نمناک سبک زندگیخانه داری آموزش ساخت دستمال تنظیف جادویی
دستمال تنظیف ، شیشه
با دستمال تنظیف دیگر لکه ای روی آینه و یا سطوح شیشه ای باقی نمی ماند و نیازی نیست که در پاک کردن آنها به خودتان زحمت بیش از اندازه دهید. الکل موجود در بافت پارچه حلال خوبی برای لکه های خشک روی شیشه ها است.

با ساخت دستمال تنظیف جادویی، شیشه های خانه را برق بیندازید

کم کم به پایان سال نزدیک می شویم این درست زمانی است که خانه تکانی در کشور ما به اوج خود می رسد. ماه منتهی به آخر سال بیشترین نرخ خرید لوازم تنظیفی را به خود اختصاص می دهد. در این مطلب آموزش ساخت دستمال تنظیف جادویی را در اختیارتان قرار می دهیم تا به وسیله آن خیلی آسان آینه و لوازم شیشه ای منزلتان را تمیز و ضدعفونی نمایید.
برای ساخت دستمال تنظیف ابتدا به یک ظرف پلاستیکی نیاز دارید و همچنین مقداری پارچه نخی که بصورت منظم بریده شده باشد را به تعداد دلخواه تهیه کنید. لازم نیست حتما پارچه یا ظرف پلاستیکی را خریداری کنید، شما می توانید از لباس های کهنه نخی به عنوان پارچه و حتی کهنه یکبار مصرف بچه نیز به عنوان جایگزین مناسب استفاده شود. در ضمن از ظرف پلاستیکی ای که، دیگر در خانه برای شما کاربردی ندارند به جای مخزن دستمال تنظیف استفاده شود. در اینجا تقریبا به اندازه یک لیوان آب مقطر و الکل صنعتی (ترجیحا الکل ایزوپروپیل) لازم است.

دستمال تنظیف

نحوه ساخت دستمال تنظیف

چیزهایی که شما برای درست کردن دستمال تنظیف نیاز دارید

- تقریبا یک فنجان آب مقطر
- به اندازه یک فنجان الکل (ترجیحا ایزو پروپیل)
- ظرف دستمال مرطوب برای کهنه بچه
- به مقدار لازم دستمال کهنه یکبار مصرف بچه
مرحله 1:در ابتدا ظرف پلاستیکی را از دستمال نظافت یکبار مصرف بچه (ترجیحا از جنس مرغوب) پر کنید
مرحله 2:تقریبا یک فنجان آب مقطر به آن اضافه کنید.
مرحله 3:در مرحله سوم نیز به مقدار یک فنجان الکل به آن اضافه کنید.
مرحله 4:درب ظرف پلاستیکی را ببندید و ظرف را خوب تکان دهید تا محلول آبی در پارچه ها نفوذ کند.
مرحله 5:پس از تکان دادن ظرف اگر اطراف آن خیس شده است به خوبی آن را پاک کنید.
اکنون دستمال تنظیف های جادویی شما آماده استفاده است. برای استفاده از آن در هر نوبت یک دستمال را از ظرف جدا کرده و با آن سطوح شیشه ای که مد نظرتان است را تمیز کنید. مطمئن باشد که با این دستمال دیگر لکه ای روی آینه و یا سطوح شیشه ای باقی نمی ماند و نیازی نیست که در پاک کردن آنها به خودتان زحمت بیش از اندازه دهید. الکل موجود در بافت پارچه حلال خوبی برای لکه های خشک روی شیشه ها است.

آموزش ساخت دستمال تنظیف جادویی

آموزش ساخت دستمال تنظیف جادویی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از فردا-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف