نمناک سرگرمیگوناگون دستفروشی دختر ژاپنی در مترو! + عکس
دستفروشی ، مترو
تصویری منتشر شده توسط دکتر جاهدزاده از اساتید ایرانی شاغل در ژاپن،که این تصویر جالب در متروی ژاپن دستفروشی به سبک ژاپنی را به طرز جالب و مقرراتی روایت می کند.
بازدید : 9,043 نفر

ممکن است ساکنان شهرهای بزرگ روزی چند بار از مترو برای رفت و آمد های خود استفاده کرده باشند و حتمآ با دختران 8 ساله تا زنان 60 ساله که دستفروشی میکنند روبرو شوند فروشندگانی که برای گذران زندگی بساطی از انواع و اقسام خوراکی ها و تنقلات تا لوازم آرایشی- بهداشتی و پوشاک زنانه و مردانه برای خود پهن میکنند و اجناسی با قیمت هایی مناسب و ارزان تر از قیمت مغازه ها و پاساژها در سطح شهر به مردم عرضه می کنند تا از این راه بتوانند در آمد ناچیزی برای خود کسب کنند.

در این میان علاوه بر کشور ما کشورهای دیگر هم از این عمل مستثنی نیستند چراکه در برخی دیگر از کشورها نظیر ژاپن هم دستفروش های مترو پیدا می شوند. دستفروش هایی که با شیوه های خاص و جالب اندکی منظم تر به نظر می رسند.

دختر دستفروش

در این تصویر خانمی دستفروش در شین کانسن (قطار سراسری سریع السیر) ژاپن را مشاهده می کنید که گفته می شود این فروشنده ها از طرف شرکت خدماتی طرف قرارداد با شین کانسن استخدام می شوند و نوشیدنی از قبیل قهوه و چای و تنقلات می فروشند.حقوق ماهیانه این فروشندگان کمتر از حقوق یک کارمند معمولی شرکت خصوصی و یا یک کارمند ادارات دولتی است.

همچنین گفته می شود سرعت قطارهای تندرو در ژاپن که «شین کانسن» نام دارند به ‪320‬ کیلومتر در ساعت می رسد. ژاپن همچنین برای جایگزین کردن قطارهای شین کانسن در آینده مشغول به بهره برداری رساندن نوعی قطار به نام «لینیر موتورکار» است که با استفاده از نیروی آهن ربا می تواند حدود ‪ 500‬کیلومتر در ساعت حرکت کند. «لینیر موتورکار» به علت آن که از نیروی آهن ربایی استفاده می کند با فاصله اندکی از روی سطح ریل حرکت می کند و به همین دلیل تقریبا آرام و بدون لرزش حرکت می کند.

دستفروشی دختر ژاپنی در مترو! + عکس

دستفروشی دختر ژاپنی در مترو! + عکس
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 49
برگرفته از تسنیم - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 35 14
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف