرد:با توجه به اینکه پرونده سرقت های متعددی در سال های گذشته در پلیس تشکیل شده است بنابراین تحقیقات از متهم دستگیر شده برای کشف زوایای پنهان و چگونگی ارتکاب جرم ادامه دارد.

دزدی از 60 زن با شگرد عقد موقت!

دزدی از 60 زن با شگرد عقد موقت!
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 6
برگرفته از روزنو - /م
این مطلب مفید بود ؟ 3 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف