نمناک اخباراقتصاد کارگران چینی چقدر حقوق میگیرند؟
کارگران چینی ، بازار کار جهانی
چین که حالا به کشوری پیشرفته و صنعتی تبدیل شده است براساس معیاری اقتصاد اول جهان است , کارگران چینی حداقل چقدر حقوق میگیرند؟
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1395

 حداقل دستمزد کارگران چینی چقدر است؟

چین از نظر اقتصادی حالا تنه به تنه اقتصاد آمریکا می زند و شاید عمده این موفقیت مرهون میلیون ها کارگری است که از شهرها و روستاهای کوچک به مناطق صنعتی مهاجرت می کنند و در شرایط سخت کار می کنند .

چین امروز در حال تبدیل شدن به بازار کار جهانی است و به نظر می رسد هر روز حضور نیروی کار خارجی در این کشور افزایش پیدا کند.

رشد فزاینده اقتصادی چین با جمعیت یک میلیارد و 300 میلیون نفر هر روز باعث نگرانی بسیاری از کشورهای توسعه یافته همچون آمریکا شده است. چین امروز در حال تبدیل شدن به بازار کار جهانی است و به نظر می رسد هر روز حضور نیروی کار خارجی در این کشور افزایش پیدا کند.

کارگران چینی

دستمزد کارگران چینی

پیوستن سریع چین به سیستم تولید جهانی باعث شده تا ورود چین به بازارهای جهانی با موفقیت همراه شود. عرضه فراوان نیروی کار ارزان و مناسب به همراه نرخ رشد پس انداز و سرمایه بالا و سرمایه گذاری مستقیم که با خود فن آوری را می آورد عاملی شده تا رشد اقتصادی این کشور هر روز با سرعت بیشتری باشد.

در چین میانگین درآمد کارگران آن هم در شهرهای بزرگ حدود 500 دلار است البته این نرخ در شهرهای دیگر متفاوت است اما در مجموع دستمزد یک کارگر در چین کمتر از 200 دلار نیست. کارفرمایان چینی باید 30 درصد حق بیمه پرداخت کنند این در حالی است که در ایران کارگران 7 درصد از سهم حق بیمه را خودشان پرداخت می کنند و سهم حق بیمه کارفرمایان 23 است. نیروی کار برای خارجی هایی که در چین فعالیت می کنند بسیار ارزان است و آنها بیشتر تمایل دارند در فعالیت های اقتصادی خود از نیروی انسانی چینی استفاده می کنند.

دستمزد کارمندان نیز در چین متفاوت است به نحوی که یک کارمند ساده در شانگهای حدود 3 هزار یوان دستمزد می گیرد البته عموماً حقوق های بالای 5هزار یوان برای رده های مدیریتی مختلف در چین پرداخت می شود.

کارگران چینی چقدر حقوق میگیرند؟

کارگران چینی چقدر حقوق میگیرند؟
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از تسنیم -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف