نمناک فرهنگ و هنرچهره ها بازیگران برای حضور در برنامه ها چند سکه میگیرند؟
بازیگران در برنامه ها ، محمدرضا گلزار
بازیگران معروف ایرانی برای حضور در برنامه های تلوزیونی مبلغ های مختلفی دریافت میکنند مثلا برخی از آنها بین 10 تا 15 سکه دریافت میکنند.

مبلغ دریافتی بازیگران برای حضور در برنامه ها

دستمزد بازیگران همواره یکی از سوالات همیشگی مخاطبان هنر هفتم است، میخواهیم بدانیم بازیگران در برنامه های تلوزیونی چقدر دریافت میکنند.

ویژه برنامه های تلویزیونی به تازگی به مناسبت شب یلدا میزبان بازیگران و چهره های ورزشی بوده اند که با حاشیه هایی نیز همراه بود. از جمله شایعه ای که درباره مبلغ صدمیلیونی برای حضور محمدرضا گلزار برای حضور در برنامه «ناردونه» به راه افتاد و بعد از منتفی شدن حضور او در این برنامه احسان کرمی مجری برنامه قهر کرد. روزنامه هفت صبح به همین بهانه گزارشی درباره مبلغی که معمولا چهره ها برای حضور در برنامه های تلویزیون می گیرند منتشر کرده است.

محمدرضا گلزار

مبلغ دریافتی بازیگران در برنامه ها


آن طور که در این گزارش آمده است این اطلاعات از دو تهیه کننده برنامه های تلویزیونی گرفته شده که خواسته اند نامشان به دلایلی فاش نشود. پیش از وارد شدن به این که مهمانان مشهور برنامه ها برای حضور در آن ها چقدر دریافت می کنند توضیحاتی درباره برنامه های مختلف داده شده است.

اول از همه به برنامه های خارج از تهران اشاره می شود که تهیه کننده ها برای این برنامه فشار بیشتری را تحمل می کنند. اول این که بازیگران برای حضور در این برنامه ها مبلغ بیشتری می گیرند و دوم این که اگر مبلغ واریز شده دیر به اطلاع بازیگران برسد یا هر اتفاقی باعث نرسیدن مهمان به برنامه شود شرایط سخت تری برای جایگزین کردن آن ها وجود دارد.


برنامه های دیگر برنامه های مشارکتی هستند که با توجه به تاکید مدیران در مورد این که بودجه سازمان صرف میهمان ها نشود، به آن ها پیشنهاد استفاده از محصولات اسپانسر را می دهند، پیشنهادی که اغلب رد می شود. البته اگر اسپانسر تمایل داشته باشد که محصولش معرفی شود هدیه جداگانه ای نیز برای این اتفاق در نظر گرفته می شود.


اما ماجرا در مورد برنامه های تخصصی مثل «نود»، «هفت»، «چشم شب روشن»، «ساعت 25»، «کتاب باز» و... فرق می کند و بازیگران برای حضور در این برنامه ها مبلغی دریافت نمی کنند.
مورد دیگر ویژه برنامه ها و شب های خاص مثل اعیاد و... هستند. مبلغی که در این شب ها رد و بدل می شود اغلب چندبرابر معمول است برای نمونه پژمان بازغی بعد از اکران «دوئل» برای ویژه برنامه «زیبا کنار» 12 سکه در سال 84 دریافت کرده است. به گفته تهیه کننده ای که خواسته نامش آورده نشود، در سال تحویل غالب میهمان ها بین 10 تا 15 سکه دریافت می کنند!


برنامه های صبحگاهی «حالا خورشید» بعد از مدتی سراغ بازیگرها رفت و بخشی را به گفت و گو با آن ها اختصاص داد و به هر مهمان سه سکه به عنوان هدیه می دهد و به طور کلی برنامه های صبح گاهی بیشتر از این مبلغ پرداخت نمی کنند.
این نکته هم در گزارش آورده شده که مبلغ سکه ها اغلب به حساب چهره ها واریز می شود و بعضی ها تا پیامک واریز را نبینند از خانه راه نمی افتند.
البته گفتن این موضوع هم جالب است که باید حساب ورزشی ها را از اهالی سینما و تلویزیون جدا کنید. چهره های ورزشی معمولا بین نیم تا سه سکه برای حضور در برنامه ها می گیرند. برای نمونه آرش برهانی، رضا عنایتی، مهدی رحتمی و غالب فبوتبالیست هایی که در برنامه «دستپخت های خودمانی» شرکت کرده اند بین نیم تا یک سکه یعنی پانصد تا یک میلیون تومان گرفته اند. در این میان دستمزد علی انصاریان بالا است که احتمالا به خاطر تجربه بازیگری اش و آشنایی با رقم و عددی باشد که بازیگران می گیرند، او سه میلیون برای حضور در یک برنامه دریافت می کند. بهداد سلیمی از دو سال پیش تا الان در هر برنامه ای شرکت کند سه سکه طلب می کند.


هر بازیگر چقدر می گیرد؟


پیش از آوردن نام بازیگران و مبلغی که برای حضور در برنامه ها دریافت می کنند باید رامبد جوان را از دیگران جدا کرد. به گفته یکی از تهیه کنندگان تلویزیون، جوان برای شرکت در برنامه های تلویزیون رقم پیشنهاد نمی دهد و اصولا به برنامه ای می رود که دوستش دارد، اما برای اجرای برنامه های خارج از سازمان حداقل 20 میلیون دستمزد می گیرد. در ادامه مبلغ دریافتی بازیگران دیگر را می خوانید:

مهران غفوریان؛ پنج سکه


دستمزد مهران غفوریان برای حضور در یک برنامه تلویزیونی 5 سکه است. مهم هم نیست که برنامه از تهران روی آنتن برود یا شهرستان. یعنی او بُعد مسافت را بهانه افزایش قیمت نمی کند. درباره این بازیگر روایت جالبی هست که اگر قرار است مهمان برنامه ای باشد که از شبکه سه روی آنتن می رود حاضر است تخفیف دهد و بیش از سه سکه نگیرد. این را هم درباره غفوریان بشنوید که برای حضور در برنامه های خارج از تلویزیون حداقل 10 سکه طلب می کند.

بازیگران در برنامه ها

سکه های دریافتی بازیگران در برنامه ها


او از بازیگرانی نیست که با هر بهانه مهمان برنامه های تلویزیونی شود. او چندی پیش مهمان برنامه تخصصی هفت بود که طبعا بحث گرفتن سکه در آن مطرح نیست، کمی بعد در «اکسیر» شرکت کرد و چند ماه قبل مهمان «شیدایی» شبکه دو بود.

مهران رجبی؛ دو سکه

مهران رجبی جزو مهمانان گران برنامه های تلویزیونی محسوب نمی شود. او برای حضور در هر برنامه به دو سکه که راضی است اما باز هم تخفیف می دهد و خیلی وقت ها با یک سکه پذیرفته مهمان برنامه شود. رجبی بازیگر خوش مشربی است و اولویت او همنشینی و انجام گپ و گفت است.
او مدتی در همه شبکه ها دیده می شد! تا جایی که حضور مداومش در قالب مهمان و بازیگر و بعدها مجری در شبکه های مختلف تبدیل به جوک شده بود. چند وقتی است این بازیگر سعی می کند کمتر در برنامه های تلویزیونی آفتابی شود. در تابستان به همراه خانواده در مسابقه خانواده باحال «خندوانه» شرکت کرد و کمی بعد مهمان برنامه «رو به راه» شد. «شب فیروزه ای» که شهرویرماه روی آنتن رفت دیگر برنامه ای است که رجبی در آن شرکت کرده بود.

مرجانه گلچین؛ سه سکه


می گویند مرجانه گلچین خیلی اهل چک و چانه و اذیت نیست ولی کمتر از سه سکه هم رضا نمی دهد که در برنامه های تلویزیونی شرکت کند. البته گفته می شود برای شرکت در برنامه هایی که تولید مراکز استان ها هستند تا دو برابر از این مقدار هم دریافت کرده است. «صبح خلیج فارس» تازه ترین نمونه است که می توان حدس زد کف سکه ای که خانم گلچین گرفته شش سکه یا همان شش میلیون تومان بوده است.
تازه ترین حضور او در تلویزیون «دور همی» بود که مصافش با مهران مدیری با استقبال مواجه شد. علاوه بر این او در برنامه «دست پخت های خودمانی» به عنوان شرکت کننده، برنامه «جشن فرشته ها»، برنامه «دعوت» و برنامه «صبح خلیج فارس» حضور داشته است.

محمدرضا فروتن؛ هشت سکه


درباره محمدرضا فروتن همین ابتدا بگوییم که خیلی اهل مصاحبه های تلویزیونی نیست. با این حال اگر در برنامه ای (چه برای تلویزیون چه خارج از آن) شرکت کند دستمرد او 8 میلیون تومان است. روایت جالبی هم درباره این بازیگر گفته می شود که وقتی برنامه ساز با او تماس می گیرد بحث قیمت را به چند ساعت بعد موکول می کند. در تماس دوباره ادبیاتش این گونه است که «فکرهام رو کردم، برای این برنامه مبلغ هشت میلیون می گیرم. ناقابله البته.» گفته می شود محمد رضا فروتن سال 91 برای ویژه برنامه سال تحویل «بهار نارنج» 5 میلیون تومان دستمزد گرفته.

بازیگران در برنامه ها

دستمزد بازیگران در برنامه های تلوزیونی


او سال پیش در «خندوانه» شرکت کرد و چند وقت پیش مهمان «صبح خلیج فارس» بود. بعید نیست به خاطر بعد مسافت دستمزدی بیش از هشت سکه گرفته باشد.

کامبیز دیرباز؛ پنج سکه


کامبیز دیرباز تا چندی پیش برای حضور در برنامه های تلویزیونی 3 سکه می گرفت اما چند وقتی است رقم را بالا برده و اگر کسی بخواهد او را به برنامه بیاورد باید 5 سکه برای این بازیگر کنار بگدازد. البته او بسته به کیفیت و جایگاهی که برنامه پیش مردم دارد، تخفیف می دهد و کوتاه می آید.
او در رسته بازیگرانی قرار می گیرد که به شکل گزینشی با پیشنهادها برخورد می کند. یعنی حواسش هست که زیاد روی آنتن نباشد در هر برنامه ای شرکت نکند. سال پیش و روز دربی استقلال و پرسپولیس میهان ویژه برنامه «فوتبال برتر» بود که البته کلی جنجال ایجاد شد. در برنامه «زنده رود» اصفهان هم شرکت کرد و مدتی پیش روبروی مهران مدیری در برنامه «دورهمی» شبکه نسیم نشست.

فریبا کوثری؛ دو سکه


بازیگر کهنه کاری است که برای حضور در یک برنامه 2 سکه دریافت می کند. البته می گویند او هم جزو بازیگرانی نیست که تهیه کننده را در منگنه قرار دهد و به کمتر هم راضی می شود. البته مدتی است حضور فریبا کوثری در برنامه های تلویزیونی کم شده. خودش این طور می خواهد یا برنامه سازان؟ نمی دانیم.
او در سال جدید یک بار مهمان «ماه عسل» احسان علیخانی بوده و یک بار در «دوست دارم مادر» کاظم احمدزاده شرکت کرده است. می گویند بازیگران و دیگر چهره ها عمدتا از برنامه های احسان علیخانی دستمزد طلب نمی کنند. پس بعید نیست که حضور خانم نادری در «ماه عسل 95» هم دلی و رفاقتی بوده باشد.

علی صادقی؛ هشت سکه


یکی از سخت ترین بازیگرانی است که برنامه سازان تلویزیونی برای حضور در برنامه شان نباید فکر چک و چانه با او باشند! درباره علی صادقی این چنین روایت می کنند که او زیر 8 سکه به هیچ برنامه ای نمی رود. اصلا هم برایش مهم نیست که مجری کیست و برنامه چیست؟ حتی در برنامه ای مثل «خندوانه» که فضای متفاوتی از دیگر برنامه ها دارد حاضر به دادان تخفیف نیست و فقط پولش را می خواهد. البته این هم شیوه ای است و نمی توان به صادقی خرده گرفت؛ او برای علی الظاهر برای خودش نرخی تعیین کرده و خیلی شفاف مطرح می کند.

بازیگران در برنامه ها

مبلغ دریافتی بازیگران در برنامه ها


او چندی پیش مهمان رامبد جوان در «خندوانه» بود. چه بسا دلیل حضور کمش در برنامه های تلویزیونی بی ارتباط با دستمزد بالایش نباشد.

شقایق دهقان؛ چهار سکه


دستمزد پیشنهادی شقایق دهقان برای حضور در یک برنامه 4 سکه است اما گفته می شود به 3 سکه یا همان سه میلیون تومان هم راضی می شود. منتهی از این مبلغ به هیچ عنوان کوتاه نمی آید. و باز هم درباره او گفته می شود وقتی برنامه ساز به خانم دهقان زنگ می زند و طرح موضوع می کند حرفی از طرف این بازیگر درباره پول به میان نمی آید. چند دقیقه بعد رضا کریمی با آن برنامه ساز تماس می گیرد و بحث مالی را نهایی می کند. این روایت درباره بهاره رهنما به همین شکل شنیده شده است.
شاخص ترین برنامه ای که شقایق دهقان در آن حضور دارد «خندوانه» است که البته به عنوان مهمان شرکت نمی کند. اما گفته می شود این برنامه برای اجرای استندآپ به بازیگران حداقل سه سکه می دهد. دهقان با شروع «فرمول یک» مهمان آن بود.

سیاوش خیرابی؛ دو سکه


بازیگری است که خیلی روی دریافت پول به تهیه کننده و عوامل برنامه ساز، فشار نمی آورد. تا چندی پیش با یک سکه هم به تلویزیون می آمد اما قیمت پایه سیاوش خیرابی فعلا 2 سکه است.
خیرابی از جمله بازیگرانی است که معمولا دعوت برنامه های مختلف را رد نمی کند. برای همین او را زیاد در برنامه های مختلف می بینیم. گاهی در برنامه ای مثل «دورهمی» که البته کلاس بالاتری نسبت بقیه دارد و گاهی در اولین برنامه «امروزی ها» که زیاد بیننده ندارد. خیرابی در اولین برنامه «ماه عسل» هم مهمان بود و روبروی احسان علیخانی نشست. ابتدای سال در ویژه برنامه تحویل سال شبکه پنج حضور داشت و «روبراه» دیگر برنامه ای است که خیرابی مهمانش بوده. «صبح خلیج فارس» هم برنامه ای است که خیرابی برای حضور در آن به بندر عباس سفر کرد.

سام درخشانی؛ سه سکه


درخشانی شهرتش را از تلویزیون کسب کرده و به محبوبیت رسیده برای همین حرمت خاصی برای آن قائل است. به همین خاطر اولا در برنامه هایی که معمولی و کم بیننده است شرکت نمی کند و در ثانی برای دریافت دستمزد قیمتی کمتر از شهرتش می گیرد. سه سکه در قیاس با آن چه دیگر بازیگران دریافت می کنند برای سام درخشانی عدد زیادی نیست.

بازیگران در برنامه ها

بازیگران در برنامه های تلوزیونی چقدر دریافت میکنند؟


درخشانی چند ماه پیش مهمان رامبد جوان در «خندوانه» بود و ابتدای سال به همراه همسرش مهمان ویژه برنامه شبکه یک تلویزیون با اجرای علی ضیاء شد و از خودش و زندگی اش گفت.

پژمان جمشیدی؛ یک سکه


پژمان جمشیدی را به این دلیل از باکس مخصوص ورزشی ها خارج کردیم که او دیگر به عنوان بازیگر خودش را ثابت کرده و به طور حرفه ای مشغول این شغل است. دیدن عدد یک جلوی تعداد سکه های جمشیدی شاید برای تان تعجب برانگیز باشد ولی او واقعا به همین مقدار راضی است! جالب آن که در چند برنامه، تهیه کننده بیش از این عدد را به جمشیدی داده و او می داند که می تواند رقمی بالاتر از یک سکه دریافت کند اما می گویند خودش چنین درخواستی ندارد. از این حیث هنوز اخلاق پژمان جمشیدی مثل فوتبالیست ها مانده که حتی با 500 هزار تومان هر در برنامه های تلویزیونی شرکت می کنند.
جمشیدی بعد از گل کردن سریال «پژمان» به بهانه ای مختلف روی آنتن بود اما مدتی است در هیچ برنامه ای آفتابی نشده.

پژمان بازغی؛ پنج سکه


پژمان بازغی تا چندی پیش به سه سکه مهمان برنامه های تلویزیون می شد اما اخیر دو سکه به دستمزدش اضافه کرده است. روایتی درباره این بازیگر هست که سال 84 و بعد از اکران فیلم «دوئل» برای حضور در ویژه برنامه سال تحویل شبکه یک 122 سکه دریافت کرده! که خب با احتساب تورم 111 سال پیش رقم بالایی است. ضمن این که همیشه دستمزد حضور بازیگران در ویژه برنامه ها بالاتر است.
او جزو بازیگرانی است که زیاد در تلویزیون دیده نمی شود. در «خندوانه» به عنوان شرکت کننده در مسابقه لباهنگ حضور داشت و دستمزدش متفاوت از آن چیزی که است که به عنوان مهمان می گیرد. «دورهمی » و «زنده رود» دیگر برنامه هایی است که این بازیگر در چند ماه اخیر مهمان شان بوده است.

بهنوش بختیاری؛ سه سکه


می گویند خیلی اهل چک و چانه نیست. تازه، صرفا برای پول در برنامه ها شرکت نمی کند. معمولا سه سکه برای هر برنامه می گیرد اما وقتی پای رفاقت در میان باشد به یک سکه هم راضی است. دستمزدش در برنامه هایی که از شهرستان روی آنتن می روند تا شش سکه شده منتهی این بار هم اولویت بهنوش بختیاری خود برنامه و رفاقتی است که با سازندگان دارد. یعنی حاضر است در برنامه های شهرستان هم تخفیف بدهد.

بازیگران در برنامه ها

مبلغ دریافتی بازیگران برای حضور در برنامه ها


بختیاری مدتی است حضورش روی آنتن به عنوان مهمان کمرنگ شده و از قضا در برنامه هایی شرکت کرده که غالبا بحث مالی برای بازیگر در آن مطرح نیست. در ماه مبارک رمضان مهمان «ماه عسل» و «جشن رمضان» شد و خرداد ماه روبروی مهران مدیری در «دورهمی» نشست که هدیه مهمان را اسپانسر متقبل می شود.

افسانه بایگان؛ سه سکه


مدتی از تلویزیون دور بود و کمتر تن به مصاحبه می داد اما امسال جبران کرد. افسانه بایگان برای حضور در برنامه های تلویزیونی سه سکه دریافت می کند اما اگر قرار باشد به شهرستان سفر کند و در برنامه ای که از مراکز استان ها تولید می شود شرکت کند رقم دریافتی اش 5 سکه می شود. بایگان در صورت لزوم تخفیف هم می دهد و کلا جزو بازیگرانی نیست که تهیه کننده و عوامل برنامه ساز را به خاطر دستمزد به دردسر بیندازد.
برنامه های فان «دورهمی» و «خندوانه» شبکه نسیم، برنامه پزشکی «اکسیر»، برنامه اجتماعی «خط سوم»، برنامه صبحگاهی «حالا خورشید» و برنامه «صبح خلیج فارس» از جمله مواردی است که افسانه بایگاه در آن ها شرکت کرده است.


تک سکه ای ها


برخی بازیگران هم هستند که زیاد در قید و بند دریافت پول از برنامه سازان نیستند و یک سکه بیشتر نمی گیرند. آن طور که در تحقیق و پرس و جوی های مان متوجه شدیم ، لیندا کیانی یکی از آن هاست که یک سکه می گیرد، البته گفته می شود برای سفر به شهرستان ماجرا فرق می کند و مبلغ تا سه برابر هم می شود. او چندی پیش در برنامه «خوشا شیراز» شرکت کرد. نفسیه روشن چندی پیش در برنامه «صبح خلیج فارس» و دورهمی حضور داشت. سوگل طهماسبی دیگر بازیگر تک سکه ای است که برنامه «صبح خلیج فارس» یکی از معدود برنامه هایی است که در آن شرکت کرده. شبنم فرشاد جو و سمانه پاکدل هم با دریافت یک سکه به برنامه ها می روند. ماه چهره خلیلی هم در این لیست وجود دارد که برای او مبلغ برنامه در اولویت نیست.

دستمزد بازیگران برای حضور در برنامه های تلویزیون

بازیگران برای حضور در برنامه ها چند سکه میگیرند؟
: امتیاز : 3.7 تعداد رای : 15
برگرفته از آفتاب -/ح
این مطلب مفید بود ؟
11 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف