نمناک دنیای مدگوناگون آموزش روش های تا کردن دستمال جیبی + عکس
دستمال جیبی ، مدل دستمال جیبی
دستمال جیبی دستمال ظریفی است که در جیب کوچک سمت چپ بالای کت آقایان قرار میگیرد, آموزش مدل های تا زدن دستمال جیبی را در ادامه ملاحظه کنید.

آموزش مدل های جدید تا زدن دستمال جیبی

مردان شیک پوش، یعنی همان هایی که خط اطوی آستین کت شان هندوانه را هم قاچ می کند، می دانند که دستمال جیبی هیچ کم از یقه کت و برق واکس کفش ندارد.

در سال 1400 بود که قشر مرفه جامعه دستمال جیبی کت را به عنوان یک اکسسوری پذیرفتند. بنابراین دستمال سینه تبدیل به سمبلی از قدرت و ثروت شد. حتی مردان فرانسوی عادت داشتند که به دستمال جیبی های خود عطر بزنند تا به کمک آن تا ساعت ها معطر بمانند. اما قرار دادن دستمال سینه در جیب کت نیز روش های خاص خود را دارد.

ما در این مطلب 7 روش تا کردن دستمال سینه را به صورت تصویری برایتان آورده ایم. شما می توانید با توجه به سلیقه، تیپ و موقعیتی که در آن قرار دارید، یکی را انتخاب کنید.
 
تای مربعی
 
دستمال جیبی

مدل های تا زدن دستمال جیبی

 این روش تا کردن دستمال سینه یکی از راحت ترین روش هاست. برای درست کردن آن کافی است که دستمال را از وسط تا کنید، سپس یک بار دیگر آن را از وسط تا کرده و در نهایت قسمت بالایی را روی پایینی قرار دهید تا در جیب تان جا شود.
 
تنها نکته ای که باید به آن دقت کنید، صاف بودن تاها و مماس بودن لبه های آن است.اگر وقت کافی برای تا کردن دستمال سینه تان ندارید، این روش که کمتر از 1 دقیقه زمان شما را می گیرد، بهترین انتخاب برایتان خواهد بود.
 
برای چه موقعیتی مناسب است؟ این مدل دستمال سینه با کت و شلوار سفید بسیار جور در می آید، فقط یادتان باشد که دکمه بالایی پیراهن تان را حتما ببندید.
 
تای مثلثی
 
دستمال جیبی

مدل های تا زدن دستمال جیبی

 یکی از مدل های رایجی که اکثر آقایان از آن استقبال کرده اند، تای مثلثی است. این مدل به این دلیل که هم ساده و هم شیک است، طرفداران زیادی دارد.
 
برای این مدل دستمال را از وسط تا کنید، سپس آن را یک بار دیگر تا کرده و در نهایت دو گوشه پایین را به سمت داخل بیاورید تا قسمت بالایی دستمال فرمی مثلثی به خود بگیرد.
 
برای چه موقعیتی مناسب است؟ خوبی این مدل آن است که می توانید آن را در موقعیت های مختلف، از میهمانی های رسمی و جلسات کاری گرفته تا مراسم غیررسمی، به کار گیرید. دقت کنید که جنس دستمال سینه تان پنبه ای یا کتان باشد.
 
تای دو لبه ای
 
دستمال جیبی

مدل های تا زدن دستمال جیبی

 تای دو لبه ای به این صورت است که شما باید دستمال را از وسط به صورت مثلثی تا کنید، به گونه ای که لبه های آن روی هم مماس نشوند. سپس گوشه سمت راست مثلث را به سمت چپ برده، به طوری که تا لبه آن کمی فاصله داشته باشد. پس از آن دستمال را از سمت چپ به سمت راست تا کنید و اضافی آن را به پشت ببرید. فقط دقت کنید که دستمال را کاملا تخت در جیب تان قرار دهید تا فرم آن بهم نریزد.
 
برای چه موقعیتی مناسب است؟ این مدل برای محیط کاری و جلسات رسمی بسیار مناسب است. شما می توانید این طرح را هم با پارچه های ساده و هم با پارچه های طرحدار تهیه کنید.
 
تای سه لبه ای
 
دستمال جیبی

مدل های تا زدن دستمال جیبی

 برای درست کردن تای سه لبه ای، دستمال را از وسط تا کنید تا یک مثلث به دست آید. سپس دو گوشه های آن را به سمت بالا ببرید و به شکل اریب روی هم قرار دهید. حال دو لبه های راست و چپ باقی مانده را نیز به وسط تا کنید و در نهایت پایین دستمال را به سمت پشت تا کرده و آن را جیب کت تان بگذارید.
 
برای چه موقعیتی مناسب است؟ یکی از بهترین مدل های تای دستمال سینه برای موقعیت های رسمی، مدل تای سه تایی است. از این جهت می توانید آن را برای مراسم خیلی شیک و رسمی مانند مراسم عروسی استفاده کنید.
 
تای چهار لبه ای
 
دستمال جیبی

مدل های تا زدن دستمال جیبی

 برای درست کردن این مدل باید کمی در هنر اریگامی مهارت داشته باشید. کارتان را با تا کردن دستمال به دو نیمه و به شکل مثلثی آغاز کنید، به طوری که لبه های آن مماس نشوند. سپس درست مانند مدل قبل دو گوشه های دستمال را به داخل تا کنید تا به شکل اریب روی هم قرار گیرند. پس از آن دو گوشه های باقی مانده را نیز به سمت داخل بیاورید تا تای چهار لبه ای شما آماده شود.
 
از آنجا که این مدل تاهای زیادی دارد و احتمال دارد که پف کند، بهتر است که از دستمال سینه هایی با پارچه های نازک تر مانند کتان استفاده کنید.
 
برای چه موقعیتی مناسب است؟ از آنجا که این مدل، مدل خاص و منحصر بفردی است، برای مراسم فشن یا موقعیت های خاص مانند نمایشگاههای هنری، بسیار مناسب می باشد.
 
تای بالشی
 
دستمال جیبی

مدل های تا زدن دستمال جیبی

 دستمال را به شکل مثلث تا کنید. سپس دو لبه آن را به سمت داخل بیاورید طوری که لبه های آن روی یکدیگر قرار گیرند. حال 3 گوشه آن را به پشت ببرید و دستمال را در جیب تان قرار دهید.
 
برای چه موقعیتی مناسب است؟ شاید این مدل خیلی برای مراسم رسمی مناسب نباشد اما اگر دیگران از نزدیک به مدل آن دقت کنید، تلاش و مهارت شما را در درست کردن آن ستایش خواهند کرد. این مدل برای موقعیت های اداری مناسب است.
 
تای گوش ماهی
 
دستمال جیبی

مدل های تا زدن دستمال جیبی

 در اولین مرحله دستمال سینه را از وسط به شکل مثلثی تا کنید. این کار را یک بار دیگر تکرار کنید. سپس دو طرف آن را به سمت داخل تا کنید تا روی هم قرار بگیرند. کمی گوشه های آن را به پشت ببرید تا باریک تر شود. سپس آن را در جیب تان قرار دهید و نهایت لذت را از آن ببرید. برای این مدل دستمال سینه، پارچه ای با طرح گلدار انتخاب کنید.
 
برای چه موقعیتی مناسب است؟ از آنجا که این مدل با پارچه های طرح دار زیبا می شود و کاملا هنری است، برای مراسم هنری مانند نمایشگاه یا تئاتر مناسب می باشد.

آموزش روش های تا کردن دستمال جیبی + عکس

آموزش روش های تا کردن دستمال جیبی + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از برترین ها-/ح
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف