نمناک اخبارجامعه دستبرد شبح به 300 خودرو در مشهد!
خودرو ، سرقت از داخل خودرو
فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی از دستگیری یکی از عاملان اصلی دستبرد به وسایل داخل خودروهای سواری که شواهد موجود حاکی از ارتکاب 300 فقره سرقت توسط وی بود در مشهد خبر داد.
تاریخ انتشار : 20 تیر 1396

ماجرای دستبرد به 300 خودرو در مشهد

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت:از چند هفته قبل گزارش سرقت های سریالی وسایل داخل خودروهای سواری در مناطقی از شهر مشهد به فوریت های پلیسی 110 اعلام شد. سردار بهمن امیری مقدم افزود:با توجه به اهمیت موضوع دستورات لازم برای بررسی سریع این سرقت ها صادر و پلیس مشهد ماموریت یافت موضوع این سرقت ها را به طور ویژه پی گیری کند. 

وی خاطرنشان کرد:ماموران دایره تجسس و گشت های نامحسوس کلانتری سیدی در اجرای این عملیات گسترده که تمامی تیم های گشتی فرماندهی انتظامی مشهد آن را دنبال می کردند به سرنخ هایی دست یافتند که مشخصات ظاهری یکی از عاملان سرقت ها را برای پلیس نمایان می ساخت. فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت:ماموران کلانتری سیدی مشهد در این عملیات ضربتی با هدایت سرهنگ بوستانی، فرمانده انتظامی
 مشهد و پس از چندین ساعت کنترل و مراقبت های پوششی توانستند متهم مورد نظر را که همچون شبحی در تاریکی حرکت می کرد در حال ارتکاب سرقت دستگیر کنند.
 سردار امیری مقدم اظهار داشت:جوان 23 ساله در تحقیقات اولیه پرونده اعتراف کرد به کریستال اعتیاد دارد و از یک ماه قبل در پاتوق معتادان ولگرد سر می کند و در این مدت به خاطر تامین هزینه های مواد مخدر دست به سرقت وسایل داخل خودروهای سواری زده است. وی گفت:بیشتر سرقت های سارق شب رو در خیابان های صبا، خاکستری ، سپاه، مزدوری و سحر در منطقه سیدی مشهد بوده است.
  وی تصریح کرد:ماموران انتظامی به شواهد و ادله ای دست یافتند که حکایت از 300 فقره سرقت توسط این سارق خیابانی دارد. این متهم دو همدست دیگر خود را که در بعضی از سرقت ها او را همراهی می کردند نیز به پلیس معرفی کرده که پلیس این دو جوان را دستگیر کرد. وی گفت:عاملان این سرقت های شبانه برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی و تحقیقات برای کشف سرقت های انجام شده توسط متهمان ادامه دارد.
 وی در پایان به وقوع سرقت های خیابانی اشاره کرد و گفت:در ریشه یابی این سرقت ها در کنار عوامل متعددی که انگیزه و زمینه های ارتکاب سرقت برای سارقان هستند سهل انگاری شهروندان و بی توجهی آنها به توصیه های پلیسی و نکات مراقبتی نقش موثری دارد که شرایط وقوع سرقت را به راحتی فراهم می سازد.
 سردار امیری مقدم گفت:شهروندان باید در انتخاب مکان پارک وسیله نقلیه دقت داشته باشند و کیف دستی، مدارک و وسایل خود را داخل خودرو جا نگذارند تا از وقوع چنین سرقت هایی در حد قابل ملاحظه ای پیشگیری به عمل آید.

دستبرد شبح به 300 خودرو در مشهد!

دستبرد شبح به 300 خودرو در مشهد!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
برگرفته از تابناک - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف